Постанова № 30604606, 08.04.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.04.2013
Номер справи
2а-7833/10/2670
Номер документу
30604606
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

08 квітня 2013 року 15:49 справа №2а-7833/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Калужського Д.О. та представників:

позивача: Вицке О.О.;

відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва Державної податкової службидоСуб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2простягнення заборгованості

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 08 квітня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

20 травня 2010 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва (далі по тексту - позивач, ДПІ у Святошинському районі м. Києва) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (далі по тексту - відповідач, СПД ФО ОСОБА_2.), в якій просить стягнути заборгованість у розмірі 735 450,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 травня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-7833/10/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 09 липня 2010 року.

В судовому засіданні 09 липня 2010 року розгляд адміністративної справи відкладався на 22 вересня 2010 року у зв'язку з необхідністю одержання нових доказів.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2011 року на підставі пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України зупинено провадження у справі №2а-7833/10/2670 за позовом ДПІ у Святошинському районі м. Києва до СПД ФО ОСОБА_2 про стягнення заборгованості до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №2а-12022/10/2670 за позовом СПД ФО ОСОБА_2 до ДПІ у Святошинському районі міста Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 вересня 2011 року провадження у справі поновлено та призначено справу до судового розгляду на 28 вересня 2011 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 вересня 2011 року на підставі пункту 4 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України зупинено провадження у справі №2а-7833/10/2670 за позовом ДПІ у Святошинському районі м. Києва до СПД ФО ОСОБА_2 про стягнення заборгованості до розгляду Вищим адміністративним судом України справи №К/39790/10.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 березня 2013 року поновлено провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 08 квітня 2013 року.

В судовому засіданні 08 квітня 2013 року представник позивача позовні вимоги підтримав, відповідач проти задоволення адміністративного позову заперечив.

Крім того, судом замінено Державну податкову інспекцію у Святошинському районі міста Києва на її правонаступника - Державну податкову інспекцію у Святошинському районі міста Києва Державної податкової служби, а тому позивачем у справі виступає Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва Державної податкової служби (далі по тексту - ДПІ у Святошинському районі м. Києва).

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 зареєстрований Святошинською районною в місті Києві державною адміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа та на момент вирішення спору перебуває на обліку в ДПІ у Святошинському районі м. Києва як платник податків.

За даними довідки про заборгованість від 13 травня 2010 року за СПД ФО ОСОБА_2 обліковується заборгованість перед бюджетом у розмірі 735 450,00 грн.

Зазначена заборгованість виникла на підставі рішення ДПІ у Святошинською районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16 квітня 2010 року №0000611740.

Враховуючи несплату відповідачем у добровільному порядку суми штрафних (фінансових) санкцій, керуючись пунктом 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позивач вважає, що сума штрафних санкцій у розмірі 735 450 грн. має бути стягнута у судовому порядку.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись зокрема на оскарження спірних рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій у судовому порядку.

Окружний адміністративний суд міста Києва частково погоджується з позовними вимогами ДПІ у Святошинському районі м. Києва, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій ДПІ у Святошинському районі м. Києва від 16 квітня 2010 року №0000611740 за порушення регулювання обігу готівки до СПД ФО ОСОБА_2 застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 735 450,00 грн.

СПД ФО ОСОБА_2 оскаржив вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у судовому порядку.

Так, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 жовтня 2010 року в адміністративній справі №2а-12022/10/2670 за позовом СПД ФО ОСОБА_2 до ДПІ у Святошинському районі м. Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яку залишено без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 листопада 2010 року, позов задоволено частково, скасовано рішення ДПІ у Святошинському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16 квітня 2010 року №0000611740 в частині 500 170,00 грн.

Постановою Вищого адміністративного суду України від 17 січня 2013 року у справі №К/39790/10, позов задоволено частково, змінено постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 жовтня 2010 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 23 листопада 2010 року, скасовано рішення ДПІ у Святошинському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16 квітня 2010 року №0000611740 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 402 485,00 грн.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що відповідач має сплатити лише суму штрафних санкцій, не скасовану постановою Вищого адміністративного суду України від 17 січня 2013 року, тобто у розмірі 332 965,00 грн. (735 450,00 грн. (спірна сума) - 402 485,00 грн. (сума скасованих штрафних санкцій).

Суд встановив, що станом на день вирішення спору сума штрафних (фінансових санкцій) у розмірі 332 965,00 грн. відповідачем не сплачена.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Пунктом 1 частини першої статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання, застосовуються фінансові санкції у таких розмірах вчинене вперше - 1 гривня; вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг); за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Статтею 241 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення. Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.

З урахування викладеного, штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на момент їх застосування є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні статей 238, 239 та 241 Господарського кодексу України, а отже, повинні застосовуватися у межах строків, визначених статтею 250 цього Кодексу.

Статтею 250 Господарського кодексу України встановлено обмеження строків застосування адміністративно-господарських санкцій: адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Судом встановлено, що штрафні (фінансові) санкції у розмірі 332 965,00 грн., визначені згідно з рішенням ДПІ у Святошинському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16 квітня 2010 року №0000611740 застосовано до відповідача в межах строків, встановлених статтею 250 Господарського кодексу України.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно із частиною першою статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Пункт 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачає право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги ДПІ у Святошинському районі міста Києва про стягнення з СПД ФО ОСОБА_2 заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 735 450,00 грн. підлягають частковому задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва Державної податкової служби задовольнити частково.

2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (03164, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 31110104700009, одержувач: УДК у Святошинському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 26077945, банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21080900) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 332 965,00 грн. (триста тридцять дві тисячі дев'ятсот шістдесят п'ять гривень нуль копійок).

3. В іншій частині адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко