Постанова № 30865593, 12.04.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.04.2013
Номер справи
826/4086/13-а
Номер документу
30865593
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 квітня 2013 року № 826/4086/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу

За позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва ДПС

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Муніципальний театр «Київ»

про стягнення заборгованості у розмірі 125 299,35 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва ДПС (далі -ДПІ у Дніпровському районі міста Києва ДПС, позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Муніципальний театр «Київ» (далі - ТОВ «Муніципальний театр «Київ», відповідач) заборгованість із земельного податку в розмірі 125 299,35 грн.

Ухвалою суду від 28.03.2013 р. відкрито скорочене провадження у адміністративній справі, встановлено строк подання заперечення проти позову для відповідача до 09 квітня 2013 року.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка була отримана уповноваженим представником відповідача 03.04.2013 р.

У зв’язку з неподанням відповідачем відзиву на позов, справа вирішується у порядку передбаченому статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Муніципальний театр «Київ» зареєстроване Дніпровською районною в м. Києві державною адміністрацією 17.10.2005р. та з 21.10.2005р. перебуває на обліку в ДПІ у Дніпровському районі м. Києва за адресою: 02154, м.Київ, вул. Русанівська набережна, буд.12, код ЄДРПОУ 33746851.

З матеріалів справи вбачається, що станом на момент розгляду спору судом у ТОВ «Муніципальний театр «Київ» існує заборгованість перед бюджетом у сумі 125 299,35 грн.

Зокрема заборгованість з земельного податку перед бюджетом виникла з наступного.

Так, Відповідачем було подано податкові декларації з земельного податку:

- податкова декларація №2236 від 31.01.2011р. за вересень-грудень 2011 рік з плати за землю із зазначенням виплати в розмірі 26 361,02 грн.

- податкова декларація №3664 від 18.02.2012 р. за січень-грудень 2012 рік з плати за землю із зазначенням виплати в розмірі 78 782,78 грн.

Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (редакція закону станом на момент виникнення правововідносин) установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст. 377 Цивільного кодексу України, до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про плату за землю» (редакція закону станом на момент виникнення правововідносин) користування землею в Україні є платним та ставки земельного податку на земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради. Ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частині 5-10 ст. 7 та ч. 2 ст. 6 Закону.

Статтею 13 Закону України «Про плату за землю» встановлено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про плату за землю» - платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Згідно ст. 17 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до ч.3 ст. 14 Закону нарахування громадянам сум земельного податку, проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу. Відповідно до ст. 17 Закону земельний податок громадянам сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

02.11.2010р. Позивачем проводилася перевірка своєчасності сплати платежів, за результатами якої було складено Акт №8438-15/33746851 від 02.11.2010р., яким зафіксовано порушення законодавства і на підставі якого було винесено податкові повідомлення – рішення:

- податкове повідомлення – рішення №0021151540/0 від 12.11.2010р. в якому нараховано штрафні санкції на суму 753,42грн.

- податкове повідомлення – рішення №0021181540/0 від 12.11.2010р. в якому нараховано штрафні санкції на суму 3 113,66грн.

- податкове повідомлення – рішення №0021171540/0 від 12.11.2010р. в якому нараховано штрафні санкції на суму 33 147,29грн.

Також, 11.11.2010р. Позивачем було проведено перевірку своєчасності подання розрахунку по податку за землю, за результатами якої було складено Акт №8708-15/33746851 від 11.11.2010р., на підставі якого було винесено податкове повідомлення – рішення №0021491540/0 від 14.11.2010р. в якому нараховано штрафні санкції на суму 510,00грн.

Всі податкові повідомлення – рішення було направлено на адресу Відповідача і вручено уповноваженому представникові ТОВ «Муніципальний театр «Київ», про що свідчать відмітки на копіях поштових повідомлень, які містяться в матеріалах справи.

Відповідно до п. 286.1. ст. 286 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), який набрав чинності з 01 січня 2011 року, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Пунктом 286.2 ст. 286 ПКУ передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно з п. 287.3 ст. 287 ПКУ податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Підпункт 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ дає визначення, що податковий борг –це сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Враховуючи те, що грошове зобов’язання, яке самостійно узгоджене відповідачем, не було погашено протягом граничного строку, воно відповідно до вказаного визначення, визнається податковим боргом.

Пунктом 54.1 ст. 54 ПКУ передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно п.59.1 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

На виконання вимог ст. 59 ПКУ, Відповідачу надіслано податкову вимогу від 03.02.2011 № 219 на суму 61 752,99 грн., яка повернулась на адресу відправника з поштовою відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться». У зв’язку із незнаходженням Відповідача за адресою, позивачем було складено Акт від 11.02.2011 року № 10 про неможливість вручення податкової вимоги.

Податкова вимога не оскаржувалась відповідачем в адміністративному та в судовому порядку.

Згідно з п.20.1.18 ПКУ органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи те, що грошове зобов’язання, яке самостійно узгоджене відповідачем, не було погашено протягом граничного строку, воно відповідно до вказаного визначення, визнається податковим боргом.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Кодексу, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Підпунктом 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ передбачено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість перед бюджетом з земельного податку на момент розгляду справи становить 125 299,35 грн. (26 261,02грн. (декларація №2236) – 19 230,48грн. (сплата) + 753,42 грн. (податкове повідомлення-рішення №0021151540) + 3 113,66 грн. (податкове повідомлення-рішення №0021181540) + 33 147,29грн. (податкове повідомлення-рішення №0021181540) + 510,00грн. (податкове повідомлення-рішення №0021491540) + 78 782,78грн. (декларація №3664) + 1 961,66 грн. (пеня)).

Відповідно до п. 93.5 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Підпунктом 20.1.8 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

З урахуванням того, що сума податкового зобов’язання в розмірі 125 299,35 грн. станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» та Податковим кодексом України заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкового боргу з плати за землю в сумі 125 299,35 грн. у відповідності до ст. ст.20, 87, 95 Податкового кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, ч. 4 ст. 94, 160-162, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Муніципальний театр «Київ» (02154, м. Київ, вул. Русанівська Набережна, буд. 12, код ЄДРПОУ 33746851) на користь Державного бюджету України (розрахунок: УДК у Дніпровському районі м. Києва, ідентифікаційний код 38012871, банк одержувач ГУ УДКСУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 34122999700005) податкову заборгованість у сумі 125 299,35 грн. (сто двадцять п’ять тисяч двісті дев’яносто дев’ять грн. 35коп.).

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами до суду апеляційної інстанції в порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.С. Винокуров