Постанова № 30834239, 09.04.2013, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2013
Номер справи
806/48/13-а
Номер документу
30834239
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 806/48/13-a

категорія 8.2.1

09 квітня 2013 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Романченка Є.Ю. ,

при секретарі - Длугаш О.В.,

за участю представників позивача та відповідача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Радомишльське лісомисливське господарство" до Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 18.12.2012 р. № 0000491601,-

встановив:

Державне підприємство "Радомишльське лісомисливське господарство" звернулося до суду з вказаним позовом, у якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби від 18.12.2012р. № 0000491601 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на 411924 грн. в повному розмірі. Позивач вважає, що податкове повідомлення - рішення № 0000491601 від 18.12.2012 року не відповідає вимогам законодавства, оскільки відповідач безпідставно дійшов висновку про те, що ДП "Радомишльське лісомисливське господарство" було завищено суму від'ємного значення, яке після бюджетного відшкодування включається до складу наступного податкового періоду за вересень 2012 року в сумі 14323,00 грн., включення до складу податкового кредиту сум, не підтверджених податковими накладними, в результаті чого завищено суму податкового кредиту за вересень 2012 року на суму 14047, 10 грн. та завищено від'ємне значення, яке після бюджетного відшкодування включається до складу наступного податкового кредиту наступного податкового періоду у сумі 383554,00 грн. При цьому зазначає, що підприємством під час перевірки податковій інспекції були надані всі первинні документи, а саме копії податкових накладних, які зазначені в акті як відсутні, видаткові накладні, платіжні доручення, договори та інші документи. Також позивач вказує, що висновки податкової інспекції про зменшення підприємству податку на додану вартість на суму 383554 грн., зроблені за результатами позапланової виїзної перевірки (акт від 19.10.2012 року №15/2-46/13568251) вважаються не узгодженими, тому Підприємство при заповненні рядку 21.3 податкової декларації за вересень 2012 року передбаченого для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) не повинне враховувати результати зазначеної перевірки проведеної податковою інспекцією, зменшувати показники рядку 24 податкової декларації за вересень 2012 року на суму 383554 грн.

Представник позивача у судовому засіданні подав заяву про уточнення позовних вимог, у якій просив скасувати податкове повідомлення - рішення Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби № 0000491601 від 18.12.2012 року в частині 396843,30 грн. У обґрунтування своїх вимог посилався на доводи викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив відмовити у його задоволенні, з підстав викладених у письмових запереченнях. Пояснив, що оспорюване рішення скасуванню не підлягають, оскільки прийнято на підставі правомірних висновків позапланової виїзної документальної перевірки, у ході якої виявлено завищення позивачем суми від'ємного значення, яке після бюджетного відшкодування, включається до складу наступного податкового періоду за вересень 2012 року в сумі 14323,00 грн., включено до складу податкового кредиту сум, не підтверджених податковими накладними, в результаті чого завищено суму податкового кредиту за вересень 2012 року на суму 14047, 10 грн. та завищено від'ємне значення, яке після бюджетного відшкодування включається до складу наступного податкового кредиту наступного податкового періоду у сумі 383554,00 грн., у наслідок неврахування ним результатів акту позапланової виїзної документальної перевірки від 19.10.2012 року № 15/2-46/13568251.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Державне підприємство "Радомишльське лісомисливське господарство" зареєстровано як юридична особа Радомишльською районною державною адміністрацією Житомирської області та перебуває на податковому обліку в Малинській об'єднаній державній податковій інспекції Житомирської області.

У період з 13.11.2012 року по 19.11.2012 року відповідачем здійснено позапланову виїзну документальну перевірку правомірності нарахування Державним підприємством "Радомишльське лісомисливське господарство" суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню податку на додану вартість на рахунок платника в банку за серпень 2012 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ в липні 2012 року, та за вересень 2012 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ в червні 2012 року та серпні 2012 року.

За результатами перевірки складено акт № 15/2-61/13568251 від 26 листопада 2012 року (далі - акт перевірки).

У акті перевірки контролюючий орган дійшов до висновків про порушення позивачем вимог:

- Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, в результаті чого було завищено суму від'ємного значення, яке після бюджетного відшкодування, включається до складу наступного податкового періоду, за вересень 2012 року в сумі 14323,00 грн.;

- п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України щодо включення до складу податкового кредиту сум, не підтверджених податковими накладними, в результаті чого завищено суму податкового кредиту за вересень 2012 року на 14047,10 грн.;

- неврахування результатів акту планової виїзної перевірки від 19.10.2012 року №15/2-46/13568251, яким зафіксовано порушення вимог п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України та неврахування результатів акту позапланової виїзної перевірки від 26.12.2011 року № 232/23-10/13568251. Дане правопорушення призвело до завищення від'ємного значення, яке після бюджетного відшкодування, включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду у сумі 383554 грн.

