УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2013 р.Справа № 1622/2а-4545/12Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Курило Л.В.
Суддів: Русанової В.Б. , Спаскіна О.А.
за участю секретаря судового засідання- Мурга С.С.,
представника позивача- Тукало В.І.
представника відповідача - Дзюбло О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Полтавського бюро технічної інвентаризації " Інвентаризатор" на постанову Октябрського районного суду м. Полтава від 31.07.2012р. по справі № 1622/2а-4545/12
за позовом Полтавського бюро технічної інвентаризації " Інвентаризатор"
до Виконавчого комітету Полтавської міської ради, треті особи- Управління з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету Полтавської міської ради , Виконавчий комітет Октябрської районної у м. Полтаві ради , Виконавчий комітет Київської районної у м. Полтаві ради , Виконавчий комітет Ленінської районної ради м. Полтави , Комунальне підприємство Полтавське міське бюро технічної інвентаризації Полтавської міської ради , Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України
про визнання нечинним та скасування рішення,
ВСТАНОВИЛА:
В квітні 2012 року позивач - Полтавське бюро технічної інвентаризації " Інвентаризатор" - звернувся до суду з позовом до Полтавської міської ради, в якому, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог, просив визнати не чинним та скасувати рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради №29 від 22 лютого 2012 року "Про викладення рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 22 липня 1998 року №166 "Про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна" та рішення від 05 квітня 2012 року виконавчого комітету Полтавської міської ради №64 про внесення змін до рішення від 22 лютого 2012 року №29 виконавчого комітету Полтавської міської ради.
Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтава від 12 квітня 2012 року залучено до участі в справі в якості третіх осіб - Управління з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету Полтавської міської ради, виконавчий комітет Октябрської районної у м.Полтава ради, виконавчий комітет Київської районної у м.Полтаві ради, виконавчий комітет Ленінської районної у м.Полтава ради, комунальне підприємство Полтавське міське бюро технічної інвентаризації Полтавської міської ради, Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.
Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтава від 02 липня 2012 року залучено в якості належного відповідача - виконавчий комітет Полтавської міської ради.
Постановою Октябрського районного суду м. Полтава від 31.07.2012 року в задоволенні позову Полтавського бюро технічної інвентаризації " Інвентаризатор" відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті постанови норм матеріального та процесуального права, на не повне з'ясування обставин, що мають значення для справи, просив скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову постанову, якою задовольнити позов повному обсязі.
На апеляційну скаргу від відповідача до суду апеляційної інстанції надійшли заперечення, в яких останній просить постанову суду першої інстанції залишити без змін, апеляційну скаргу позивача - без задоволення.
Представник позивача в судовому засіданні суду апеляційної інстанції вимоги апеляційної скарги підтримав в повному обсязі, просив постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні просив постанову суду першої інстанції залишити без змін, апеляційну скаргу позивача - без задоволення.
Представник третьої особи - Виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради - в судове засідання суду апеляційної інстанції не прибув, в надісланій до суду заяві просив розгляд справи проводити за його відсутності.
Представник третьої особи - Виконавчого комітету Ленінської районної у м. Полтаві ради в судове засідання суду апеляційної інстанції не прибув, в надісланій до суду заяві просив розгляд справи проводити за його відсутності а також, просив постанову суду першої інстанції залишити без змін, апеляційну скаргу позивача - без задоволення.
Представник третьої особи - комунального підприємства Полтавське міське бюро технічної інвентаризації Полтавської міської ради - в судове засідання суду апеляційної інстанції не прибув, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник третьої особи - Виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради - в судове засідання суду апеляційної інстанції не прибув, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представники третіх осіб - Управління з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету Полтавської міської ради, Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України - в судове засідання суду апеляційної інстанції не прибули, про дату, час та місце судового засідання повідомлені своєчасно та належним чином.
