Постанова № 306473, 13.12.2006, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
13.12.2006
Номер справи
а30/374-06
Номер документу
306473
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

08.12.06р.

Справа № А30/374-06

15 год. 50 хв., м. Дніпропетровськ, вул. Куйбишева,1а, к.9

За позовом: прокурора Бабушкінського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Дніпропетровськ

До відповідача: відкритого акціонерного товариства "Дніпрометробуд", м. Дніпропетровськ

про стягнення штрафу в розмірі 1700 грн.

Суддя Євстигнеєва Н.М.

Секретар Ворошило О.М.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача: Волкова К.О., начальник відділу правозастосування та захисту прав інвесторів, довіреність від 01.11.2006 року №1896/01-19/03

Від відповідача: Савченко В.П. довіреність № 353 від 01.08.2006 року, представник; Михайлова О.В., довіреність № 589 від 20.11.2006 року представник;

В засідання брали участь: Лунєгов Є.С., посвідчення № 10, помічник прокурора

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор Бабушкінського району м. Дніпропетровська звернувся до господарського суду в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (м. Дніпропетровськ) із адміністративним позовом, яким з урахуванням заяви про зміну позовних вимог від 06.12.2006 року просить стягнути з відповідача, відкритого акціонерного товариства "Дніпрометробуд" (м. Дніпропетровськ) штраф в розмірі 1700 грн. в дохід державного бюджету України, судові витрати по справі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході перевірки прокуратурою дотримання вимог законодавства в сфері обігу цінних паперів встановлено, що 17.10.2005 року Дніпропетровським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку актом №1463-ДН зафіксовано факт порушення відкритим акціонерним товариством "Дніпрометробуд" вимог ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, а саме відповідачем, який має державну частку у статутному капіталі в обсязі 10% і більше акцій, не було подано до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку інформацію щодо свого фінансового стану та результатів господарської діяльності за І квартал 2005 року.

За правопорушення в сфері ринку цінних паперів Дніпропетровським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 27.10.2005 року було прийнято постанову №1444-ДН про накладення санкцій в сумі 1700 грн.

Відкрите акціонерне товариство "Дніпрометробуд" проти задоволення позову заперечує та зазначає, що постановою Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.10.2005 року №1444-ДН за ненадання інформації накладено штраф в розмірі 1700 грн. на відкрите акціонерне товариство “Дніпрометробуд”, а не на відкрите акціонерне товариство “Дніпромістобуд”, до якого пред’явлено позов.

Відкрите акціонерне товариство "Дніпрометробуд" зазначає, що з 2000 року не має у своєму статутному капіталі акцій, що належать державі.

У зв’язку з тим, що поквартальну інформацію щодо свого фінансового стану та результатів господарської діяльності до Дніпропетровського територіального управління державної комісії з цінних паперів відкрите акціонерне товариство "Дніпрометробуд" зобов’язане подавати лише після передачі до його статутного капіталу пакету акцій підприємства, просить в позові відмовити.

У судовому засіданні 21.11.2006 року оголошено перерву до 30.11.2006 року, з 30.11.2006 року на 08.12.2006 року.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 08.12.2006 року за згодою позивача проведено заміну відповідача, Відкрите акціонерне товариство „Дніпромістобуд”, (м. Дніпропетровськ) на відповідача Відкрите акціонерне товариство „Дніпрометробуд”, (м. Дніпропетровськ).

В судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини постанови.

Заслухавши доводи представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В:

17 жовтня 2005 року Дніпропетровським територіальним управлінням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №1463-ДН від 17.10.2005 року, яким встановлено, що відкритим акціонерним товариством "Дніпрометробуд" скоєно правопорушення, відповідальність за яке передбачене ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” в частині ненадання інформації. В акті №1463-ДН від 17.10.2005 року встановлено, що відкрите акціонерне товариство "Дніпрометробуд", яке має державну частку в обсязі 10% і більше акцій у статутному капіталі, не подало до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку інформацію щодо свого фінансового стану та результатів господарської діяльності за І квартал 2005 року, як то встановлено вимогами п.1.2 Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.09.2001 року №248 “Про порядок подання щоквартальної інформації акціонерними товариствами та холдинговими компаніями із значною державною часткою в статутному капіталі”.

27 жовтня 2005 року в.о. начальника Дніпропетровського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову №1444-ДН про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів, яким за ненадання інформації на відкрите акціонерне товариство "Дніпрометробуд" накладено штраф у розмірі 1700 грн.

Відкрите акціонерне товариство "Дніпрометробуд" з прийнятим рішенням не погоджується та заперечує проти сплати штрафу в розмірі 1700 грн., що і є причиною виникнення спору.

Розглянувши позовні вимоги, господарський суд вважає їх такими що підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначаються Законом України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.

Завдання Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку визначені статтею 7 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, до яких, зокрема, відноситься встановлення порядку складання адміністративних даних учасників ринку цінних паперів відповідно до чинного законодавства України (п.10 ст.7 Закону) та вимог та стандартів щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства (п.15 Закону).

Відповідно до ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення (ст. 12 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”).

