Постанова № 30687587, 15.04.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2013
Номер справи
817/1106/13-а
Номер документу
30687587
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/1106/13-а

15 квітня 2013 року

09год. 30хв.

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Рівненській області

до

Кооперативного підприємства "Володимирецький комбінат громадського харчування"

про стягнення суми штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кооперативного підприємства "Володимирецький комбінат громадського харчування" про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 6700,00 грн.

Справа розглянута в порядку скороченого провадження.

Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 26 березня 2013 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 25.09.2012р., на підставі направлень від 25.09.2012р. №263 та №264 (а.с.8,9), відповідно до наказу від 25.09.2012р. №210 (а.с.7) уповноваженими особами позивача була проведена перевірка торгівельного центру "Рікос", що розташований: Рівненська область, Володимирецький район, смт. Володимирець, вул. Поштова, 19, та належить відповідачу. Результати перевірки оформлені актом №190/01/01764610 від 26.09.2012р. (а.с.10-11).

В ході вказаної перевірки виявлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін, що суперечить вимогам постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" від 30.10.2008р. №957 та ст.18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.2005р. №481/95-ВР (далі - Закон №481/95-ВР). А саме, факт реалізації однієї пляшки вина білого напівсолодкого "Жасмін" Гросслібенталь, міст.0,7 л, по ціні 17,20 грн.

Відповідно до абз.13 ч.2 ст.17 Закону №481/95-ВР у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.

Крім того, перевіркою встановлено факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору, що є порушенням вимог ч.4 ст.11 Закону №481/95-ВР; Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010р. №1251 (далі - Положення № 1251); п.12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996р. №854. А саме, в реалізації знаходилась горілка марки акцизного збору яких, містять ознаки підробки, а саме: нечіткий та розмитий друк індексу регіону, серії, дати виготовлення та суми сплати акцизного збору. Факт підробки марок акцизного збору також підтверджується актом експертизи №460-10-12 від 24.10.2012р. (а.с.17-21), згідно висновків якого марки акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, які вилучені у торгівельному центрі "Рікос" та надані для експертизи, підроблені шляхом видалення реквізитів (індексу регіону, серії, дати виготовлення, суми акцизного податку) з автентичних марок та нанесення нових.

Відповідно до ч.4 ст.11 Закону №481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Пунктом 19 Положення №1251 передбачено наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів.

Пунктом 20 Положення №1251 у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару. Вважаються такими, що немарковані, зокрема, алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції.

Відповідно до п.28 Положення №1251 відповідальність за порушення порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи згідно із законом.

Пунктом 12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996р. №854 вказано, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Відповідно до абз.15 ч.2 ст.17 Закону №481/95-ВР у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень.

Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-ВР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. №790 позивачем прийняте рішення № 1701970002/21 від 08.11.2012р. про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5000,00 грн. (а.с.22) та рішення № 1701980002/21 від 08.11.2012р. про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій отримані відповідачем 13.10.2012р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.24). У встановленому порядку відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 08.11.2012р. № 1701970002/21 на суму 5000,00 грн. та від 08.11.2012р. № 1701980002/21 на суму 1700,00 грн. не оскаржувались. На момент розгляду справи відповідачем заборгованість в сумі 6700,00 грн. не сплачена.

Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення суми штрафних санкцій підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Кооперативного підприємства "Володимирецький комбінат громадського харчування" (код 01764610) фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 6700,00 грн. (шість тисяч сімсот гривень 00 коп.), яку перерахувати на р/р 31116106700032 УДКСУ у Володимирецькому районі, код ЄДРПОУ 38019856, ГУДКСУ у Рівненській області, код ЄДРПОУ 38012494, МФО 833017, код платежу 21081100.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов’язаний виконати постанову негайно.

Суддя Дорошенко Н.О.