ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 квітня 2013 р. (о 14:45) Справа №801/2375/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Цатурян С.О., за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кримгаз» в інтересах держави в особі Структурного підрозділу Красноперекопського управління по експлуатації газового господарства Публічного акціонерного товариства «Кримгаз»
до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим
про визнання протиправною та скасування постанови
Суть спору: Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Кримгаз» (далі - позивач) звернулось в інтересах держави в особі Структурного підрозділу Красноперекопського управління по експлуатації газового господарства Публічного акціонерного товариства «Кримгаз» до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим (далі - відповідач) про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на Красноперекопське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Кримгаз» у розмірі 11 470,00 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.03.2013 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судове засідання 04.04.2013 року не з'явився, звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання 04.04.2013 року не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу у відсутність представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1 ч.1 ст.3 КАС України).
Пунктом 7 частини 1 статті З КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 439/2011 (далі - Положення), Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 439/2011 передбачено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція України є правонаступником прав та обов'язків Державної архітектурно-будівельної інспекції - урядового органу, що діяв у системі Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Державної житлово-комунальної інспекції - урядового органу, що діяв у системі Міністерства житлово-комунального господарства України, з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Згідно з п. 3 Положення Основними завданнями Держархбудінспекції України є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства, а саме: здійснення в межах своїх повноважень державного контролю за дотриманням законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил із зазначених питань; виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві, ліцензування господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури; внесення Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропозицій щодо формування політики із відповідних питань.
Пунктом 5 Положення визначено, що Держархбудінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку: 1) залучати спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до її компетенції; 2) залучати до проведення перевірок і підготовки висновків з питань, що належать до її компетенції, представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців науково-дослідних, дослідно-конструкторських, експертних та проектних установ; 3) одержувати (безоплатно) в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, а від органів державної статистики - статистичні дані для виконання покладених на неї завдань і функцій; 4) скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до її компетенції; 5) вимагати у випадках, визначених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомок і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій; 6) видавати обов'язкові до виконання приписи щодо: а) усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт; в) усунення порушень вимог законодавства у сфері житлово-комунального господарства; 7) складати акти перевірок у сферах містобудівної діяльності, житлово-комунального господарства; 8) складати протоколи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, житлово-комунального господарства, накладати штрафи відповідно до законодавства; 9) здійснювати контроль за виконанням виданих приписів про усунення порушень; 10) вносити замовникам пропозиції щодо припинення фінансування об'єктів будівництва на період до усунення виявлених у результаті здійснення архітектурно-будівельного контролю порушень; 11) одержувати від замовників, проектних та будівельних організацій нормативно-технічну, проектну та іншу документацію, необхідну для виконання покладених на неї функцій; 12) одержувати від посадових осіб місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання у сфері житлово-комунальних послуг, замовників, проектних та будівельних організацій письмові пояснення щодо причин допущення порушень законодавства у відповідних сферах; 13) використовувати у своїй діяльності власні акредитовані лабораторії та контрольно-вимірювальні засоби, сертифіковані в установленому законодавством порядку; 14) визначати відповідність житлово-комунальних послуг кількісним та якісним показникам, встановленим порядками, правилами, нормами, нормативами та стандартами, у тому числі із застосуванням технічних засобів; 15) скасовувати рішення, прийняті її територіальними органами з порушенням норм законодавства; 16) користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державними, в тому числі урядовими, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами; 17) брати в установленому законодавством порядку участь у роботі комісій із розслідування причин і наслідків аварій на будівництві та на об'єктах сфери житлово-комунального господарства; 18) здійснювати претензійно-позовну роботу, звертатися до суду з позовами щодо захисту своїх прав та законних інтересів, а також інтересів держави з питань державного архітектурно-будівельного контролю та контролю у сфері житлово-комунального господарства; 19) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням керівника інспекції чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію; 20) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки чи кожної окремої дії засобами аудіо- та відеотехніки. Працівники Держархбудінспекції України та її територіальних органів у випадках, визначених законодавством, мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів, об'єктів будівництва та житлово-комунального господарства, а також з метою здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури, до місць провадження такої господарської діяльності незалежно від форми власності.
Відповідно до п. 6 Держархбудінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька регіонів) територіальні органи.
Отже, Інспекції Державного архітектурно - будівельного контролю в АР Крим у відносинах з фізичними та юридичними особами під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.
Враховуючи суб'єктний склад сторін та правову природу спірних правовідносин, а також те, що спір, який виник між сторонами по справі, є публічно-правовим, інший порядок судового оскарження спірного рішення для позивача законодавством не передбачений, справу належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Оцінюючи правомірність дій відповідача, суд керувався критеріями, закріпленими у частині 3 статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта.
Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.
Тому вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача, суд зобов'язаний перевірити, чи здійснено такі дії на підставі закону в межах повноважень, безсторонньо та добросовісно.
