ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2013 року Справа № 803/829/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Валюха В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Турійському районі Волинської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Турійському районі Волинської області (далі - УПФУ в Турійському районі) звернулося з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 4200,09 грн. та фінансових санкцій за неподання звітності у розмірі 170,00 грн., всього в сумі 4370,09 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до пунктів 1, 4 частини другої статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.
Відповідач звіт за 2012 рік до УПФУ в Турійському районі не подав, за що на підставі пункту 4 частини одинадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» до нього застосовані фінансові санкцій в сумі 170,00 грн., які станом на 01.04.2013 року не сплачені.
Згідно з інформацією Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про фізичних осіб - підприємців - платників єдиного внеску в розрізі суб'єктів господарювання відповідно до груп платників за 2012 рік, наданого Державною податковою службою України в рамках діючої Угоди про міжвідомче інформаційне співробітництво між Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України від 21.02.2012 року та пункту 1 протоколу № 1 від 25.04.2012 року, визначено суму, на яку нараховується єдиний внесок (12104,00 грн.), розмір єдиного внеску до сплати складав 34,7% або 4200,09 грн. Проте, станом на 01.04.2013 року відповідачем єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік у сумі 4200,09 грн. також не сплачено.
Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік у розмірі 4200,09 грн. та фінансових санкцій за неподання звітності у розмірі 170,00 грн., всього в сумі 4370,09 грн.
В судове засідання представник позивача не прибув, проте від позивача надійшло до суду письмове клопотання № 772/09-16 від 18.04.2013 року про розгляд справи за відсутності представника (а. с. 31).
Відповідач у судове засідання не прибув, хоча в розумінні статей 33, 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи шляхом направлення повістки рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення (а. с. 14-15).
Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Згідно із частиною четвертою статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули (при цьому, від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника), що не перешкоджає судовому розгляду, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що відповідач фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) (а. с. 11) зареєстрований в УПФУ в Турійському районі як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідач звіт платника єдиного внеску за 2012 рік до УПФУ в Турійському районі не подав, за що на підставі пункту 4 частини одинадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» до нього згідно із рішенням № 78 від 15.02.2013 року застосовані фінансові санкції в сумі 170,00 грн. (а. с. 17), які відповідачем не сплачені.
Згідно з інформацією Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про фізичних осіб - підприємців - платників єдиного внеску в розрізі суб'єктів господарювання відповідно до груп платників за 2012 рік, наданого Державною податковою службою України в рамках діючої Угоди про міжвідомче інформаційне співробітництво між Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України від 21.02.2012 року та пункту 1 протоколу № 1 від 25.04.2012 року (а. с. 21-30), визначено суму, на яку нараховується єдиний внесок (12104,00 грн.), розмір єдиного внеску до сплати складав 34,7% або 4200,09 грн., який відповідачем не сплачено.
УПФУ в Турійському районі направило відповідачу вимогу про сплату недоїмки від 01.03.2013 року № 15, яку разом із рішенням про застосування фінансових санкцій № 78 від 15.02.2013 року відповідач одержав 20.03.2013 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 20 зворот).
Згідно із даними картки особового рахунку платника за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4200,09 грн. та фінансових санкцій в розмірі 170,00 грн., а всього - 4370,09 (а. с. 8).
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (з наступними змінами та доповненнями) фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Пунктами 1, 4 частини другої статті 6 цього ж Закону передбачено обов'язок платників єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі його нараховувати, обчислювати і сплачувати, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.
Згідно із пунктом 4 частини одинадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як передбачено пунктом 4.9 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 року № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за № 994/18289, обчислення єдиного внеску органами Пенсійного фонду здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного соціального внеску, звітності, що подається платниками до органів Пенсійного фонду, інформації територіальних органів органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики про нараховані суми доходу, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок.
Відповідно до частин восьмої, дванадцятої статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно із абзацами шостим, сьомим частини четвертої статті 25 зазначеного Закону у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Таким чином, оскільки за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4200,09 грн. (розмір якого обчислений органом Пенсійного фонду на підставі інформації територіального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики про нараховані суми доходу, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб) та фінансових санкцій в розмірі 170,00 грн., а всього - 4370,09 грн., щодо наявності та розміру якої відповідачем не подано заперечень, рішення про застосування фінансових санкцій від 15.02.2013 року № 78 та вимогу про сплату недоїмки від 01.03.2013 року № 15 відповідач у встановленому порядку не оскаржив, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача зазначеної заборгованості у вказаному розмірі підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 162, 163 КАС України, на підставі Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Турійському районі Волинської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4200 гривень 09 копійок та фінансових санкцій в розмірі 170 гривень 00 копійок, а всього стягнути кошти в сумі 4370 гривень 09 копійок (чотири тисячі триста сімдесят гривень дев'ять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх