Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 квітня 2013 р. Справа №805/2408/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Давиденко Т.В.
при секретарі судового засідання Грішаєві Є.Є.
за участю представників сторін:
від позивача - Нікітіна Ю.В. - довір. від 11.05.2012 року б/н
від відповідачів:
1. не з'явились
2. Пасюков І.Г. - довір. від 16.04.2013 року № 3778/06, Сорока О.О. - довір. від
21.03.2013 року № 2502/06
розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву Дочірнього підприємства
шахта «Металіст»
до відповідачів:
1. Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області
2. Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області
про визнання недійсним та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та
доставку пенсій, призначених на пільгових умовах
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство «Шахта Металіст» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області про визнання недійсним та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах від 04.01.2013 року № 188 на загальну суму 2839 грн. 16 коп. та від 04.01.2013 року № 102 на загальну суму 737 грн. 01 коп.
Позовна заява обґрунтована тим, що норми Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлюють, що підприємствами відшкодовуються фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах із шкідливими і важкими та особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці за списком № 2, списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, за винятком тих працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників.
Позивач зазначає, що, оскільки працівники, зазначені в розрахунках, були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, їм неправомірно призначені пенсії на підставі ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Враховуючи наведене, вважає, що на нього не покладений обов'язок відшкодовувати суми виплачених пенсій таким особам, тому вважає, що розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умова прийняті відповідачем з перевищенням повноважень та не у спосіб, визначений Законом.
Крім того, зазначає, що чинним законодавством Пенсійному фонду не надано повноважень щодо забезпечення фінансування витрат на виплату пільгових пенсій.
Враховуючи викладене, позивач просить визнати недійсними та скасувати розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах від 04.01.2013 року № 188 на загальну суму 2839 грн. 16 коп. та від 04.01.2013 року № 102 на загальну суму 737 грн. 01 коп.
До початку судового розгляду справи позивач надав заяву про зміну предмету позову, в якій доповнив позовні вимоги та просив визнати недійсними та скасувати розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах УПФУ в м. Харцизьку від 04.01.2013 року № 188 на загальну суму 2839 грн. 16 коп. та від 04.01.2013 року № 102 на загальну суму 737 грн. 01 коп. та УПФУ в Амвросіївському районі від 01.03.2013 року № 1789/02 на суму 6048 грн. 03 коп.
Ухвалою від 13.03.2013 року до участі у справі в якості другого відповідача залучене Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області.
В запереченнях на позовну заяву відповідач 1 вказав на її безпідставність та зазначив, що громадяни (згідно із списком № 1, № 2), працюючи на підприємстві відповідача, були зайняті на роботах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до п. «а», п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до вказаного Закону їм були призначені пенсії.
Враховуючи викладене, просив в задоволені позовної заяви відмовити.
Представник позивача у судовому засіданні доводи позовної заяви підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві, просив позовну заяву задовольнити в повному обсязі.
Представники відповідача 2 у судовому засіданні заперечували проти доводів позовної заяви, просили в задоволені позовної заяви відмовити.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, заслухавши представників сторін, суд встановив.
ДП шахта «Металіст» зареєстроване рішенням Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області, перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ 13504015), юридична адреса: 87320, Донецька область, с. Степано-Кринка, знаходиться на обліку в УПФУ в Амвросіївському районі Донецької області (а.с. 11-12).
Органами Пенсійного фонду України призначені та виплачені пенсії на пільгових умовах особам, які працювали на ДП шахта «Металіст» та які були зайняті на роботах з шкідливими і важкими умовами праці.
Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку направило через УПФУ в Амвросіївському районі на адресу ДП шахта «Металіст» розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 04.01.2013 року № 188 на загальну суму 2839 грн. 16 коп. пенсіонерам:
- ОСОБА_4,
- ОСОБА_5,
- ОСОБА_6,
- ОСОБА_7,
- ОСОБА_8,
- ОСОБА_9,
- ОСОБА_10,
та розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 04.01.2013 року № 102 на загальну суму 737 грн. 01 коп. пенсіонеру ОСОБА_8 (а.с. 13-15).
Згідно довідок про уточнення особливого характеру роботи та розпоряджень про призначення пенсій:
- ОСОБА_5 - стаж роботи 2.10.4, Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 27.02.2003 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 89 - 91);
- ОСОБА_4 - Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 01.12.2004 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 16);
- ОСОБА_11 - стаж роботи 1.2.16 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 16.05.2012 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 95-97);
- ОСОБА_7 - стаж роботи 12.2.23 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 08.02.2007 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 98-100);
- ОСОБА_9 - стаж роботи 3.2.3 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 14.05.2009 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 105-107);
- ОСОБА_10 - стаж роботи 3.10.29 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 08.02.2007 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 106-108);
- ОСОБА_8 - стаж роботи 4.11.26 Список 1, що підтверджено довідкою від 02.12.2008 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 99 -102);
- ОСОБА_12 - стаж роботи 8.2.28 Список 2, розділ 1, що підтверджено довідкою від 25.05.2012 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 110 - 113).
Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі надіслало на адресу ДП шахта «Металіст» розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 01.03.2013 року № 1789/02 на загальну суму 6048 грн. 03 коп. пенсіонерам:
- ОСОБА_13,
- ОСОБА_14,
- ОСОБА_15,
- ОСОБА_16,
- ОСОБА_17,
- ОСОБА_18,
- ОСОБА_19,
- ОСОБА_20,
- ОСОБА_21,
- ОСОБА_22.
Згідно довідок про уточнення особливого характеру роботи та розпоряджень про призначення пенсій:
- ОСОБА_13 - стаж роботи 33.5.20 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 01.06.2000 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 51, 86);
- ОСОБА_14 - стаж роботи 39.6.10 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 26.01.2005 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 52, 89, 90);
- ОСОБА_15 - стаж роботи 22.5.17 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 53, 80, 81);
- ОСОБА_16 - стаж роботи 33.7.2 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 14.08.2007 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 54, 78);
- ОСОБА_17 - стаж роботи 28.7.2 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 14.08.2007 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 55, 75, 76);
- ОСОБА_23 - стаж роботи 36.5.26 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 21.08.2008 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 56, 72, 73);
- ОСОБА_19 - стаж роботи 36.3.15 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 19.02.2009 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 61-63);
- ОСОБА_20 - стаж роботи 28.3.5 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 58, 64, 65);
- ОСОБА_21 - стаж роботи 19.2.21 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 21.02.2011 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 67-68);
- ОСОБА_22 - стаж роботи 29.0.7 Список 1, розділ 1, що підтверджено довідкою від 11.07.2012 року та розпорядженням про призначення пенсії (а.с. 70-71).
Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом, в позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача зазначену суму боргу.
Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За Преамбулою Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Статтею 58 зазначеного Закону на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Таким чином, відповідачі у справі - органи владних повноважень, які виконують владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством, відносно платників страхових внесків.
Пунктом 2 розділу XY Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
На момент набрання чинності Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», питання щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» було врегульовано Законом України від 26.06.1997 року «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідно пунктів 1 та 2.
Згідно абз.4 п.1 ст. 2 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно абз. 3 п.1 ст. 4 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлена ставка збору у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» розроблена Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663.
Згідно пункту 6.4 вказаної Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствами до 20-го січня поточного року протягом десяти днів з новопризначених пенсій.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, що визначено пунктом 6.8 Інструкції.
Пунктом 6.9 Інструкції визначено, що у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства.
Відповідно до п. 6.10 Інструкції, відшкодування сум і фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Таким чином, на позивача покладений обов'язок щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на рахунок органу Пенсійного фонду.
Такої ж думки дотримується Верховний Суд України в постанові від 31.01.2011 року у справі за позовною заявою ВП «Рембудмонтаж» до УПФУ в м. Рубіжному Луганської області.
Відповідно до ст. 2442 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Суд вважає неправомірним довід позивача щодо того, що пенсіонерам неправомірно призначені пенсії на підставі ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», з наступних підстав.
Згідно ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:
а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць;
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;
б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.
Тобто, ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» регулює призначення пенсій особам, зайнятим на підземних і відкритих гірничих роботах не менше 20 років.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_24, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22 призначені пенсії на підставі довідок, які були надані ДП шахта «Металіст» та в яких зазначено, що працівники працювали на посадах, що передбачені Списком № 1 та Списком № 2, за якими призначення пенсій регулюється ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Враховуючи наведене, суд вважає, що відповідачами правомірно, в межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та законами, нараховані суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах та зафіксовані в розрахунках, які оскаржуються, тому підстав для задоволення позовної заяви про визнання недійсними та скасування таких розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій не вбачається.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ухвалення судового рішення на користь сторони - суб'єкта владних повноважень питання про розподіл судових витрат не розглядається.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення», Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 2, ст. 7-15, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122 - 154, ст. 158-163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позовної заяви Дочірнього підприємства «Шахта Металіст» до Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області про визнання недійсним та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, від 04.01.2013 року № 188 на загальну суму 2839 грн. 16 коп., від 04.01.2013 року № 102 на загальну суму 737 грн. 01 коп. та від 01.03.2013 року № 1789/02 на суму 6048 грн. 03 коп. - відмовити повністю.
Постанова Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У судовому засіданні 17.04.2013 року проголошена вступна та резолютивна частини постанови, повний текст постанови буде виготовлений 22.04.2013 року.
Суддя Давиденко Т.В.