Ухвала суду № 30813101, 22.04.2013, Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.04.2013
Номер справи
119/3291/13-а
Номер документу
30813101
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 119\3291\13-а

2-а-\119\113\13

УХВАЛА

22 квітня 2013 року

Суддя Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим Лошакова Т.А., розглянувши позовну заяву фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Коктебельської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив:

ФОП ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Коктебельської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення, мотивуючи свої вимоги тим, що рішеннями Господарського суду АРК від 01.03.2013 року та від 11.03.2012 року було задоволено позові заступника прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Коктебельської селищної ради до нього про зміну договорів оренди землі. Правовою підставою для задоволення позовних вимог було рішення Коктебельської селищної ради від 05.05.2011 року № 317 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель смт. Коктебель та підвищувальних коефіцієнтів до неї», у відповідності до якого відповідачем введена з 01.07.2011 року по 01.07.2018 року нова нормативна грошова оцінка земель смт. Коктебель, а також встановлено розмір орендної плати за земельні ділянки у розмірі трьохкратного розміру земельного податку. В процесі розгляду зазначених господарських справ та зясування всіх обставин йому стало відомо, що витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 01.02.2013 року не в повному обсягу містить показники, які застосовуються для розрахунку квадратного метру земельних ділянок, які знаходяться у нього в оренді. Ці дає йому підстави зробити висновок, що грошова оцінка землі, яка була змінена Коктебельською селищною радою у порушенні встановленого законом порядку, чим були порушені його права. Оскільки про порушення прав йому стало відомо в процесі розгляду господарських справ у лютому 2013 року, те строк позовної давності, встановлений КАС України, ним не пропущений, і підлягає обчисленню з лютого 2013 року. Просить визнати рішення 9 сесії 6 скликання Коктебельської селищної ради № 317 від 05.05.2011 року ««Про затвердження нормативної грошової оцінки земель смт. Коктебель та підвищувальних коефіцієнтів до неї» протиправним та скасувати.

Статтею 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

В обґрунтування не пропущення строку звернення до суду за захистом порушеного права ОСОБА_1 посилається на те, що він дізнався про порушення своїх прав у лютому 2013 року під час розгляду справ у Господарському суді АР Крим, але вказаний довід суд не приймає до уваги.

Рішення 9 сесії 6 скликання Коктебельської селищної ради № 317 від 05.05.2011 року «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель смт. Коктебель та підвищувальних коефіцієнтів до неї» має ознаки регуляторного акту.

Згідно до ст. 1 Закону України «Про основи державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», регуляторний акт це прийнятий уповноваженим регуляторним органом офіційний письмовий документ, який встановлює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово, стосується невизначеного кола осіб.

У відповідності до ст. 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.

Про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій розробник цього проекту повідомляє у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону.

Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону, не пізніше п'яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.

Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється розробником проекту регуляторного акта і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу.

Усі зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов'язковому розгляду розробником цього проекту. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє. У відповідності зі ст. 12 Закону, регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.

Згідно зі ст. 21 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», діяльність місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування висвітлюється в друкованих засобах масової інформації регіональної та місцевої сфери розповсюдження.

Проект рішення Коктебельської селищної ради № 317 від 05.05.2011 року ««Про затвердження нормативної грошової оцінки земель смт. Коктебель та підвищувальних коефіцієнтів до неї» був оприлюднений у місцевої газеті «Побєда» № 60 02 червня 2011 року, тобто був доведений до відома всіх заінтересованих осіб, зауважень та пропозицій від позивача не надійшло.

Тому, саме з червня 2011 року позивач ОСОБА_1 «повинен був дізнатися про порушення своїх прав».

З урахуванням того, що не підтверджено поважність причин пропущення строку, суд на підставі ч. 1 ст. 100 КАС України не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, тому вважає за необхідне у звязку з пропущенням строку звернення до суду залишити позов без розгляду.

Керуючись ст. 107 ч. 1 п. 5, ст. 100 ч. 1 і 2 КАС України

ухвалив:

Фізичної особи підприємцю ОСОБА_1 відмовити у визнанні причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Адміністративний позов фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Коктебельської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення залишити без розгляду.

Повернути фізичної особи підприємцю ОСОБА_1 позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Феодосійський міський суд в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя: підпис

Копія вірна: суддя -

секретар -