Відповідно до ч.4 ст. 196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, переглянувши в межах апеляційної скарги постанову суду та доводи апеляційної скарги, вислухавши сторони, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що згідно довідки АА №30582 з ЄДРПОУ видами діяльності Приватного підприємства Полтавське бюро технічної інвентарізації «Інвентарізатор» ( ідентифікаційний код 03351705) за КВЕД є : 74.20.1 -діяльність у сфері інжинірингу, 70.31.0 - діяльність агентств нерухомості, 74.14.0 - консультування з питань комерційної діяльності та управління, 74.87.0 - надання інших комерційних послуг. ( а.с.13).
Рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради № 166 від 22 липня 1998 року "Про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна" визначено порядок проведення оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна у м. Полтава. Відповідно до п.1 якого рішення про оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна приймають в м.Полтаві виконкоми районних рад. Згідно п.2 цього рішення Полтавському бюро технічної інвентаризації - колективне підприємство «Інвентарізатор» доручено здійснювати підготовку матеріалів і проектів рішень райвиконкомів про оформлення права власності на об'єкти нерухомості. ( а.с.7).
09.11.2009 року між Державним підприємством «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України та Приватним підприємством Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентарізатор» укладено договір №02-04/6 про організацію доступу до користування автоматизованою системою «Реєстр прав власності на нерухоме майно».
Предметом цього Договору відповідно до п.п. 1.1, крім іншого, є надання для БТІ Підприємством Інформаційно - технічних послуг з організації та забезпечення доступу до автоматизованої електронної системи «Реєстр прав власності на нерухоме майно» шляхом встановлення на комп'ютери БТІ клієнтської частини автоматизованої електронної системи « Реєстр прав власності на нерухоме майно» з метою: реєстрації прав власності на нерухоме майно; видачі витягів та виготовлення свідоцтв про право власності на нерухоме майно; надання інших послуг з Реєстру для заявників - фізичних осіб та юридичних осіб, а також осіб, які представляють їх інтереси. (а.с.8-12).
Згідно рішення позачергової дев'ятнадцятої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 30 січня 2012 року "Про внесення змін до рішення позачергової п'ятої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 24 грудня 2010 року "Про визначення обсягу і меж повноважень, які здійснюють районні у місті Полтаві ради" зі змінами" визначено, що виконавчі органи районних у м. Полтава рад здійснюють повноваження щодо прийняття рішень стосовно оформлення права власності на нерухоме майно згідно з відповідним рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради. (а.с.70).
22 лютого 2012 року виконавчим комітетом Полтавської міської ради прийнято рішення №29, яким вирішено викласти рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 22 липня 1998 року № 166 "Про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна" в новій редакції:
«1.Встановити, що оформлення права власності на нерухоме майно за виключенням об'єктів, зазначених у п. 3 цього рішення, фізичним та юридичним особам на новозбудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна (нежитлові будівлі та приміщення для здійснення підприємницької діяльності та надання послуг) здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради у встановленому законом порядку за наявності документа, що посвідчує право на земельну ділянку, та документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
2. З метою врегулювання питання щодо самочинно збудованого майна створити комісію з розгляду відповідних клопотань, кількісний та персональний склад якої визначити розпорядженням міського голови. 2.1 Доручити управлінню з питань містобудування та архітектури, як спеціально уповноваженому органу, на підставі відповідних клопотань до міської ради за наявності звіту про технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж і матеріалів виготовлених Комунальним підприємством "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації" Полтавської міської ради: забезпечити розгляд питань на зазначеній комісії з урахуванням висновків про відповідність розташування самочинно збудованого об'єкту затвердженій містобудівній документації; за висновками комісії з розгляду питань, пов'язаних із самочинним будівництвом в м. Полтава, здійснювати підготовку відповідних проектів рішень міської ради.
3. Доручити виконавчим комітетам Октябрської, Ленінської, Київської районних в м. Полтава рад здійснювати, за виключенням об'єктів, зазначених у п. 1 цього рішення, повноваження щодо оформлення права власності на нерухоме майно (житлові приміщення, житлові приміщення у гуртожитках, індивідуальні (садибні) жилі будинки, садові будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, індивідуальні гаражі), а також вирішувати питання щодо самочинно збудованого майна, зазначеного в даному пункті, на підставі документів, виготовлених Комунальним підприємством "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації" Полтавської міської ради.
