Постанова № 30838747, 23.04.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2013
Номер справи
810/1573/13-а
Номер документу
30838747
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 квітня 2013 року 810/1573/13-а

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Леонтовича А.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Васильківська об'єднана державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби (далі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України в особі Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби податкового боргу у сумі 20196,96 грн.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 4 квітня 2013 року відкрито скорочене провадження у справі.

18 квітня 2013 року через канцелярію Київського окружного адміністративного суду від ОСОБА_1 надійшло заперечення проти позову.

В обґрунтування заперечення проти позову ОСОБА_1 зазначила, що не погоджується з висновками акта перевірки № 666/17-02/НОМЕР_1 від 1 серпня 2012 року, який складено посадовими особами Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області.

Також відповідач зазначила, що надсилала скаргу на акт перевірки до Державної податкової служби Київської області, проте не отримала відповіді. Тому, на думку відповідача, відповідно до пункту 56.8 статті 56 Податкового кодексу України акт перевірки № 666/17-02/НОМЕР_1 від 1 серпня 2012 підлягає скасуванню, а у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.

Дослідивши матеріали адміністративної справи та проаналізувавши наведені у запереченні проти позову доводи, суд дійшов висновку, що вимоги Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області є законними та обґрунтованими зважаючи на наступне.

Відповідно до матеріалів справи, з 23 по 27 липня 2012 року посадовою особою Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області проведено позапланову виїзну документальну перевірку з питань дотримання вимог щодо нарахування та утримання податку з доходів фізичних осіб фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 за період з 1 червня 2011 року по 31 травня 2012 року. У ході перевірки встановлено, що відповідачем не утримано та не сплачено податок з виплаченого фізичним особам доходу та не подано до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області податковий розрахунок суми доходу, нарахованого на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку, чим порушено вимоги підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статті 168, пункту 168.1 статті 168, пункту 167.1 статті 167, підпункту «б» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України № 2755-VI від 2 грудня 2010 року.

Результати перевірки оформлено актом № 666/17-02/НОМЕР_1 від 1 серпня 2012 року (а.с.16).

На підставі висновків акту перевірки №666/17-02/НОМЕР_1 Васильківською об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 16 серпня 2012 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання відповідача з податку на доходи фізичних осіб на 14400,00 грн. та застосовано штрафну санкцію у розмірі 5640,00 грн. (а.с.12).

Пунктом 113.1 статті 113 Податкового кодексу України передбачено, що строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.

Згідно із пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Податкове повідомлення-рішення не було оскаржено відповідачем в адміністративному чи судовому порядку, отже заборгованість вважається узгодженою.

Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На виконання вищезазначений вимог, податковою інспекцією надіслано на адресу ФОП ОСОБА_1 податкову вимогу від 6 грудня 2012 року № 107 на загальну суму 20196,96 грн. (а.с.10).

Станом на день вирішення справи по суті, докази погашення ФОП ОСОБА_1 податкового боргу відсутні, тому загальна сума податкового боргу, яка підлягає стягненню з відповідача становить 20196,96 грн.

Щодо твердження відповідача про необхідність скасування акту перевірки №666/17-02/НОМЕР_1 у зв'язку з неотриманням рішення про результати розгляду скарги, суд зазначає наступне.

Згідно пункту 56.3 статті 56 Податкового кодексу України, скарга на рішення податкової інспекції подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (та у разі потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 Податкового кодексу України протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Відповідно до пункту 8 статті 56 контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом 20-денного строку або протягом строку, продовженого за рішенням керівника контролюючого органу (або його заступника), така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначених строків.

Однак, згідно пункту 7 статті 86 Податкового кодексу України, у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до органу державної податкової служби за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються органом державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 Податкового кодексу України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.

Таким чином, процедура оскарження акту перевірки відрізняється від процедури оскарження рішення контролюючого органу про донарахування податкових зобов'язань (податкового повідомлення-рішення). А отже, неотримання ФОП ОСОБА_1 від Державної податкової служби Київської області у 20-денний строк відповіді на скаргу на акт перевірки не породжує правових наслідків у вигляді задоволення скарги та скасування акту перевірки.

З урахуванням вищезазначеного суд вважає необґрунтованими викладені у запереченні проти позову доводи та не бере їх до уваги.

При прийнятті постанови в порядку скороченого провадження по даній справі суд керується наступними положеннями чинного законодавства: статтею 67 Конституції України, підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14, пунктом 15.1 статті 15, підпунктами 20.1.4, 20.1.18, 20.1.28 пункту 20.1 статті 20, пунктом 41.5 статті 41, пунктом 57.3 статті 57, пунктом 58.3 статті 58, пунктами 59.1, 59.4, 59.5 статті 59, підпунктами 168.1.1, 168.1.2 пункту 168.1 статті 168, пунктом 167.1 статті 167, підпунктом «б» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.

Керуючись статтями 9, 14, 33, 70, 71, 86, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України в особі Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби (розрахунковий рахунок 33210800700006, одержувач Васильківське УК/Васильків, код платежу 11010101, код отримувача 37886067, банк ГУДКУ в Київській області і в м. Києві, МФО 821018) податковий борг у сумі 20196 (двадцять тисяч сто дев'яносто шість) гривень 96 копійок.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Леонтович А.М.