ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
16 квітня 2013 року Справа № 813/2900/13-а
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сакалош Володимир Миколайович, перевіривши матеріали адміністративного позову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві, -
в с т а н о в и в :
15 квітня 2013 року до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про визнання дій головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Сіщука Володимира Васильовича протиправними та скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві ВП № 36169226 від 25.03.2013 року.
Як вбачається з матеріалів позову, 29.03.2013 року позивач отримав постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві ВП № 36169226 від 25.03.2013 року, винесену головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Сіщуком Володимиром Васильовичем. При цьому, позивач вважає, що вказана постанова є незаконною та необґрунтованою.
При прийнятті ухвали суд виходив з наступного.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів згідно з ч.2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Як вбачається з ч.2 ст. 181 КАС України позовну заяву у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатись про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з позовних вимог позивач дізнався про порушення відповідачем його прав 29.03.2013 року, доказів протилежного суду не представив. З урахуванням викладеного, позивач повинен був звернутись до суду у строк не пізніше 09.04.2013 року.
У позовній заяві зазначено дату її оформлення - 09.04.2013 року, однак згідно поштового штампу на конверті та квитанції про направлення відповідачу адміністративного позову із долученими до неї документами, позовну заяву відправлено позивачем 11.04.2013 року.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду.
Суд також бере до уваги те, що до позовної заяви не долучено клопотання про поновлення строку звернення до суду. Крім того, зі змісту позовної заяви та долучених до неї документів не вбачається пропущення строку оскарження рішення суб'єкта владних повноважень з поважних причин.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись ст.ст. 100, 155, 165, 181 КАС України, суд -
у х в а л и в :
Позовну заяву Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.М. Сакалош