Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2013 р. Справа №805/1110/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Ушенка С.В.,
при секретарі - Ромашовій О.О.,
за участю
представника позивача - Тимошенка С.М. (за наказом), Волкова Г.В. (за довіреністю),
представника відповідача - Єрмакової Ю.І. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Квітень» до Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя Донецької області Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 15.01.2013р. №0000051520, №0000061520 і №0000071520, -
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю «Квітень» заявлено позов до Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області Державної податкової служби про визнання податкових накладних від 30.10.2012р. №119, №120, від 31.10.2012р. №118, 121, 122, 123 дійсними, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 15 січня 2013 року №0000051520, №0000061520, №0000071520.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12.03.2013р. позовні вимоги в частині визнання податкових накладних від 30.10.2012р. №119, №120, від 31.10.2012р. №118, 121, 122, 123 дійсними залишено без розгляду.
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на відсутність підстав для прийняття відповідачем спірних податкових повідомлень-рішень та зазначає про правомірність формування позивачем податкового кредиту по податковій декларації з податку на додану вартість за жовтень 2012 року на суму 738260 грн. Спірні податкові повідомлення-рішення були прийняті на підставі акту перевірки від 28 грудня 2012 року №4/15-114-21/31132432, згідно висновку якого встановлено включення підприємством до складу податкового кредиту за жовтень 2012 року податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - ЄРПН) з порушенням встановленого порядку, а саме, неможливо ідентифікувати особу, яка склала податкові накладні, на підставі яких позивачем було сформовано податковий кредит. Отже, просив суд визнати протиправними та скасувати спірні податкові повідомлення-рішення.
Відповідач проти позовних вимог заперечує, вважає, що спірні податкові повідомлення-рішення прийняті у відповідності до вимог діючого законодавства, посилаючись на порушення позивачем норм пункту 198.6 статті 198, пункту 201.10 статті 201, пунктів 200.1, 200.2, абз. а), б) пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України.
Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Квітень» є юридичною особою, включене до ЄДРПОУ за номером 31132432, є платником податку на додану вартість з 25 липня 2008 року, свідоцтво № 100130447, перебуває на податковому обліку в Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції м. Маріуполя Донецької області Державної податкової служби.
З 17 по 21 грудня 2012 року податковим органом (відповідачем у справі) здійснена документальна позапланова виїзна перевірка позивача з питань правильності, своєчасності, повноти нарахування та сплати сум податку на додану вартість за жовтень 2012 року, наслідки якої викладені в акті перевірки від 28 грудня 2012 року №4/15-114-21/31132432 (надалі - акт перевірки).
За висновками вищенаведеного акту перевірки відповідачем прийняті спірні податкові повідомлення-рішення за платежем податок на додану вартість від 15 січня 2013 року: №0000051520, яким збільшено суму грошового зобов'язання на суму 459184 грн. та нараховано штрафні (фінансові) санкції (штраф) в розмірі 114796 грн., №0000061520, яким зменшено суму бюджетного відшкодування в розмірі 257935 грн. та нараховано штрафні (фінансові) санкції (штраф) в розмірі 64483 грн. 75 коп., №0000071520, яким зменшено суму від'ємного значення податку в розмірі 21141 грн.
Правовою підставою визначення податку на додану вартість спірними податковими повідомленнями-рішеннями наведені норми пункту 198.6 статті 198, пункту 201.10 статті 201, пунктів 200.1, 200.2, абз. а), б) пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України від 2 грудня 2012 року №2755-VІ. З посиланням саме на зазначені норми висновками акту перевірки визначено завищення податкового кредиту по податковій декларації з ПДВ за жовтень 2012 року на суму 738260 грн., завищення суми заявленого бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних періодів в сумі 257935 грн. по податковій декларації за жовтень 2012 року, завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду в сумі 21141 грн. по податковій декларації за жовтень 2012 року, заниження суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками звітного (податкового) періоду в сумі 459184 грн. по податковій декларації за жовтень 2012 року.
