Постанова № 3059667, 16.02.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
16.02.2009
Номер справи
2а-1575/09/1/0170
Номер документу
3059667
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

16.02.09Справа №2а-1575/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Єлжової Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора м. Ялта Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим

до Приватного підприємства "Жайворонок"

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

До окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернувся з адміністративним позовом прокурор м. Ялти в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АРК до приватного підприємства «Жайворонок» про стягнення на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АРК заборгованості у сумі 2274,38 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.01.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.01.2009 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.

У судове засідання представник прокуратури не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, клопотання про розгляд справи за його відсутністю не надіслав.

У судове засідання представник позивача не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

У судове засідання представник відповідача не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, клопотання про розгляд справи за його відсутністю, заперечень чи пояснень не надіслав.

Приймаючи до уваги, що від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю та в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представника прокуратури, представника позивача та відповідача на підставі наявних у справі матеріалів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058- IV) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону № 1058- IV орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Тому суд приходить до висновку, що зазначений спір має ознаки публічно - правового та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства в Окружному адміністративному суді АРК.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону № 1058- IV страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що приватне підприємство «Жайворонок» являється юридичною особою, зареєстрованою Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АРК згідно з Довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 09/2-6-21/11 та Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 445994, відповідно до яких ПП «Жайворонок» має ідентифікаційний код юридичної особи 20728502, з 25.02.1994 року перебуває на обліку в реєстрі.

Судом встановлено, що ПП «Жайворонок» зареєстровано як платник в Управління ПФУ в м. Ялта АРК за реєстраційним номером 08-021720.

Таким чином, відповідач являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п. 4 частини 2 статті 17 Закону № 1058- IV страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 року № 1000/9599 затверджено Порядок формування та надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застрахованих осіб, що використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування (далі - Порядок).

Пунктом 1.3. Прядку передбачено обовязок страхувальників один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подавати до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.

Відповідно до п.5 ч.9.статті 106 Закону № 1058- IV та п.1.5 Порядку за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою, або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення 20 відсотків зазначених сум та не менше двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду в м. Ялта АРК винесено рішення від 24.04.2007 року № 327 про застосування до ПП «Жайворонок» фінансових санкцій за несвоєчасне подання відомостей за 2006 рік, які використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності в сумі 13378,70 гривень.

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній, господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Господарського суду АРК від 24.04.2008 року, що набрала чинності, задоволено позов Управління ПФУ в м. Ялта АРК до ПП «Жайворонок» про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 13378,70 гривень , що виникла у звязку з винесенням рішення від 24.04.2007 року № 327 про застосування до ПП «Жайворонок» фінансових санкцій за несвоєчасне подання відомостей за 2006 рік, які використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності.

Тому суд зазначає, що не підлягає доказування факт правомірності застосування фінансових санкцій до ПП «Жайворонок» та сума їх застосування.

Згідно з абзацом 2 пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058- IV одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Частиною 12 Закону № 1058- IV передбачено, що нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.

Відповідно до частини 13 статті 106 Закону № 1058- IV про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.

Судом встановлено, що рішенням № 576 від 29.05.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків до ПП «Жайворонок» нарахована пеня у розмірі 2274,38 гривень за період з 03.12.2007 року по 21.05.2008 року.

02 червня 2008 року зазначене рішення було вручено відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням.

Згідно з розрахунком пені по особовим рахункам 4%, 32%, 42%, 1-5 ПП «Жайворонок» з 03.12.2007 року мало заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 13378,70 гривень, яка була повністю погашена ним 21.05.2008 року. Термін прострочення платежу складає 170 днів.

Розрахунок пені в розмірі 2274,38 гривень здійснено вірно, виходячи з 0,1 відсотка від 13378,70 гривень, розрахованих за кожний день прострочення платежу.

Тому суд приходить до висновку, що позивачем правомірно нарахована пеня в сумі 2274,38 гривень.

Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог прокурора м. Ялти в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АРК до приватного підприємства «Жайворонок» про стягнення на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АРК заборгованості у сумі 2274,38 гривень у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути з Приватного підприємства «Жайворонок» (98637, АР Крим, м. Ялта, вул. Большовистська, б.33; ЄДРПОУ 20728502) заборгованість у сумі 2274,38 гривень з р/р 26000000135864 в філії ВАТ «Держимпекс банк» МФО 324010 на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АРК на р/р 25607010049001 у КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України» м. Сімферополь МФО 324805.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її оголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня оголошення до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Трещова О.Р.