У відзиву на позовну заяву відповідач посилається на те, що штраф у розмірі 1700грн. накладено тимчасово виконуючим обов’язки начальника Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, тобто особою, якій не надано право накладати ці штрафи.

У відповідності із ст. 6 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” територіальні органи Комісії діють на основі положення, що затверджується Комісією.

Згідно п.15 Положення про Дніпропетровське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 14.10.2005 року у разі відсутності начальника управління його функції виконує заступник начальника управління –начальник відділу або тимчасово виконуючий обов’язки начальника за наказом начальника управління, а у разі його хвороби –за наказом голови комісії.

Згідно наказу ДКЦПФР №480К від 17.10.2005 року функції начальника управління (в тому числі й передбачені ст.12 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”) виконувала Дороховіч І.А., тобто особа, яка мала повноваження щодо прийняття спірного рішення.

Відповідач також посилається на те, що не має у своєму статутному капіталі пакету акцій, що належать державі.

Зазначене посилання відповідача не приймається судом з огляду на наступне.

Згідно п.1.1 Статуту Відкрите акціонерне товариство „Дніпрометробуд” створено на підставі наказу Фонду Державного майна України від 27.03.1998 року №612 „Про реорганізацію ВАТ „Дніпрометроспецбуд” шляхом поділу на два відкритих акціонерних товариства, наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області від 07.05.1998 року №12/341/-АО „Про створення ВАТ „Дніпрометробуд” та ВАТ „Дніпроспецбуд”.

ВАТ „Дніпрометробуд” є правонаступником ВАТ „Дніпрометроспецбуд” в частині майнових прав та зобов’язань ВАТ „Дніпрометробуд”, створеного згідно наказу Міністерства економіки України від 214.08.1993 року №54 до включення ВАТ „Дніпрометроспецбуд” до державного реєстру з урахуванням зобов’язань по розподільчому балансу, складеному при реорганізації ВАТ „Дніпрометроспецбуд”.

Наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області від 05.09.2000 року №12/19-а-ПАК призупинено продаж акцій відкритого акціонерного товариства "Дніпрометробуд" до вирішення питання щодо реструктуризації відкритого акціонерного товариства.

09.04.2001 року Фондом державного майна України прийнято наказ №574 про прийняття погодженого з Кабінетом Міністрів України (доручення від 28.03.2001 року №3168/54) рішення про реструктуризацію відкритих акціонерних товариств, в тому числі й відкритого акціонерного товариства "Дніпрометробуд".

Згідно п.1,2 Порядку подання щоквартальної інформації акціонерними товариствами та холдінговими компаніями із значною державною часткою в статутному капіталі, затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 04.09.2001 року №248, акціонерні товариства, холдінгові компанії та дочірні підприємства, пакети акцій яких передано до статутного капіталу (державних (національних) акціонерних товариств та холдінгових компаній, що мають державну частку в обсязі 10% і більше акцій у статному капіталі за станом на перше число звітного кварталу, зобов’язані щокварталу подавати до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку інформацію щодо свого фінансового стану та результатів господарської діяльності.

23.12.2004 року за відповідною постановою Кабінету Міністрів України ВАТ „Дніпрометробуд” було включене до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, тобто, ВАТ „Дніпрометробуд” не може бути приватизоване до виключення з цього Переліку, станом на 27.10.2005 року. Станом на 27.10.2005 року (дата прийняття рішення про застосування санкції до ВАТ „Дніпрометробуд”), в територіальному управлінні була інформація, що 100% акцій (корпоративних прав) відповідача знаходяться у власності держави в особі Регіонального управління Фонду державного майна України по Дніпропетровській області.

Згідно листа ДКЦППФР від 19.07.2005 року №13/02/10233 до територіального управління було направлено перелік акціонерних товариств, що мають державну частку в обсязі 10% і більше акцій у статутному капіталі, якими не надано інформацію щодо свого фінансового стану та результатів господарської діяльності за І квартал 2005 року, до якого включено і ВАТ „Дніпрометробуд”.

Згідно річного звіту за 2005 рік, наданого позивачу відповідачем Регіональному відділенню Фонду Державного майна України по Дніпропетровській області належить 100% акцій.

Постанова в.о. начальника Дніпропетровського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1444-ДН від 27.10.2005 року про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700 грн. відповідачем у встановленому порядку не оскаржена, недійсною не визнана..

З огляду на вищевикладене позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.52,87,94,98, 136, 161-163, розділом VІІ Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Дніпрометробуд” (49700, м. Дніпропетровськ, вул. Шмідта, 5, код ЄДРПОУ 04880239, р/р 2600730230973, МФО 305437 у ДГРУ Промінвестбанку) в дохід державного бюджету України за балансовим рахунком 3111 „Надходження до загального фонду державного бюджету”, код бюджетної класифікації 23030300 „Адміністративні штрафи та інші санкції”, символ 101, на рахунок територіального органу казначейства за місцезнаходженням платника, штраф в розмірі 1700 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду шляхом подання до господарського суду Дніпропетровської області заяви на протязі 10 днів із дня складання постанови у повному обсязі або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.М.Євстигнеєва

(Дата складання постанови у повному обсязі відповідно до

вимог статті 163 КАС України, - 12.12.2006 року)