Постанова № 30658024, 03.04.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.04.2013
Номер справи
826/3187/13-а
Номер документу
30658024
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

03 квітня 2013 року № 826/3187/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом

Прокуратури Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національно енергетична компанія «Укренерго»

до

Державного комунального підприємства «Кінотеатр «Братислава»

про

стягнення заборгованості

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просив стягнути з Державного комунального підприємства «Кінотеатр «Братислава»в дохід Державного бюджету штраф у розмірі 3 400, 00 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті штрафу у розмірі 3 400,00 грн., який відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, чим порушив вимоги п. 10 Положення про порядок накладання на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

На підставі вищенаведеного позивач просив суд стягнути заборгованість Державного комунального підприємства «Кінотеатр «Братислава» у примусовому порядку.

Відповідач в судове засідання не прибув, свого відношення з приводу заявленого позову не висловив.

Керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України суд розглянув справу у письмовому провадженні.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Закон України «Про електроенергетику» визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закон України «Про електроенергетику» та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії - метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

З матеріалів справи вбачається, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві, керуючись ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, при здійсненні заходу державного енергетичного нагляду представника Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у місті Києві не було допущено для перевірки виконання вимог припису.

Також, з матеріалів справи вбачається, що вимоги припису від 29.10.2012 року № 08/12-08-767 про усунення порушень нормативно - правових актів в сфері теплопостачання відповідачем не виконані, що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 12.11.2012 року № 08/12-08-390 А/П.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві відповідно до вищезазначених положень та відповідно до ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», п.п. 2.7, 8 Положення про порядок накладання на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, за ухилення від виконання припису № 08/12-08-767 від 29.10.2012 року, винесла постанову від 20.11.2012 року № 08/12-08-380, якою наклала на відповідача штраф у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400,00 грн.

Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладання на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання - суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Штраф сплачується до державного бюджету України.

Як встановлено судом, на момент звернення до суду штраф у розмірі 3 400,00 грн. до державного бюджету відповідач не перерахував.

Таким чином, заборгованість перед бюджетом самостійно не погашена і на момент розгляду даної справи складає 3 400,00 грн.

Стаття 36-1 Закону України «Про прокуратуру» передбачає, що представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.

Таким чином, беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 3 400,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Прокуратури Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національно енергетична компанія «Укренерго» задоволити.

Стягнути з Державного комунального підприємства «Кінотеатр «Братислава»» (код за ЄДРПОУ 21618508) в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок 31119106700008, банк ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37975298, отримувач - УДКСУ у Подільському районі м. Києва, код бюдж. класифікації 21081100, симв. звітності 106, штраф у сумі 3 400, 00 (три тисячі чотириста грн.).

Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.І. Шейко