УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" березня 2013 р.
справа № 1170/2а-1658/12
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Проценко О.А.
суддів: Туркіної Л.П. Шлай А.В.
при секретарі судового засідання: Кязимовій Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
на постанову: Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09.07.2012 року у справі №1170/2а-1658/12
за позовом: Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до: ДП Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Олександріярозрізобуд» Державної холдингової компанії «Олександріявугілля», м.Олександрія Кіровоградська область
про: стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
ВСТАНОВИВ:
Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з позовом про стягнення з ДП Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Олександріярозрізобуд» Державної холдингової компанії «Олександріявугілля» (далі по тексту – відповідач) адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування інвалідів в сумі 125977,60грн. та пені – 705,60грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на положення ст.ст.19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», зазначаючи при цьому, що відповідач не працевлаштував інвалідів у 2011 році відповідно до встановленого нормативу. Позивач стверджував, що порушення норм Закону підтверджується звітом Форми 10-ПІ від 24.02.2012р., тому наполягав на стягненні з відповідача вищезазначених сум у судовому порядку у зв’язку з несплатою вищевказаних сум відповідачем добровільно.
Постановою суду першої інстанції позов задоволено частково, стягнуто з відповідача на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 125977,60грн. адміністративно-господарських санкцій; в решті позовних вимог відмовлено. При цьому суд зазначив, що відповідач не виконав належним чином покладені обов’язки щодо працевлаштування інвалідів, позовні вимоги про стягнення адміністративно-господарських санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. Щодо вимоги про стягнення пені суд визначився, що такі вимоги позивача передчасні, оскільки за нормами Закону пеня обчислюється виходячи з урахуванням відсотків річних облікової ставки Національного банку України саме на момент сплати санкцій.
Не погодившись з висновками суду першої інстанції, сторони у даній справі оскаржили постанову суду в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга відповідача була повернута на адресу заявника з підстав ч.3 ст.108,187 КАС України (ухвала від 08.01.2013р.).
Апеляційна скарга позивача прийнята до провадження, справу №1170/2а-1658/12 призначено до судового розгляду.
Обґрунтовуючи апеляційні вимоги, позивач зазначає непогодження з постановою суду в частині відмови в задоволенні позову. На думку апелянта, законодавець визначив пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, розмір якої та порядок сплати передбачений «Порядком нарахування пені та її сплати», затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України від 15.05.2007р. №223, а тому, враховуючи, що сума адміністративно-господарських санкцій у розмірі 125977,60грн. відповідачем не сплачена, нарахування пені є обов’язковим. Апелянт наполягає на тому, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права, а саме: абз.2 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», що призвело до помилкового судового рішення, тому наполягає на скасуванні постанови суду в частині відмови в задоволенні позову та постановленні нового судового рішення, просить задовольнити позов в повному обсязі.
Заперечення з боку відповідача не надійшли.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга позивача не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Спеціальним законом, який визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами, є Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 N 875-ХІІ (далі - Закон №875).
Так, відповідно до ч.2 ст.20 Закону №875 порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. При цьому пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Враховуючи зазначені норми, суд першої інстанції вірно визначився щодо передчасності вимог про стягнення пені, оскільки до момент сплати (подія) не настала, тому визначити розмір відсотків річних, з урахуванням якого слід визначати суму пені, не можливо.
Отже, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції. Апеляційна скарга задоволенню не підлягає; судове рішення слід залишити без змін.
Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, ст.ст. 200, 205, 206 КАС України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09.07.2012 року у справі №1170/2а-1658/12 залишити без задоволення.
Постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09.07.2012 року у справі №1170/2а-1658/12 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України та може бути оскаржена згідно зі ст.212 КАС України.
Головуючий: О.А. Проценко
Суддя: Л.П. Туркіна
Суддя: А.В. Шлай