Постанова № 30634625, 01.03.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
01.03.2013
Номер справи
801/1637/13-а
Номер документу
30634625
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 березня 2013 р. (12:28) Справа №801/1637/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Гришановій Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Керченського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

про стягнення.

Обставини справи: Керченський міський центр зайнятості (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 689,64 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, перебувала на обліку як безробітна в Керченському міському центрі зайнятості з 05.09.2012 по 31.10.2012, та була знята з обліку у зв'язку із невідвідуванням безробітним державної служби зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин. Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття від 02.03.2000р. № 1533-III сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності його повноважного представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою, про що свідчить наявний в матеріалах справи повернутий до суду поштовим відділенням зв'язку конверт, з довідкою про причини повернення: "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до п. 11. ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі ст. 5 Закону України "Про зайнятість населення" Держава гарантує у сфері зайнятості:

-вільне обрання місця застосування праці та виду діяльності, вільний вибір або зміну професії;

-одержання заробітної плати (винагороди) відповідно до законодавства;

-професійну орієнтацію з метою самовизначення та реалізації здатності особи до праці;

-професійне навчання відповідно до здібностей та з урахуванням потреб ринку праці;

-підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями;

-безоплатне сприяння у працевлаштуванні, обранні підходящої роботи та одержанні інформації про ситуацію на ринку праці та перспективи його розвитку;

-соціальний захист у разі настання безробіття;

-захист від дискримінації у сфері зайнятості, необґрунтованої відмови у найманні на роботу і незаконного звільнення;

-додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян.

Розміри та умови надання матеріального забезпечення на випадок безробіття визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Згідно зі ст.7 Закону видами соціальних послуг за цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення" є:

- професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях;

- профорієнтація;

- пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону у разі необхідності для проходження професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації особа:

- направляється до закладів охорони здоров'я для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства;

- забезпечується місцем проживання на період проходження професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації та їй компенсуються витрати на проїзд до місця проходження навчання та у зворотному напрямку в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики за погодженням з правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Керченський міський центр зайнятості відповідно до Положення про Керченський міський центр зайнятості затвердженого Центром зайнятості Автономної Республіки Крим від 29.06.2011 є органом державної служби зайнятості, на який покладаються функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнобов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у м. Керчі. Центр підпорядковується та підзвітний центру зайнятості Автономної Республіки Крим.

З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України, як спір за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст. 18, 50 КАС України, оскільки однією зі сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів, справа підсудна окружному адміністративному суду.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 05.09.2012 подано заяву до Керченського міського центру зайнятості про надання їй статусу безробітньої з виплатою допомоги по безробіттю.

Згідно персональної картки № 015412090500010, відповідачу 05.09.2012 надано статус безробітного.

Відповідно до ч. 2 ст. 44 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 № 5067-VI безробітні зобов'язані відвідувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів.

Вищезазначені приписи кореспондуються із п. 13 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219 (далі - Порядок) згідно якого громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час. При цьому періодичність відвідування центру зайнятості зазначеними особами визначається з урахуванням ситуації на ринку праці, наявності підходящої роботи та місця проживання громадянина, але не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.

Як вбачається з матеріалів справи 31.10.2012 між Керченською міською лікарнею № 2 та відповідачем укладено трудовій договір на участь в оплачуваних громадських роботах з 31.10.2012 по 13.11.2012, відповідно до якого ОСОБА_1 зобов'язуються виплачувати заробітну плату за фактично виконану працю.

Згідно довідки-розрахунку ОСОБА_1. за період праці на громадських роботах перераховані кошти у розмірі 689,64 грн.

Після закінчення громадських робот відповідач не відвідав Керченський міський центр зайнятості по талону від 14.12.2012. Позивачем на адресу відповідача направлено лист-запрошення (вих. № 06-7043 від 28.11.2012), проігнурувавши його відповідач не виконав покладених на нього обов'язків, та не з'явився на прийом у центр зайнятості.

Відповідно до п.п. 2 п. 21 Порядку громодяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку у разі невідвідування безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування з наступного дня після останнього відвідування.

З матеріалів справи вбачається, що Актом № 30 розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення від 14.12.2012 проведено перевірку обгрунтованості призначення виплати матеріального забезпечення в період проведення оплачуваних робіт ОСОБА_1 Розслідуванням встановлено, що відповідач, невідвідувала центр зайнятості більше 30 календарних днів, та знімається з обліку у Керченському міському центрі зайнятості, у зв'язку з чим затрати на організацію оплачуваних громадських робіт ОСОБА_1, з 31.10.2012 по 13.11.2012 вважаються необгрунтованими.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про зайнятість населення" Реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється у разі: невідвідування без поважних причин територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування (наявність поважних причин підтверджується відповідними документами).

Наказом від 14.12.2012 № НТ 121214 ОСОБА_1 знято з обліку у Керченському міському центрі зайнятості з 31.10.2012, у зв'язку із невідвідуванням центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин.

Відповідно до ч. 3 ст. 36 закону України "Про загальнобов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

У зв'язку із зняттям відповідача з обліку у Керченському міському центрі зайнятості відповідно до Наказу від 14.12.2012 № НТ 121214 за невиконання покладених на неї обов'язків, вбачається, що кошти, які перераховані відповідачеві за працю на громадських роботах з 31.10.2012 по 13.11.2012, є необґрунтованими, а отже підлягають відшкодуванню.

На адресу ОСОБА_1 позивачем рекомендованою кореспонденцією направлено лист від 19.12.2012 № 06-7435, у якому відповідачу запропоновано протягом п'ятнадцяти календарних днів повернути необгрунтовано отриману заробітну плату за період праці на громадських роботах, також доведено до відома відповідача, що у разі неповернення ним отриманих коштів, питання щодо їх стягнення вирішуватимется у судовому порядку. Цей лист отримано відповідачем 01.02.2013, про що свідчить наявне у матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Можливість вирішення спорів, які виникають у зв'язку зі застосуванням Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" саме у судовому порядку, визначена також статтею 39 зазначеного Закону.

Судом встановлено, що станом на день розгляду справи кошти в сумі 689,64 грн. відповідачем до позивача не повернуті.

Відповідач повідомлений належним чином про час, дату та місце судового розгляду справи, правом участі у судовому засіданні не скористався, письмові заперечення, докази на їх обгрунтування та доказів погашення заборгованості суду не надав.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що відповідачем не відшкодовано розмір необгрунтовано виплаченої йому заробітної плати, у зв'язку з чим за ним рахується заборгованість сумою 689,64 грн., розмір якої підтверджено належними доказами, відповідачем не спростовуються, а тому заявлена до відшкодування Керченським міським центром зайнятості сума підлягає стягненню.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 01.03.2013.

У повному обсязі постанову складено та підписано 06.03.2013.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Керченського міського центру зайнятості (98300, АР Крим, Керч, вул. Кірова, 5; р/р 37171001000358 УДКС України в АР Крим у м. Керчі, МФО 824026, ЄДРПОУ 20708617) 689,64 грн. заборгованості.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Євдокімова О.О.