4. Доручити Комунальному підприємству "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації" Полтавської міської ради, за заявами про оформлення права власності на нерухоме майно, здійснювати підготовку відповідних документів для оформлення права власності на нерухоме майно та за дорученням органу приватизації підготовку та оформлення документів щодо передачі у власність громадян квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках.
5. Доручити Приватному підприємству Полтавське бюро технічної інвентаризації "Інвентаризатор" здійснювати заповнення спеціальних бланків свідоцтв, зразок та опис яких затверджується Міністерством юстиції України, та видачу свідоцтв про право власності на об'єкти нерухомого майна на підставі прийнятих рішень виконавчими комітетами Октябрської, Ленінської, Київської районних у м. Полтава рад, виконавчим комітетом Полтавської міської ради, засвідчувати їх підписами повноважних осіб та печатками Управління житлово-комунального господарства та виконавчого комітету Полтавської міської ради в межах наданих повноважень відповідно а також, здійснювати заповнення спеціальних бланків свідоцтв про право власності на квартири (будинки) та житлові приміщення у гуртожитку на підставі розпоряджень (рішень) органу приватизації виконавчого комітету Полтавської міської ради».(а.с.6).
05 квітня 2012 року виконавчий комітет Полтавської міської ради прийняв рішення №64, яким відповідно до Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №7/5 від 07.02.2002 року вирішено внести зміни до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 22 січня 1998 року №166 "Про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна", викладеного в новій редакції рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради №29 від 22 лютого 2012 року :
1.1. У пункті 2.1 виключити слова: "і матеріалів виготовлених Комунальним підприємством "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації" Полтавської міської ради";
1.2. У пункті 3 виключити слова: "на підставі документів, виготовлених Комунальним підприємством "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації" Полтавської міської ради";
1.3. Пункт 4 викласти в новій редакції: "Доручити Комунальному підприємству "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації" Полтавської міської ради безкоштовно здійснювати підготовку висновків стосовно можливості оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна".
Не погодившись з рішеннями відповідача №29 від 22 лютого 2012 року та №64 від 05 квітня 2012 рок, позивач звернувся із зазначеним позовом до суду.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржувані рішення прийняті виконавчим комітетом Полтавської міської ради в межах повноважень, визначених п.п.10 п. "б" ст.30 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", з урахуванням положень ст.140 Конституції України, ст.71 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", розділу VШ "Особливості оформлення права власності на нерухоме майно" Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07 лютого 2002 року №7/5 (зі змінами).
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з наступних підстав.
Статтею 140 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради. Питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад.
Згідно ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.
Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Закон визначає: а) виключну компетенцію сільських, селищних та міських рад; б) повноваження виконавчих органів рад (у сфері соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку; бюджету, фінансів і цін; щодо управління комунальною власністю; в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку; у галузі будівництва тощо).
Статтею 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Підпунктом 10 пункту "б" статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що до відання виконавчих органів міських рад належать делеговані повноваження щодо обліку відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.
Відповідно до ч.1 ст.51 Закону України « Про місцеве самоврядування» виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.
Згідно з рішенням десятої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 28.04.2011 року "Про забезпечення реалізації питань проведення оформлення права власності та обліку об'єктів нерухомого майна на території м. Полтави" зі змінами, внесеними рішенням міської ради від 31.01.2012 року, створено комунальне підприємство "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації". Вказане рішення в установленому законом порядку не скасовано та є чинним.
Вказане рішення Полтавської міської ради щодо створення комунального підприємства "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації" Полтавської міської ради погоджено Полтавським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України.
Відповідно до частини 6 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчий комітет міської ради в межах своїх повноважень приймає рішення шляхом видання акта. Тобто, виконавчий комітет ради вирішує те чи інше питання, що виникає в процесі його діяльності та виконується в інтересах реалізації виконавчих функцій і повноважень в межах визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами.
Рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) у справі №1-9/2009 від 16.04.2009 року №7-рп/2009 передбачено, що гарантоване державою місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи і передбачає правову, організаційну та матеріально-фінансову самостійність, яка має певні конституційно-правові межі, встановлені, зокрема, приписами статей 19, 140, 143, 144, 146 Основного Закону України.