Державним підприємством "Радомишльське лісомисливське господарство" були подані заперечення до акту про результати позапланової виїзної перевірки від 26.11.2012 року № 15/2-61/13568251, проте вони не були враховані відповідачем, про що свідчить відповідь Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби від 06.12.2012 року.

На підставі акта перевірки Малинською об'єднаною державною податковою інспекцією Житомирської області Державної податкової служби прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0000491601 від 18.12.2012 року, яким Державному підприємству "Радомишльське лісомисливське господарство" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 411924,00 грн. за вересень 2012 року.

Перевіряючи оспорюване податкове повідомлення - рішення на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, суд зважає на наступне.

Згідно із п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом;

Таким чином, відповідач при проведені перевірки позивача здійснював повноваження надані йому Податковим кодексом України.

Підпунктом 14.1.18. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України).

Згідно із п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України, право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Пунктом 198.2 статті 198 Податкового кодексу України визначено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Згідно із пунктом 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України, не відноситься до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Щодо завищення від'ємного значення, яке після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду у сумі 383554 грн..

Із акту перевірки вбачається, що перевіркою правомірності визначення податкових зобов'язань та податкового кредиту, розрахунків з бюджетом та показників, відображених у декларації за вересень 2012 року (з додатками) встановлено завищення від'ємного значення (р. 24) на суму 383554 грн., а саме не враховано результати позапланової виїзної документальної перевірки, викладені в акті від 19.10.2012 року № 15/2-46/13568251.

У судовому засіданні встановлено та не заперечувалося представниками сторін, що Малинською об'єднаною державною податковою інспекцією Житомирської області Державної податкової служби було здійснено позапланову виїзну документальну перевірку позивача на предмет правомірності нарахування суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню податку на додану вартість на рахунок платника банку за липень 2012 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість в квітні-червні 2012 року.

За наслідками зазначеної перевірки складено акт від 19.10.2012 року №15/2-46/13568251.

1 листопада 2012 року на підставі акта від 19.10.2012 року №15/2-46/13568251 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000381601 від 01.11.2012 року, яким Державному підприємству "Радомишльське лісомисливське господарство" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 383554 грн. за липень 2012 року.

Підпунктом 4.6.6 пункту 4.6 розділу 5 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 року № 1492, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Порядок), залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 24 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.2 декларації наступного звітного (податкового) періоду).

Рядок 21.3 передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби (пп. 4.6.7 п. 4.6 р. 5 Порядку).

За загальним правилом положень пп. 4.6.7. п. 4.6 розділу V Порядку, Державне підприємство "Радомишльське лісомисливське господарство" при заповненні рядка 21.3 декларації з податку на додану вартість з податку на додану вартість, передбаченого для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24), повинен був врахувати результати зазначеної документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби (акт від 19.10.2012 року №15/2-46/13568251), чим зменшити у рядку 24 податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2012 року залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на 383554,00 грн.

Однак, позивач, не погоджуючись із результатами зазначеної перевірки, а саме винесеним податковим повідомленням - рішенням №0000381601 від 01.11.2012 року про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 383554 грн. за липень 2012 року, звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби про визнання його протиправним та скасування.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 30.11.2012 року за вказаним позовом було відкрито провадження в адміністративній справі № 0670/7579/12. Станом на 09 квітня 2013 року рішення по зазначеній адміністративній справі законної сили не набрало.

За положеннями пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

За таких обставин, висновки відповідача про необхідність зменшення позивачем від'ємного значення податку на додану вартість на суму 383554,00 грн., зроблені за результатами документальної перевірки (акт від 19.10.2012 року №15/2-46/13568251), вважаються неузгодженими, тому доводи відповідача викладені у акті № 15/2-61/13568251 від 26 листопада 2012 року про завищення ДП "Радомишльський ЛМГ" від'ємного значення, яке після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду у сумі 383554 грн. є необґрунтованими.

