8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 квітня 2013 року Справа № 812/2968/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Свергун І.О.,
за участі секретаря - Северіної А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська справу за адміністративним позовом Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області Державної податкової служби до Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення заборгованості в розмірі 79600,53 грн.,
ВСТАНОВИВ:
28 березня 2013 року Краснодонська ОДПІ в Луганській області ДПС звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення заборгованості в розмірі 79600,53 грн., в обґрунтування якого зазначає на наступне.
Молодогвардійське КВП ВКГ зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 27.03.2001 та перебуває на податковому обліку у позивача.
За відповідачем виникла заборгованість в сумі 79600,53 грн., з яких з податку на додану вартість в розмірі 13471,29 грн. (пеня за несвоєчасне погашення боргу минулих років); з податку на прибуток в розмірі 61359,83 грн. та частина чистого прибутку унітарних комунальних підприємств в розмірі 4769,41 грн.
З метою погашення податкового боргу позивачем вживалися заходи, передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, а саме: направлено першу податкову вимогу від 12.10.2001 №1/45, направлено другу податкову вимогу від 21.11.2001 № 2/173. Однак, вжиті заходи не призвели до погашення податкового боргу. Позивач просив суд стягнути заборгованість в загальному розмірі 79600,53 грн. з Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства за рахунок коштів з рахунків у банках, обслуговуючих боржника.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання, в якому адміністративний позов підтримав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання, в якому позовні вимоги визнав та просив розглянути справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Згідно пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно із пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 58.1. статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно із п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що Молодогвардійське КВП ВКГ, зареєстровано у якості юридичної особи виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 27.03.2001, про що зроблено запис 26.03.2001 у журналі обліку реєстраційних справ за № 27371460Ю0010248 (арк. справи 6). Позивач є платником податків та перебуває на податковому обліку в Краснодонській ОДПІ Луганської області.
За відповідачем виник податковий борг у розмірі 79600,53 грн., з яких з податку на додану вартість в розмірі 13471,29 грн. (пеня за несвоєчасне погашення боргу минулих років), що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (арк. справи 23); з податку на прибуток в розмірі 61359,83 грн., що виник на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 21.12.2012 № 0001471540, прийнятого на підставі акту від 21.12.2012 № 1245/1540-31379783 (арк. справи 17-19) та частина чистого прибутку унітарних комунальних підприємств в розмірі 4769,41 грн., що виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 26.12.2011 № 0003051540, винесеного податковим органом на підставі акту від 20.12.2011 № 1570/1540-31379783 (арк. справи 14-16).
З метою погашення податкового боргу позивачем вживалися заходи, передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, а саме: направлено першу податкову вимогу від 12.10.2001 № 1/45, яку відповідач отримав 19.10.2001 (арк. справи 12), направлено другу податкову вимогу від 21.11.2001 № 2/173, яку відповідач отримав 23.11.2001 (арк. справи 13). Однак, вжиті заходи не призвели до погашення податкового боргу.
Податковий борг у добровільному порядку не було сплачено, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (арк. справи 20-22).
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Відповідно до ч. 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Адміністративний позов визнано відповідачем у повному обсязі.
На підставі викладеного, а також враховуючи, що Молодогвардійське КВП ВКГ станом на дату розгляду справи у добровільному порядку податковий борг не погасило в повному обсязі, суд вважає позовні вимоги Краснодонської ОДПІ Луганської області ДПС обґрунтованими, доведеними і такими, що слід задовольнити.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області Державної податкової служби до Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення заборгованості в розмірі 79600,53 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства (код ЄДРПОУ 31379783) на користь Державного бюджету України податковий борг у сумі 79600 грн. 53 коп. (сімдесят дев'ять тисяч шістсот грн. 53 коп.) за рахунок коштів платника, які перебувають у його власності, з рахунків у банках, що його обслуговують.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанову складено в повному обсязі 17 квітня 2013 року.
Суддя І.О. Свергун