Судом встановлено, що позивачем 19 листопада 2012 року була подана до відповідача податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2012 року, якою позивач визначив суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника у банку, у розмірі 257935 грн., залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду становить 408597 грн. З акту перевірки вбачається, що згідно з поданою ТОВ «Квітень» декларацією з ПДВ та додатками за жовтень 2012 року сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість 257935 грн., відображена у рядку 23.2 декларації, яку сформовано з урахуванням залишку від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту, нарахованої за попередні звітні (податкові) періоди, а саме: вересень 2012 року складає 408597 грн.
Нормою пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України закріплено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу. У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної. Платники податку, що застосовували касовий метод до набрання чинності цим Кодексом або застосовують касовий метод, мають право на включення до податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних, отриманих протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку. Для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно з метою подальшого продажу таке право зберігається до моменту продажу такого заставленого майна.
Відповідно до пункту 200.1 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. Пунктом 200.2 статті 200 Податкового кодексу України встановлено, що при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом. Згідно з пунктом 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до акту перевірки причиною виникнення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту (із зазначенням частки загальної суми податкового кредиту звітного (податкового) періоду, у якому виникло від'ємне значення ПДВ) є здійснення будівельних робіт із зведення будівлі за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, пр. Будівельників, 141-А, а також будівлі за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Ушакова, 10. З метою зведення вищезазначених будівель ТОВ «Квітень» з ТОВ «Майстер-Буд-Південь «код ЄДРПОУ 33950070) було укладено договір генпідряду від 16 травня 2007 року №14 та договір підряду на капітальне будівництво від 7 серпня 2011 року №5.
Як встановлено судом, ТОВ «Квітень» за підрядними договорами на будівництво об'єктів нерухомості сплатило в жовтні 2012 року на користь підрядника - ТОВ «Майстер-Буд-Південь» 4429760 грн. як передоплату за будівельні роботи та ТОВ «Майстер-Буд-Південь» були виконані будівельні роботи в жовтні 2012 року, про що свідчать підписані сторонами довідки про вартість виконаних будівельних робіт від 31 жовтня 2012 року на суму 1235638 грн. 80 коп. та на суму 673750 грн. 80 коп., копії яких наявні в матеріалах справи. Також оплата виконаних будівельних робіт на користь ТОВ «Майстер-Буд-Південь» підтверджена наданими позивачем суду платіжними дорученнями від 30 жовтня 2012 року №864 на суму 1369560 грн., №865 на суму 200 грн., №871 на суму 230240 грн., №872 на суму 1299760 грн., №873 на суму 830000 грн., №874 на суму 700000 грн.
Підрядником були виписані податкові накладні від 30.10.2012 року № 119 на суму 1369560 грн., від 30.10.2012 року №120 на суму 200 грн., від 31.10.2012 року №118 на суму 700000 грн., від 31.10.2012 року №121 на суму 230240 грн., від 31.10.2012 року №122 на суму 1299760 грн. та від 31.10.2012 року №123 на суму 830000 грн., які були підписані ОСОБА_4, що також підтверджено витягом з ЄРПН від 27 листопада 2012 року №27142711, та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних бухгалтером ОСОБА_5, що підтверджено квитанціями, наданими до податкового органу від 2 листопада 2012 року.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 відповідно до наказу ТОВ «Майстер-Буд-Південь» від 3 жовтня 2012 року №128-К переведена з посади головного бухгалтера на посаду заступника головного бухгалтера. Наявність у ОСОБА_4 повноважень на підписання податкових накладних представниками сторін в судовому засіданні не заперечувалась, у зв'язку з чим дана обставина у відповідності до приписів ст. 72 КАС України приймається судом до уваги.
Відповідно до розпорядження ТОВ «Майстер-Буд-Південь» від 3 жовтня 2012 року №129-К ОСОБА_5 прийнято на роботу з 3 жовтня 2012 року на посаду головного бухгалтера.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів: а) у паперовому вигляді; б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов'язковим. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України); ї) номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України.
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України закріплено, що податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних. Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період. Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами державної податкової служби документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг. У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг. Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.