Окрім цього, підставою для зменшення оспорюваним податковим повідомленням - рішенням розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на 411924 грн. став висновок, що за результатами опрацювання податкових періодів, починаючи з періоду виникнення від'ємного значення, станом на 13.11.2012 року встановлено наявність розбіжностей у податковій звітності (завищення податкового кредиту контрагентом) у тому числі за вересень 2012 року на суму 28464, 06 грн., у тому числі по таких контрагентах:

- ТОВ "Новогородецький кар'єр" (32694400) - 8694, 63 грн. - підтверджено податковою накладною №188 від 28.08.2012 року на загальну суму 38000 грн. в т.ч. ПДВ 6333,33 грн., та ПН № 200 від 30.08.2012 року на загальну суму 51610,20 грн. в т.ч. ПДВ 8601,7 грн., розбіжність виникла за рахунок не вірно відображеної дати виписки податкових накладних.

- ДП "БС Транс Сервіс" (30454293) - 7000,00 грн. - підтверджено податковою накладною №85 від 28.09.2012 року на загальну суму 119712,6 грн. в т.ч. ПДВ 19952,10 грн., та ПН №58 від19.09.2012 року на загальну суму 57748,5 грн. в т.ч. ПДВ 9624,75 грн.

- ПФ "ЛАЗУР" (30432882) - 6255, 88 грн. факт включення даних сум до складу податкового кредиту по вищезазначених контрагентах не підтверджено податковими накладними, чим порушено вимоги п. 198.2 ст.198 Податкового Кодексу України.

- Радомишльське міське управління водного господарства (1034254) - 118,85 грн. - підтверджено податковою накладною №4 від 04.09.2012року на загальну суму 11196,68 грн. в т.ч. ПДВ 1866,10 грн. та ПН №1 від 21.08.2012 року на загальну суму 9242,54 грн., в т.ч. ПДВ 1541,42 грн., розбіжність виникла за рахунок не вірно відображеної дати виписки податкових накладних.

- ОСОБА_1 (іпн.НОМЕР_1) - 5637,03 грн., підтверджено податковою накладною №62 від 19.07.2012року на загальну суму 33822,16 грн. в т.ч. ПДВ 5637,03 грн. та ПН №36 від 18.09.2012 року на загальну суму 1077,12 грн.. в т.ч. ПДВ 179,52 грн., розбіжність виникла за рахунок не вірно відображеної дати виписки податкових накладних.

- розбіжність на суму 757, 67 грн. - за рахунок включення до податкового кредиту сум по платнику, який не зареєстрований як платник ПДВ.

Стосовно завищення суми податкового кредиту за вересень 2012 року на суму 14047,10 грн.

На думку відповідача, позивачем порушено п. 198. 2 ст. 198 Податкового кодексу України, а саме включено до складу податкового кредиту податкових накладних, наявність яких не підтверджено документально, а саме:

- ПН № 188 від 18.09.2012р., виписаною ПФ "Лазур" (іпн. 304328806258) на загальну суму 37595,26 грн. в т.ч. ПДВ 6265, 88 грн.

- ПН № 600206 від 05.09.2012 р., виписаною ТОВ "АВ метал груп" (іпн. 0567900122) на загальну суму 4546 грн. в т.ч. ПДВ 757, 67 грн.;

- ПН № 268 від 26.09.2012 року, виписаною ПАТ "Аверс" (іпн. 002739926655) на загальну суму 37595,26 грн. в т.ч. ПДВ 6265,88 грн.

Як вбачається із матеріалів справи, Державним підприємством "Радомишльське лісомисливське господарство" подано до Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2012 року та розшифровку зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), в яких позивачем включено до складу податкового кредиту послуги отримані, зокрема, при взаємовідносинах з ПФ "Лазур" (іпн.304328806258), ТОВ "АВ метал груп" (іпн. 364419304624) та ПАТ "Аверс" (іпн. 002739926655).

По податкові накладній № 188 від 18.09.2012р., виписаною ПФ "Лазур" (іпн. 304328806258) на загальну суму 37595,26 грн. в т.ч. ПДВ 6265, 88 грн. слід зазначити таке.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що податкова накладна за № 188 від 18.09.2012 року на загальну суму 37595,26 грн., в т.ч. ПДВ 6265,88 грн., виписана ДП "Радомишльське лісомисливське господарство" Публічним акціонерним товариством "Аверс" (ІПН 002739926655) (а.с. 91).

ПН № 188 від 18.09.2012 р. на загальну суму 37595,26 грн., в т.ч. ПДВ 6265, 88 грн., ПФ "Лазур" (іпн.304328806258) позивачу не виписувалася.

