ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Слободенюк Н.Є.
Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.
УХВАЛА
іменем України
"17" квітня 2013 р. Справа № 293/176/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Зарудяної Л.О.
суддів: Іваненко Т.В.
Шевчук С.М.,
при секретарі Зеліковій О.В. ,
за участю сторін:
від позивача: не з'явились;
від відповідача: Германчук Л.П., представника за дорученням,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Черняхівського районного суду Житомирської області від "01" березня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом, в якому просив визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язати останнього здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги як дитині війни за період з 01.07.2012 року по 31.12.2012 р., стягнення моральної шкоди в розмірі 2500 грн. та судових витрат. В обгрунтування позову зазначив, що відповідно до ст.1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" має статус дитина війни, а тому йому до пенсії повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, а відповідач - Управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі Житомирської області безпідставно її не нараховував та не виплачував протягом періоду, за який просить здійснити стягнення.
Постановою Черняхівського районного суду Житомирської області від 01.03.2013 року в задоволенні позову ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі Житомирської області про визнання дій неправомірними та стягнення соціальної допомоги як дитині війни за період з 01.07.2012 року по 31.12.2012 року та моральної шкоди - відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та задовольнити позовні вимоги.
Позивач в судове засідання не з"явився, хоч був повідомлений належним чином про дату, час і місце апеляційного розгляду, про що свідчать повідомлення про вручення рекомендованих поштових відправлень.
У судовому засіданні відповідач проти доводів й вимог скарги заперечив, вважаючи оскаржену постанову законною і обґрунтованою, просив залишити її без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Заслухавши пояснення відповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального й процесуального права, дослідивши доводи апеляційної скарги, суд вважає, що відсутні підстави для її задоволення з огляду на таке.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 і відповідно до ст.1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", має статус дитини війни, що підтверджується копією паспорту та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Черняхівському районі Житомирської області.
22.12.2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" №3491 -VI, який набрав чинності 01.01.2012 року.
Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" передбачено, що у 2012 році норми і положення ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік. Тобто, у 2012 році законодавцем делеговано Кабінету Міністрів України повноваження визначати порядок та розміри виплат зазначеним категоріям громадян.
На виконання п.З Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" Кабінетом Міністрів України 28.12.2011 року прийнято постанову "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" №1381, якою установлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення, встановлене статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", провадиться у розмірі 7% прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність. Особам, які одночасно мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань" і "Про соціальний захист дітей війни", таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з підстав. Ця постанова Кабінету Міністрів України набрала чинності 01.01.2012 року.
Таким чином, визначення розміру підвищення до пенсії особам, які відносяться до категорії дітей війни, здійснюється з 01.01.2012 року - з урахуванням Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" та постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" №1381.
У рішенні Конституційного Суду України від 25.01.2012р. № 3-рп/2012 оприлюднено, що Верховною Радою України надано право Кабінету Міністрів України встановлювати у випадках, передбачених законом, порядок та розміри соціальних виплат, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
Тобто, проведення виплат різних видів допомоги, компенсацій та доплат, передбачених Законом, здійснюється у розмірах, встановлених постановами Кабінету Міністрів України.
Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що викладені в позовній заяві доводи позивача щодо визнання дій протиправними та зобов'язання нарахувати та виплатити пенсію з урахуванням недоплаченої щомісячної державної соціальної надбавки у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, за період з 01.07.2012 року по 31.12.2012 року є безпідставними та, відповідно, такими, що задоволенню не підлягають.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого рішення. Воно постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Черняхівського районного суду Житомирської області від "01" березня 2013 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Л.О. Зарудяна
судді: Т.В. Іваненко С.М. Шевчук
Повний текст cудового рішення виготовлено "17" квітня 2013 р.
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1
3- відповідачу Управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі Житомирської області майдан Рад, 2,смт. Черняхів,Житомирська область,12301