Актом перевірки встановлено, що станом на 21 грудня 2012 року за результатами опрацювання податкових періодів, починаючи з періоду виникнення від'ємного значення, не встановлено включення ТОВ «Квітень» до складу податкового кредиту за вересень-жовтень 2012 року податкових накладних незареєстрованих у ЄРПН. Перевіркою також встановлено включення ТОВ «Квітень» до складу податкового кредиту за жовтень 2012 року податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням встановленого порядку. Податкові накладні від 30.10.2012 року № 119 на суму 1369560 грн., від 30.10.2012 року №120 на суму 200 грн., від 31.10.2012 року №118 на суму 700000 грн., від 31.10.2012 року №121 на суму 230240 грн., від 31.10.2012 року №122 на суму 1299760 грн. та від 31.10.2012 року №123 на суму 830000 грн. видані ТОВ «Майстер-Буд- Південь» на загальну суму ПДВ 738260 грн. В ході проведення перевірки позивача було встановлено, що зазначені податкові накладні були складені в електронній та паперовій формі головним бухгалтером ТОВ «Майстер- Буд-Південь» ОСОБА_5, як автором документів та належною посадовою особою. При реєстрації в ЄРПН електронний документ був підписаний двома підписами: першим - електронною печаткою ТОВ «Майстер-Буд-Південь», та другим - електронним підписом ОСОБА_4 Таким чином, ідентифікувати автора значених документів та, належним чином, наявність відповідних повноважень на складання, реєстрацію та видачу таких документів, є неможливим.
Пунктом 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 1 листопада 2011 року №1379 (надалі - Порядок №1379) встановлено, що податкову накладну заповнює особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість. Відповідно до пункту 6.1 Порядку №1379 податкова накладна, яка відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, надається покупцю тільки після реєстрації, що здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (потрібне виділяється поміткою "Х"). Згідно з пунктом 6.2 Порядку №1379 податкова накладна є підставою для віднесення до податкового кредиту витрат зі сплати податку на додану вартість у покупця, зареєстрованого як платник податку. Пунктом 16 Порядку №1379 передбачено, що усі примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку - продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів/послуг і не скріплюється його печаткою.
Згідно з вимогою пункту 5 Порядку ведення єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого установою Кабінету міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (надалі - Порядок №1246) продавець складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому Державною податковою службою, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення. Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця. За відсутності у продавця посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця. Пункт 7 Порядку №1246 встановлює, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до Державної податкової служби здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому Державною податковою службою, та проводиться їх реєстрація. Відповідно до пункту 8 зазначеного Порядку для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації продавцю видається квитанція в електронній формі у текстовому форматі, у якій зазначаються реквізити зазначених документів, відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому Державною податковою службою, результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про продавця, дата та час прийняття, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова накладна та/або розрахунок коригування. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис Державної податкової служби, підлягає шифруванню та надсилається продавцеві засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в Державній податковій службі. Пунктами 10, 11 Порядку №1246 закріплено, що датою та часом подання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі Державній податковій службі є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття. Квитанція, що підтверджує факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, надсилається протягом операційного дня продавцеві. Якщо протягом операційного дня продавцеві не надіслано квитанцію, що підтверджує прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування, такі податкова накладна та/або розрахунок коригування вважаються зареєстрованими.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 31 травня 2005 року №2599-ІV (надалі - Закон України №2599) електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа. Згідно зі статтею 6 Закону України №2599 електронний підпис є обов'язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відповідно до статті 1 зазначеного Закону, яка визначає значення термінів, автор електронного документа - фізична або юридична особа, яка створила електронний документ; суб'єкти електронного документообігу - автор, підписувач, адресат та посередник, які набувають передбачених законом або договором прав і обов'язків у процесі електронного документообігу. Згідно з нормою статті 7 Закону України №2599 оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним цифровим підписом автора.
Статтею 1 Закону України «Про електронний цифровий підпис» від 15 січня 2009 року №879-VІ (надалі - Закон України №879) визначено, що електронний підпис - дані в електронній формі, які додаються до інших електронних даних або логічно з ними пов'язані та призначені для ідентифікації підписувача цих даних; особистий ключ - параметр криптографічного алгоритму формування електронного цифрового підпису, доступний тільки підписувачу; підписувач - особа, яка на законних підставах володіє особистим ключем та від свого імені або за дорученням особи, яку вона представляє, накладає електронний цифровий підпис під час створення електронного документа. Згідно з абз. 5 пункту 5 Порядку №1246 для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі, продавець отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає податковому органу за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадових осіб продавця накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.