Суд з'ясовує, чи використане повноваження, надане суб'єкту владних повноважень, з належною метою; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, тобто без проявлення неупередженості до особи, стосовно якої вчиняється дія; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно та адекватно; досягнення розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи, а також з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Оцінивши повідомлені сторонами обставини, дослідивши матеріали справи, аналізуючи обставини, якими обґрунтовувались вимоги та докази, якими вони підтверджуються, враховуючи правові норми, які належить застосовувати до цих спірних правовідносин, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Кримгаз», зареєстровано у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 14.04.1995 року, ідентифікаційний код юридичної особи 03348117, місцезнаходження юридичної особи: 95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Училищна, будинок 42-А, що підтверджується Випискою з Єдиного держаного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААБ № 458296, Довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) АА № 647963 (а.с.29,31).
Видами діяльності за КВЕД-2010 Публічного акціонерного товариства по газозабезпеченню та газифікації «Кримгаз» згідно з Довідкою з ЄДРПОУ АА № 647963, є: 35.22 розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи, 71.11 діяльність у сфері архітектури, 71.12 діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах, 43.22 монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, 46.71 оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель (а.с.31).
Красноперекопське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Кримгаз» зареєстровано у якості філії ПАТ «Кримгаз» без права юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 06.05.1998 року, ідентифікаційний код 23893680, місцезнаходження: 96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Привокзальна, б. 12-А, що підтверджується довідкою АА № 647970 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (а.с. 30).
Видами діяльності за КВЕД-2010 Красноперекопського управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Кримгаз» згідно з Довідкою з ЄДРПОУ АА № 647970 є: 35.22 розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи, 35.23 торгівля газом через місцеві (локальні) трубопроводи, 71.12 діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах, 74.90 інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у., 43.22 монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, 47.78 роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах (а.с. 30).
Судом встановлено, що 16.06.2010 року директором ФГП «Укрдержбудекспертиза» в АРК затверджено позитивний комплексний висновок № 01-00010-04-10 державної експертизи по робочому проекту «газопровід що підводить до проектувального зерноочисного сушильного комплексу, розташованого на території існуючого зернотоку в с. Братське по вул. Северній, 11а Красноперекопського району АРК» (а.с. 24).
21.06.2010 року Красноперекопським управлінням експлуатації газового господарства у зв'язку з будівництвом газопроводу середнього тиску що підводить в с. Братському по вул. Северная для газопостачання зерноочисного сушильного комплексу по об'єкту РП «Газопровод що підводить до проектувального зерноочисного сушильного комплексу, розташованого на території зернотоку в с. Братське по вул. Северная, 11а Красноперекопського району АРК» видано наказ № 182, яким призначено відповідальним за проведення робіт з монтажу мереж газопроводу середнього тиску що підводить старшого майстра СПС ОСОБА_1, призначено відповідальним за ведення авторського нагляду за будівництвом мереж ГІП ОСОБА_2 (а.с. 15).
22.09.2010 року Інспекцією державного архітектурного будівельного контролю в АР Крим надано дозвіл № 653 з на виконання будівельних робіт з газопроводу що підводить, до проектованого сушильного комплексу, розташованого на території існуючого зернотоку по вул. Северная, 11А с. Братське Красноперекопського району (а.с. 84).
22.04.2011 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Осавіахім» (Замовник) та Відкритим акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «Кримгаз» (Підрядник) укладено договір на виконання будівельно-монтажних робіт, за умовами якого замовник отримує, а Підрядник зобов'язується виконати будівельно-монтажні роботи з будівництва газопроводу що підводить до проектувального зерноочисного сушильного комплексу, розташованого на території існуючого зернотоку в с. Братському по вул. Северній, 11-А Красноперекопського району АР Крим, в свою чергу Замовник зобов'язується оплатити Підряднику виконані роботи (а.с. 16-17).
Відповідно до загального журналу робіт газопроводу що підводить до проектувального зерноочисного сушильного комплексу, розташованого на території існуючого зернотоку в с. Братському по вул. Северній, 11-А Красноперекопського району АР Крим, зареєстрованого в Інспекції державного архітектурного будівельного контролю в АР Крим, початок робіт відбувся 18.07.2011 року, останній запис зроблено17.10.2011 року (а.с. 18-23).
Відповідно до листа ТОВ «Осавіахім» № 188 від 25.05.2011 року на адресу начальника Красноперекопського УЕГГ, через відсутність фінансування, а також поставки обладнання та матеріалів ТОВ «Осавіахім» просить призупинити роботи на об'єкті «газопровід що підводить до проектувального зерноочисного сушильного комплексу, розташованого на території існуючого зернотоку в с. Братському по вул. Северній, 11-А Красноперекопського району АР Крим» (а.с. 92).
14.02.2013 року Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил на об'єкті ТОВ «Осавіахім», АРК, Сімферопольський район, с. Скворцове, вул. Калініна, 111, назва та місцезнаходження об'єкта будівництва «газопровід що підводить до проектувального зерноочисного сушильного комплексу, розташованого на території існуючого зернотоку в с. Братському по вул. Северній, 11-А Красноперекопського району АР Крим»
За висновками перевірки, викладеними в акті від 14.02.2013 року за результатами перевірки встановлено, що авторський нагляд не має кваліфікаційного сертифікату, що порушує ст. ст. 7, 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» (а.с. 7).
