Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 лютого 2013 року Справа № 805/2377/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Фітофарм» до Східної митниці Державної митної служби України, третя особа - Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби про скасування акту документальної невиїзної перевірки № 66/0/700000000/0005430596 від 07 грудня 2012 року, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Східної митниці від 26 грудня 2012 року № 199, яким визначено суму податкового зобов'язання 302 934,75 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
21 лютого 2013 року Публічне акціонерне товариство «Фітофарм» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Східної митниці Державної митної служби України, третя особа - Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби про скасування акту документальної невиїзної перевірки № 66/0/700000000/0005430596 від 07 грудня 2012 року, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Східної митниці від 26 грудня 2012 року № 199, яким визначено суму податкового зобов'язання 302 934,75 грн.
Згідно статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В порушення зазначених вимог позивачем до позовної заяви долучений документ про сплату судового збору у розмірі меншому ніж встановлено законом.
Згідно вимог частини 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (114,70 грн.) та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (2 294,00 грн.), що встановлені законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 01 січня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1 147,00 грн., згідно із Законом України від 06.12.2012 № 5515-VI).
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
На підставі вищевикладеного, судовий збір повинен бути сплачений за ставкою передбаченою за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, а саме 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
У порушення зазначених вимог позивач до позовної заяви додав документ про сплату судового збору лише у розмірі 34,41 гривні, що є меншим розміру судового збору, обчисленого за ставкою за подання адміністративних позовів майнового характеру, встановленою підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Як вбачається із оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, 1 відсоток загального розміру позовних вимог майнового характеру позивача є більшим ніж 2 розміри мінімальної заробітної плати, тому судовий збір повинен бути сплачений у розмірі 2 мінімальних заробітних плат, одна з яких станом на 01 січня 2013 року складала 1 147,00 грн., тобто 2 294 грн. 00 коп.
Підсумовуючи вищезазначене, позивачу під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 2 294 грн. 00 коп., який необхідно сплачувати за наступними реквізитами: отримувач: - Держбюджет Калінінського району м. Донецька, код ЕДРПОУ - 38034015, рахунок - 31217206784005, банк - ГУКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, призначення платежу - «Судовий збір, код 35099148, п.3.1».
Враховуючи вищевикладене, подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108, 160 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Фітофарм» до Східної митниці Державної митної служби України, третя особа - Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби про скасування акту документальної невиїзної перевірки № 66/0/700000000/0005430596 від 07 грудня 2012 року, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Східної митниці від 26 грудня 2012 року № 199, яким визначено суму податкового зобов'язання 302 934,75 грн., - залишити без руху і встановити строк до 14 березня 2013 року для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.
Роз'яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до суду у випадках, передбачених законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Зінченко О.В.