ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 квітня 2013 рокум. Ужгород№ 807/1330/13-а
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про визнання незаконною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій,-
встановила:
22 квітня 2013 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування постанови № 000829 від 08 квітня 2013 року про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 510 гривень.
Після одержання даного звернення було встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, що встановлені ст. 106 КАС України.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 106 КАС України, в позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Позивачем дану норму не було дотримано, так, як в позовній заяві не були зазначені відомості щодо повної поштової адреси позивача, а саме не вказані відомості щодо поштового індексу, області та району, в якому зареєстрований та проживає позивач фізична особа - підприємець ОСОБА_1.
Частина 2 статті 106 КАС України передбачає, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. Позивачем дану норму не дотримано, так як ним не надано доказів, які б підтверджували факт зайняття ним підприємницькою діяльністю, а саме не додано Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця.
Відповідно до припису ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Однак, позивачем дану норму порушено та не додано до позовної заяви документ про сплату судового збору.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку (ч.1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір»).
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012, № 5515-VI (станом на січень 2013 року) мінімальна заробітна плата на 2013 рік у місячному розмірі з 1 січня становить 1147 гривень.
Станом на 01.01.2013 року за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлений розмір судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді, що становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивач просить скасувати постанову № 000829 від 08 квітня 2013 року про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 510 гривень.
Дана постанова прийнята управлінням Укртрансінспекції у Закарпатській області та може породжувати підстави для зміни майнового стану позивача, зокрема їх реалізація може призвести до зменшення або збільшення майна позивача. Відповідно оскарження постанови управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 510 гривень спрямоване на захист порушеного права позивача у публічно-правових відносинах з метою збереження належного відповідачу майна.
Так, 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" Європейський Суд з прав людини констатував, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Така позиція викладена в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року №165/11/13-12.
Отже, за практикою Європейського Суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Таким чином, розмір судового збору за подання адміністративного позову позивачем майнового характеру про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 510 гривень становить 114 гривень 70 копійок.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку (ч.1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір»).
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, для усунення вищезазначених недоліків, позивачу слід подати суду позовну заяву в новій редакції (у відповідності до кількості сторін для подальшого надіслання) з зазначенням відомостей щодо повної поштової адреси фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (поштовий індекс, область, район), докази, які б підтверджували факт зайняття підприємницькою діяльністю (Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця) документ про сплату судового збору в розмірі 114 гривень 70 копійок на належні реквізити:
Реквізити для зарахування судового збору:
призначення платежу:
«Судовий збір за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455 (суду, де розглядається справа)».
Реквізити для сплати:
Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Закарпатській області,
МФО 812016
Рахунок отримувача: 31210206784002
Отримувач коштів: УДКСУ у м. Ужгород, 22030001
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя -
ухвалила:
Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про визнання незаконною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в описовій частині даної ухвали до 30 квітня 2013 року.
Попередити позивача, що у випадку невиправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі, якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Скраль Т.В.