Разом з цим, під час складання реєстру виданих та отриманих податкових накладних ДП "Радомишльське лісомисливське господарство" за вересень місяць 2012 року було допущено помилки, а саме замість податкової накладної №188 від 18.09.2012 року, виданої ПАТ "Аверс" зазначено ПН № 188 від 18.09.2012 року ПФ "Лазур" (запис № 50 в реєстрі), хоча в дійсності ПФ "Лазур" була виписана позивачу накладна за № 188 від 18.09.2012 року на загальну суму 10320,46 грн., яка не підлягала включенню до реєстру (запис № 51 в реєстрі).

Внаслідок цього було допущено помилки при складанні розшифровки зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) до декларації з податку на додану вартість за вересень 2012 року, а саме позивачем сума податку на додану вартість в розмірі 6265,88 грн. помилково замість віднесення до постачальника ПАТ "Аверс" (іпн. 002739926655) було віднесено до ПФ "Лазур" (іпн.304328806258).

Виявивши помилку Державним підприємством "Радомишльське лісомисливське господарство" у березні 2013 року подано до Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий) період вересень 2012 року та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за звітний період , за який виправляються помилки, вересень 2012 року.

Як видно із цього розрахунку та розшифровки (Д5) виправлення були здійсненні лише в розділі 2 "Податковий кредит", зокрема по постачальникам за іпн. 304328806258 та іпн. 002739926655, шляхом коригування сум податку на додану вартість по операціях з придбання з податком на додану вартість, які надають право формування податкового кредиту в розмірі "-4545, 80" і "4545,80" відповідно та по операціях з придбання з податком на додану вартість, які не надають права формування податкового кредиту "-1720,08" та "1780,08" відповідно.

Вказана помилка не призвела до заниження чи завищення суми податкового кредиту.

Щодо відсутності ПН № 600206 від 05.09.2012 р., виписаної ТОВ "АВ метал груп" (іпн. 0567900122) на загальну суму 4546 грн. в т.ч. ПДВ 757, 67 грн..

Суд не погоджується з таким висновком податкового органу. Оскільки Товариством з обмеженою відповідальністю "Ав метал груп" (ІПН 364419304624) було видано Державному підприємству "Радомишльське лісомисливське господарство" податкову накладну від 05.09.2012 року на загальну суму 4546,00 грн., в т.ч. ПДВ 757,67 грн. за № 6000206, копія цією накладної наявна у матеріалах справи (а.с. 92), а не за № 600206, як це вказано у акті.

Факт видачі Товариством з обмеженою відповідальністю "Ав метал груп" (ІПН 364419304624) вказаної податкової накладної позивачу підтверджено реєстром виданих та отриманих податкових накладних за вересень місяць 2012 року. Так, у другому розділі "Отримані податкові накладні" цього реєстру під записом № 110 зазначено податкову накладну ТОВ "АВ метал груп" (ІПН 364419304624) від 05.09.2012 року № 6000206 на загальну суму 4546,00 грн., в т.ч. ПДВ - 757,67 грн.

Відносно ПН № 268 від 26.09.2012 року, виписаною ПАТ "Аверс" (іпн. 002739926655) на загальну суму 37595,26 грн. в т.ч. ПДВ 6265,88 грн.

У судовому засіданні з'ясовано, що податкова накладна за № 268 від 26.09.2012 року на загальну суму 37595,26 грн. в т.ч. ПДВ 6265,88 грн. ПАТ "Аверс" (іпн. 002739926655) позивачу досі не видавалася.

Про наявність ПН № 268 від 26.09.2012 року на загальну суму 37595,26 грн. в т.ч. ПДВ 6265,88 грн. ДП "Радомишльське лісомисливське господарство" не відомо.

Натомість, встановлено, що за № 268 від 26.09.2012 року Публічним акціонерним товариством "Аверс" (ІПН 002739926655) було виписано ДП "Радомишльське лісомисливське господарство" податкову накладну на загальну суму 54684,00 грн., в т. ч. ПДВ 9114,00 грн. (а.с. 90).

Зазначена податкова накладна також внесена до реєстру виданих та отриманих податкових накладних за вересень місяць 2012 року під записом № 62.

Представник відповідача у судовому засіданні пояснити на підставі чого контролюючим органом було зроблено висновок про включення позивачем до складу податкового кредиту податкової накладної ПН № 268 від 26.09.2012 року, виписаною ПАТ "Аверс" (іпн. 002739926655) на загальну суму 37595,26 грн. в т.ч. ПДВ 6265,88 грн. не зміг.

Із копії заперечення позивача на акт від 30.11.2012 року № 1328, отриманих податковим органом 30.11.2012 року, що засвідчується відбитком штампу "Отримано" канцелярії Малинської ОДПІ, вбачається, що після отримання акту перевірки № 15/2-61/13568251 від 26 листопада 2012 року Державним підприємством "Радомишльське лісомисливське господарство" були направлені до податкового органу належні податкові накладені, а саме: №188 від 18.09.2012 року на загальну суму 37595,26 грн., в т.ч. ПДВ 6265,88 грн., та № 268 від 26.09.2012 року на загальну суму 54684,00 грн., в т. ч. ПДВ 9114,00 грн., виписані ПАТ "Аверс" (ІПН 002739926655); № 6000206 від 05.09.2012 року на загальну суму 4546,00 грн., в т.ч. ПДВ 757,67 грн., видану ТОВ "Ав метал груп" (ІПН 364419304624).

За таких обставин, доводи про те, що позивачем порушено п. 198. 2 ст. 198 Податкового кодексу України, а саме включено до складу податкового кредиту податкових накладних, наявність яких не підтверджено документально, а саме: ПН № 188 від 18.09.2012р., виписаною ПФ "Лазур" (іпн. 304328806258) на загальну суму 37595,26 грн. в т.ч. ПДВ 6265, 88 грн.; ПН № 600206 від 05.09.2012 р., виписаною ТОВ "АВ метал груп" (іпн. 0567900122) на загальну суму 4546 грн. в т.ч. ПДВ 757, 67 грн.; ПН № 268 від 26.09.2012 року, виписаною ПАТ "Аверс" (іпн. 002739926655) на загальну суму 37595,26 грн. в т.ч. ПДВ 6265,88 грн. є хибними.

Між тим, судом встановлено, що внаслідок помилки при заповнені запису № 29 реєстру виданих та отриманих податкових накладних ДП "Радомишльське лісомисливське господарство" за вересень місяць 2012 року, в якому внесено податкову накладну від 10.09.2012 року № 6000206 на загальну суму 4546,00 грн., в т.ч. ПДВ 757,67 грн., видану ТОВ "Ав метал груп" (ІПН 0567900122), позивачем двічі було віднесено до складену податкового кредиту 757, 67 грн.

У судовому засіданні представник позивача погодився із вказаним порушенням та щодо зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість за вересень 2012 року на 757, 67 грн. не заперечував.

Стосовно порушення позивачем вимог Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, в результаті чого було завищено суму від'ємного значення, яке після бюджетного відшкодування включається до складу наступного податкового періоду, за вересень 2012 року в сумі 14323,00 грн..

У акті перевірки зазначено, що перевіркою правильності відображення даних в рядку 24 декларації встановлено, що ДП "Радомишльським ЛМГ" порушено вимоги Порядку. Платником подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок з ПДВ за серпень 2012 року (№90639325441 від 07.11.2012р.), згідно якого ним зменшено суму від'ємного значення (рядок 19) на 14323 грн.

Згідно із пп. 4.6.3 п.4.6 р. 5 Порядку, якщо за результатами поточного звітного (податкового) періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту (заповнено рядок 19 податкової декларації з ПДВ), така сума враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди з податку на додану вартість, у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Податкового кодексу України (що значиться на особовому рахунку платника на перше число звітного (податкового) періоду (відображається у рядку 20.1 податкової декларації з ПДВ)), а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 20.2 податкової декларації з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду, а у разі виправлення показника рядка 20.2 значення із графи 6 такого рядка враховується при визначенні значення рядка 21.1 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок.

В результаті даних дій, на думку відповідача, позивачем було завищено суму від'ємного значення, яке після бюджетного відшкодування включається до складу наступного податкового періоду в сумі 14323,00 грн.

У судовому засіданні представник позивача погодився із зазначеним порушенням та подав до суду заяву про зменшення позовних вимог, в якій просив скасувати податкове повідомлення - рішення від 18.12.2012 р. № 0000491601, без урахування цієї суми.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби правомірність зменшення розміру від`ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 396843,30 грн. доведено не було, внаслідок чого суд приходить до висновку, що податкове повідомлення - рішення від 18.12.2012 р. № 0000491601 в частині 396843,30 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.

З огляду на викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 86, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби від 18.12.2012 р. № 0000491601 в частині 396843,30 грн. зменшення розміру від`ємного значення суми податку на додану вартість.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя Є.Ю. Романченко

Повний текст постанови виготовлено: 16 квітня 2013 р.