14.02.2013 року Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим за результатами планової перевірки, проведеної на об'єкті «газопровід що підводить до проектувального зерноочисного сушильного комплексу, розташованого на території існуючого зернотоку в с. Братському по вул. Северній, 11-А Красноперекопського району АР Крим» видано припис, яким з метою усунення порушень вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил вимагається направити відповідального виконавця за авторський нагляд на навчання, для отримання кваліфікаційного сертифікату, замінити відповідального за авторський нагляд працівником, який має кваліфікаційний сертифікат (а.с. 8).
14.02.2013 року Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності стосовно Красноперекопського управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Кримгаз» про те, що за результатами планової перевірки, проведеної на об'єкті «газопровід що підводить до проектувального зерноочисного сушильного комплексу, розташованого на території існуючого зернотоку в с. Братському по вул. Северній, 11-А Красноперекопського району АР Крим» виявлено порушення виконання авторського нагляду відповідальним виконавцем, який не має кваліфікаційного сертифікату, що порушує ст.ст. 7, 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (а.с. 9-11).
19.02.2013 року Постановою № 13 Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності Красноперекопське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Кримгаз» визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 2 ч. 4 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 11 470,00 грн. (а.с. 12-14).
Не погодившись із зазначеною постановою позивач оскаржив її до суду.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14.10.1994 року № 208/94-ВР правопорушеннями у сфері містобудівної діяльності є протиправні діяння (дії чи бездіяльність) суб'єктів містобудування - юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, державними стандартами і правилами.
Згідно з п. 2 Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 р. № 244 визначено, що справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності розглядаються Держархбудінспекцією та її територіальними органами (далі - інспекції). Накладати штраф від імені інспекцій мають право керівник Держархбудінспекції та його заступники, керівники територіальних органів Держархбудінспекції та їх заступники. Штрафи накладаються на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - суб'єкт містобудування) за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
З довідки АА № 647970 з Єдиного державного реєстру підприємств та організації України (ЄДРПОУ) вбачається, що Красноперекопське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Кримгаз» має організаційно правову форму - філія, правовий статус - без права юридичної особи, головне підприємство - Публічне акціонерне товариства по газопостачанню та газифікації «Кримгаз» (а.с. 30).
Відповідно до п. 1.2 Положення Красноперекопського управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Кримгаз», затвердженого Рішенням Наглядової ради Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кримгаз» 31.05.2011 року Управління по експлуатації газового господарства (далі іменоване «Управління» відповідно до Статуту ПАТ «Кримгаз» є його відособленим структурним підрозділом - філією без права юридичної особи, до складу якого входить Армянська ділянка, розташована за адресою: АР Крим, м. Армянськ, вул. Гайдара, 8а. Відомості про Управління включаються в єдиний державний реєстр (а.с. 41-52).
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що Красноперекопське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Кримгаз» не є суб'єктом містобудування.
Крім того, Законом України «Про архітектурну діяльність» від 20.05.1999 року № 687-ХІV визначені правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про архітектурну діяльність» в редакції Закону України від 20.11.2012 р. N 5496-VI, яка діяла на час проведення перевірки, складання протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та притягнення позивача до адміністративної відповідальності, проект об'єкта архітектури розробляється під керівництвом або з обов'язковою участю головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.
Статтею 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» в редакції Закону України від 20.11.2012 р. N 5496-VI господарська діяльність, пов'язана із створенням об'єкта архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства. Порядок ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, визначається Кабінетом Міністрів України. Органом ліцензування є орган державного архітектурно-будівельного контролю. Відповідальні виконавці окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, проходять професійну атестацію. Перелік таких видів робіт (послуг) і порядок професійної атестації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини 1 ст. 7 вказаного Закону в редакціях, що діяли на час видання наказу № 182 від 21.06.2010 року про призначення за веденням авторського нагляду за будівництвом мереж головного інженера проекту ОСОБА_2 та початку робіт на будівництві об'єкту 18.07.2011 року Проект об'єкта архітектури розробляється під керівництвом або з обов'язковою участю архітектора, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.
Таким чином, на час видання наказу № 182 від 21.06.2010 року про призначення за веденням авторського нагляду за будівництвом мереж головного інженера проекту ОСОБА_2 та початку робіт на будівництві об'єкту 18.07.2011 року Законом України «Про архітектурну діяльність» не було передбачено наявність у головного інженера проекту кваліфікаційного сертифікату.
Згідно з частиною 1 статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що Красноперекопське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Кримгаз» не є суб'єктом містобудування, у зв'язку з чим на нього не може бути накладено штраф за порушення у сфері містобудівної діяльності, крім того, в матеріалах справи відсутні докази порушення ст. 7, 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що постанова від 19.02.2013 року № 13 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування є протиправоною та підлягає скасуванню.
Судові витрати понесені позивачем зі сплати судового збору відповідно до частини першої статті 94 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправною та скасувати постанову Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим від 19.02.2013 р. №13 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
3. Стягнути з Державного бюджету України, на користь Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кримгаз» (ЄДРПОУ 03348117), в рахунок відшкодування понесених витрат зі сплати судового збору 114,70 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Кірєєв Д.В.