Відповідно до пункту 201.6 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Органи державної податкової служби за даними реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, наданих в електронному вигляді, повідомляють платника податку про наявність у такому реєстрі розбіжностей з даними контрагентів. При цьому платник податку протягом 10 днів після отримання такого повідомлення має право уточнити податкові зобов'язання без застосування штрафних санкцій, передбачених розділом II цього Кодексу.
Суд не приймає посилання відповідача на те, що позивачем було порушено порядок накладання першого та другого підпису на створений документ в електронній формі, що неможливо визначити (ідентифікувати) автора створених електронних документів (податкових накладних), а також те, що неможливо встановити чи підписані електронні документи належними посадовими особами суб'єкта електронного документообігу або іншими невідомими особами з використанням електронних ключів посадових осіб суб'єкта електронного документообігу, у зв'язку із чим податковому органу невідомо чи мала особа, яка підписала зазначені електронні документи, відповідні повноваження на видачу та реєстрацію таких документів з огляду на наступне.
Податкові накладні від 30.10.2012 року № 119, від 30.10.2012 року №120, від 31.10.2012 року №118, від 31.10.2012 року №121, від 31.10.2012 року №122 та від 31.10.2012 року №123 оформлені за формою та мають усі необхідні реквізити відповідно до норм Порядку №1379, зокрема, були підписані ОСОБА_4, яка відповідно до наказу ТОВ «Майстер-Буд-Південь» від 3 жовтня 2012 року №128-К є заступником головного бухгалтера, та мають електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ТОВ «Майстер-Буд-Південь». Зазначені податкові накладні були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних головним бухгалтером ОСОБА_5 (розпорядження ТОВ «Майстер-Буд-Південь» від 3 жовтня 2012 року №129-К). Таким чином податкові накладні були підписані та зареєстровані особою, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість, тобто належними посадовими особами. З урахуванням приписів ст. 201 ПК України суд вважає, що вищевказані податкові накладні складені із дотриманням усіх обов'язкових реквізитів, передбачених ст. 201 ПК України. Окрім цього, підтвердженням факту прийняття податкових накладних до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі, які наявні у матеріалах справи.
Судом встановлено, що ТОВ «Майстер-Буд-Південь» протягом операційного дня не було надіслано квитанції про неприйняття поданих податкових накладних, а отже податкові накладні вважаються такими, що зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних. Податкові накладні містять усі обов'язкові реквізити та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до норми пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України. Судом також встановлено, що від податкового органу не надходило будь-якої інформації стосовно розбіжностей з даними контрагентів, що передбачено пунктом 201.6 статті 201 Податкового кодексу України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивачем було правомірно сформовано податковий кредит по податковій декларації з податку на додану вартість за жовтень 2012 року на суму 738260 грн., яка перевірялась актом перевірки від 28 грудня 2012 року №4/15-114-21/31132432. Отже спірні податкові повідомлення-рішення були прийняті відповідачем неправомірно.
Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність спірних податкових повідомлень-рішень в порядку частини 2 статті 71 КАС України, внаслідок чого позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, а судові витрати підлягають присудженню позивачеві з Державного бюджету України в порядку статті 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2-14, 17, 18, 24, 71, 72, 86, 94, 121, 122, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Квітень» до Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя Донецької області Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 15.01.2013р. №0000051520, №0000061520 і №0000071520 - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 15.01.2013р. №0000051520, №0000061520 і №0000071520, прийняті Жовтневою міжрайонною державною податковою інспекцією м.Маріуполя Донецької області Державної податкової служби.
Присудити з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Квітень» здійснені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 2294 (дві тисячі двісті дев'яносто чотири) грн. 00 (сорок) коп.
Повний текст постанови складено 15.04.2013р., її вступну та резолютивні частині проголошено в судовому засіданні 08.04.2013р. в присутності представників сторін і приєднано до матеріалів справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ушенко С. В.