Постанова № 30718703, 15.04.2013, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2013
Номер справи
809/928/13-а
Номер документу
30718703
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" квітня 2013 р.

09 год. 00 хв. Справа № 809/928/13-a

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави - в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3060 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

22 березня 2013 року Івано-Франківський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави - в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій згідно постанов №146172 та №146173 від 23.11.2012р., №144445, №144446, №144447 та №14448 від 27.11.2012р. на загальну суму 3060 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 10.10.2012р. та 19.11.2012р. складено акти за №073434, №073436, №073567, №073568, №073626 та №073627 про проведення перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено відсутність у водіїв ліцензійних карток на автомобілі, що належать ОСОБА_1 Начальником управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 23.11.2012р. та 27.11.2012р. винесено постанови про застосування до відповідача фінансових санкцій: №146172 на суму 510 грн., №146173 на суму 510 грн., №144445 на суму 510 грн., №144446 на суму 510 грн., №144447 на суму 510 грн. та №14448 на суму 510 грн. за порушення, передбачені абз.4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Відповідно до п.3 ч.1 ст.183-2 КАС України судом 22.03.2013 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлено відповідачу за адресою, зазначеною згідно витягу є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 26.03.2013 року відповідач отримав надіслані матеріали.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи. Заперечення проти позову чи заяви про визнання позову на адресу суду відповідачем не подано.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст.183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, - прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" N 2344-III від 05.04.2001р. встановлено, що урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

У ст.1 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами, а автомобільний самозайнятий перевізник - це фізична особа - суб'єкт господарювання, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів на таксі без застосування праці найманих працівників.

Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема, в ст. 39 цього Закону зазначено, що такими документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 60 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.). Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України №15-рп/2002 від 09.07.2002 року дане положення слід розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Таким чином, право суб'єкта владних повноважень на звернення до суду визначено в ч.2 ст.124 Конституції України.

Як вбачається з матеріалів справи, 10.10.2012р., 10.11.2012р. та 19.11.2012р. працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області проводилися перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт та було виявлено порушення вимог даного законодавства, а саме: під час експлуатації легкових автомобілів (марки DAEWOO Nexia державний номер НОМЕР_1, марки DAEWOO Nexia державний номер НОМЕР_2, марки DAEWOO Nexia державний номер НОМЕР_3, марки DAEWOO Nexia державний номер НОМЕР_4, марки Dacia Logan державний номер НОМЕР_5), які належать ОСОБА_1 та облаштовані як таксі, виявлено відсутність у водіїв ліцензійних карток.

Дані обставини зафіксовані в актах перевірки №073636 та №073434 від 10.10.2012р., №073568 та №073567 від 10.11.2012р., №073627 та № 073626 від 19.11.2012р. (а.с. 10-11, 16-19).

За виявлені порушення на підставі вищевказаних актів перевірки, начальником управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 23.10.2012р. та 27.11.2012р. винесено постанови №146172, №146173, №144445, №144446, №144447, №144448, на підставі яких до ОСОБА_1 застосовані фінансові по 510 грн. за кожне порушення, що в загальному розмірі складає 3060 грн. (а.с. 13-14, 21-24).

Зазначені постанови направлялися відповідачу та отримані останнім, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень (а.с. 15, 25)

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 з 13.04.2005 року зареєстрований як фізична особа-підприємець та згідно довідки ДПІ в Городенківському районі одним із видів його діяльності є надання послуг таксі (а.с. 9, 39)

Крім того, відповідно до довідки територіального управління Головавторансінспекції в Івано-Франківській області від 25.02.2013 року відповідач не отримував ліцензії на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними транспортами, зазначеними в актах перевірки. Вказане свідчить про відсутність у відповідача на момент проведення перевірки ліцензійних карток на автомобілі.

Таким чином, суд приходить до висновку про правомірність застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій на загальну суму 3060 грн. за порушення, передбачені абз.4 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" відповідно до постанов №146172 та №146173 від 23.10.2012р., №146172, №146173, №144445, №144446, №144447, №144448 від 27.11.2012р., винесених начальником управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області.

Дані постанови відповідачем до вищестоящого органу або в судовому порядку не оскаржувались.

На день розгляду справи відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_6, АДРЕСА_1) в дохід державного бюджету (№31110106700002 УДКСУ в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача 37952250) фінансові санкції в розмірі 3060 грн. (три тисячі шістдесят гривень).

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Відповідно до ч.9 ст.183-2 КАС України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, рішення суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Суддя: Лучко О.О.