Постанова № 30693473, 11.04.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2013
Номер справи
812/2431/13-а
Номер документу
30693473
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

3.7.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 квітня 2013 року Справа № 812/2431/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Кисельової Є.О.

при секретарі: Гришиній О.Ю.

за участю представників сторін:

від прокурора - заявника: Петрова Г.В.

від позивача: Соболь К.Л.

відповідача: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

12 березня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 01.11.2012 проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_3 За наслідками перевірки складено акт №063929 про порушення з боку відповідача законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена ст.. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (в редакції від 23.02.2006) - надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст.. 39 та 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

За результатами розгляду справи про порушення відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 керівником інспекції винесено постанову №145842 від 12.11.2012 про застосування до ОСОБА_3 фінансових санкцій в сумі 1 700 грн., яку отримано відповідачем особисто, про що свідчить його підпис на постанові. Проте, в порушення п. 28 Порядку фінансову санкцію - 1700 грн. застосовану інспекцією, до теперішнього часу ОСОБА_3 добровільно до бюджету не сплачено. У зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача - ОСОБА_3 фінансові санкції у сумі 1700 грн.

Представник прокуратури в судовому засіданні адміністративний позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позові, просив позовні вимоги задовольнити повністю.

Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позові, просив позовні вимоги задовольнити повністю.

Відповідач в судовому засіданні вирішення спірних позовних вимог залив на розсуд суду.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Судом встановлено, що 01.11.2012 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів, за наслідками якої складено акт перевірки від 01.11.2012 року за №0633929 (а.с.12).

Із зазначеного акту перевірки вбачається, що транспортним засобом марки VOLVO FH 12.420 державний номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_3, під керуванням водія ОСОБА_4, надавалися послуги з перевезення вантажу без оформлення на водія індивідуальної контрольної книжки та у були відсутні листи режиму праці та відпочинку (техкарти). Таким чином було порушено законодавство про автомобільний транспорт, а саме ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", надання послуг з перевезень вантажів без оформлення інших документів передбачених ст.. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт". З актом перевірки був ознайомлений водій транспортного засобу ОСОБА_4 (а.с.12).

На підставі акту перевірки від 01.11.2012 року за №0633929, відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року керівником інспекції винесено постанову №145842 від 12.11.2012 про застосування до відповідача - ОСОБА_3 фінансових санкцій в сумі 1700 грн. (а.с.13), яку було отримано відповідачем, про що свідчить його особистий підпис в постанові.(а.с.13).

Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190, позивач - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.

Згідно з п.4 вищевказаного Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Згідно п.8 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. №1190 Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.

З наведеного випливає, що територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у прийнятті рішення про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як органи державної виконавчої влади у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.

Відповідно до п.21 вказаного Порядку у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.

Згідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.

Оскільки у судовому засіданні було встановлено порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт та в добровільному порядку постанова про застосування фінансових санкцій не виконана, фінансові санкції відповідачем не сплачено, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підтверджені матеріалами справи, постанова про застосування фінансових санкцій застосована до відповідача в межах Закону України "Про автомобільний транспорт".

За таких обставин, позовні вимоги Луганського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Луганського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача - фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 фінансові санкції у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень), які перерахувати до Державного бюджету на рахунок УДКС м. Свердловськ ідентифікаційний код 37871265 р/с №31116106700072 в м. Свердловську в Луганській області, МФО 804013, код 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 16 квітня 2013 року.

Суддя Є.О. Кисельова