Постанова № 30693207, 11.04.2013, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2013
Номер справи
807/220/13-а
Номер документу
30693207
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Cправа № 807/220/13-а

Ряд стат. звіту № 3.7.2

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 квітня 2013 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Неміш Т.В. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області, представник - Марканич В.М.;

відповідача: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції, -

ВСТАНОВИВ:

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області (далі - позивач) звернулася до суду з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення фінансової санкції в сумі 1700,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов та просив задовольнити позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, мотивуючи наступним. Позивачем було проведено перевірку додержання відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, результати якої відображено в Акті від 12.11.2012 року № 076203. На підставі перевірки та в результаті виявлених порушень, позивачем було винесено Постанову № 157640 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Дана Постанова відповідачем не була оскаржена. Однак, відповідачем не було добровільно погашено фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився без поважних причин, заперечення на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. Суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачем було проведено рейдову перевірку додержання відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, відповідно до Завдання на перевірку від 08.11.2012 року №082324 (а.с.13).

Результати даної перевірки відображено в Акті від 12.11.2012 року № 076203, з яким було ознайомлено відповідача (а.с. 11).

У відповідності до ст. 5 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року № 2344-ІІІ (далі - Закон України № 2344-ІІІ) основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Державне регулювання та контроль спрямовані на забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб - суб'єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форми власності, створення рівних умов для роботи всіх суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, обмеження монополізму та розвиток конкуренції.

Згідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Постанова № 1567), цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.

Відповідно до Постанови № 1567 державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Рейдова перевірка проводиться із зупиненням транспортних засобів або без їх зупинення.

Відповідно до п. 3 Постанови № 1567 органами державного контролю на автомобільному є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міське управління.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області відповідно до наданих повноважень здійснює функції державного контролю на автомобільному транспорті загального користування і застосовує до порушників законодавства про автомобільний транспорт фінансові санкції. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області, утворене відповідно до Положення "Про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190.

Перевіркою, результати якої відображено в Акті від 12.11.2012 року № 076203, було встановлено порушення відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме: 1) відсутність ліцензійної картки; 2) відсутність витягу з паспорта маршруту; 3) відсутність індивідуальної контрольної книжки водія.

Згідно до ст. 39 Закону України № 2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Відсутність таких документів у водія на момент проведення перевірки є порушенням норми ст. 39 Закону України № 2344-ІІІ та підставою для застування відповідальності визначеної частиною 1 статті 60 Закону.

Відповідно до ст. 6 Закону України № 2344-ІІІ центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

У відповідності до ст. 60 Закону України № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції за: безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира; надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статями 39 та 48 цього Закону; експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки; стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі; виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону; порушення нерезидентами вимог статті 57 цього Закону; порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів; перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм; відсутність у випадках, передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом; управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку; здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави реєстрації транспортного засобу; невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, - регулюється Постановою № 1567.

Згідно до п.п. 25-29 Постанови № 1567, за наявності підстав визначених ст.ст. 39, 48 Закону України № 2344-ІІІ начальник Територіального управління Головавтотрансінспекції або його заступник розглядає справу про порушення автотранспортного законодавства та виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше 3-х днів після її винесення постанова видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням. Згідно п. 28 Постанови № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше 15-ти днів після отримання ним копії постанови про застосування.

Хоча, позивач належним чином повідомив відповідача про розгляд справи, щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідно до надісланого повідомлення (а.с. 12), останній не з'явився на її розгляд для надання своїх пояснень та заперечень.

Таким чином, позивачем, за наслідками проведеної перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, 22.11.2012 року було винесено Постанову № 157640 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. (а.с. 10), яка була отримана відповідачем (а.с. 15).

Дана Постанова № 157640 від 22.11.2012 року про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. відповідачем не була оскаржена.

Отже, за відповідачем рахується добровільно непогашені штрафні санкції в сумі в сумі 1700,00 грн.

На підставі вище вказаного суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, позовні вимоги підтверджено належними та допустимими доказами.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 - задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) фінансові санкції всумі 1700,00 (одна тисяча сімсот гривень) грн. до державного бюджету (р/р 31118106700233, код ЄДРПОУ 37916934 ГУДКСУ у Закарпатській області МФО 812016, Одержувач: Свалявський район 21081100).

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Шешеня О.М.

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 11 квітня 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 16 квітня 2013 року.