Закріплені у статті 144 Конституції України і статті 59 Закону норми про акти органів місцевого самоврядування, крім юридичної форми реалізації завдань і функцій, визначають порядок прийняття і перевірки рішень органів місцевого самоврядування. В Законі встановлено, що ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України та законами України до їх відання, і що рішення відповідної ради може бути внесене на повторний розгляд цієї ж ради (стаття 25, частина четверта статті 59).
В законах України також передбачено право органів місцевого самоврядування скасовувати та змінювати свої рішення. Так, у Законі України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" визначено право органів місцевого самоврядування привести у відповідність із законодавством прийняті ними рішення з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель (абзац другий пункту "б" статті 6)‚ тобто змінити власні акти. Згідно із Законом України "Про основи містобудування" сільські, селищні, міські ради уповноважені затверджувати місцеві правила забудови окремих частин населених пунктів та вносити в них зміни за поданням спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури (частина друга статті 12, частина п'ята статті 17).
Системний аналіз наведених положень Конституції і законів України дає підстави вважати, що за органами місцевого самоврядування законодавцем закріплюється право на зміну та скасування власних рішень.
Таке право випливає із конституційного повноваження органів місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території, оскільки вони є суб'єктами правотворчості, яка передбачає право формування приписів, їх зміну, доповнення чи скасування.
Отже, органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України, Кабінету Міністрів України.
Зі змісту частини другої статті 144 Конституції України та частини десятої статті 59 Закону вбачається, що рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з мотивів невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними з ініціативи заінтересованих осіб судом загальної юрисдикції, тобто в судовому порядку. Однак, як вважає Конституційний Суд України, це не позбавляє орган місцевого самоврядування права за власною ініціативою або ініціативою інших заінтересованих осіб змінити чи скасувати прийнятий ним правовий акт (у тому числі і з мотивів невідповідності Конституції чи законам України).
В Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3).
Згідно з частиною першою статті 2 КАС завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини першої статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Із наведених положень вбачається, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорювані права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин у спосіб, вичерпний перелік яких передбачений законодавством.
Отже, визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень можливе: по-перше - лише за позовом особи, право або законний інтерес якої порушені цим рішенням, по-друге -лише у разі, якщо може бути відновлено те становище, яке існувало до видання акта.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи згідно зі статтею 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
В ході судового розгляду не встановлено наявності порушених прав та інтересів позивача, які би потребували захисту.
Крім того, колегія суддів зазначає, що згідно п.7 ст.20 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про адміністративні послуги" органи місцевого самоврядування мають забезпечити в установленому порядку з дня набрання чинності законом про перелік адміністративних послуг та плату (адміністративний збір) за їх надання, але не пізніше ніж з 1 січня 2013 року, припинення надання підприємствами, установами, організаціями адміністративних послуг.
Таким чином, з 01.01.2013 року не передбачено проведення оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна з видачею свідоцтва про право власності органами місцевого самоврядування, підготовку документів для видачі свідоцтва про право власності підприємствами БТІ. На виконання вимог чинного законодавства виконавчим комітетом Полтавської міської ради прийнято рішення «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 22.07.1998 року №166 «Про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна» в новій редакції» від 28.12.2012 року №351 відповідно до якого з огляду на зміни в законодавстві визнано такими, що втратили чинність пункти 1,4,5 рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 22.07.1998 року №166»Про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна», що стосувалися проведення оформлення права власності з видачею свідоцтва про право власності органами місцевого самоврядування.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач при прийнятті оскаржуваних рішень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тому права позивача не порушені.
Відповідно до ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.
Колегія суддів вважає, що постанова Октябрського районного суду м. Полтава від 31.07.2012 року відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог апелянта - позивача у справі.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.2 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст. 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Полтавського бюро технічної інвентаризації " Інвентаризатор" залишити без задоволення.
Постанову Октябрського районного суду м. Полтава від 31.07.2012р. по справі № 1622/2а-4545/12 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Курило Л.В.Судді(підпис) (підпис) Русанова В.Б. Спаскін О.А. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Курило Л.В.
Повний текст ухвали виготовлений 25.03.2013 р.