Постанова № 3059474, 12.02.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.02.2009
Номер справи
2/180
Номер документу
3059474
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12.02.2009 р.                                         14:40                                                  № 2/180

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Бузінському А.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Контрольно-ревізійного управління в м. Києві

до Державного підприємства «Державна театрально-видовищна агенція»

про зобов’язання вчинити дії

Обставини справи:

Позов заявлено про зобов’язання ДП «Державна театрально-видовищна агенція»виконати законну вимогу КРУ в м. Києві від 14.11.07р. № 26-03-14/10393. В ході судового розгляду справи, позивач надав уточнення до позову та просить суд зобов’язати відповідача виконати вимогу КРУ в м.Києві від 14.11.07р. № 26-03-14/10393 шляхом здійснення відшкодування завданих державі збитків, спричинених незаконним використанням коштів Державного бюджету України, внаслідок зайво проведених виплат заробітної плати в сумі 23975,30 грн.; зобов’язати відповідача провести взаємозвірку з фондами соціального страхування з метою зменшення розміру відрахувань на суму 8103,6 грн., внаслідок зайвої оплати праці, забезпечити повернення зазначених коштів до Державного бюджету України та зобов’язати підприємство відповідача забезпечити повернення до Державного бюджету України зайво використаних бюджетних коштів на оплату транспортних послуг в сумі 17018,9 грн. та на оплату послуг з проживання на суму 2652,21грн.

В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на Закони України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»та зазначає про те, що відповідно до плану робіт позивачем проведено ревізію використання підприємством відповідача коштів Державного бюджету України за період з 01.01.06р. по 01.09.07р. За результатами ревізії було складено акт від 31.10.07р. про встановлені порушення фінансової дисципліни, на підставі якого направлено вимогу від 14.11.07р. Проте за станом на 05.12.08р. відповідачем вимога не виконана, а тому позивач звернувся до суду.

Відповідач до суду не з’явився, письмових пояснень щодо предмету позову, будь-яких клопотань не надіслав, причини неявки не повідомив.

Згідно ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Проте за клопотанням сторони та з урахуванням обставин у справі суд може відкласти її розгляд.

Враховуючи, що після судового засідання 12.12.08р. (в якому встановлено відсутність повноважень представника відповідача) від ДП «Державна театрально-видовищна агенція» не надійшло будь-яких клопотань, суд вирішує справу за наявними матеріалами та без участі представника відповідача.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи на III квартал 2007 року Контрольно-ревізійним управлінням в м. Києві проведено ревізію використання коштів Державного бюджету України, виділених Міністерством культури і туризму України на здійснення мистецьких та культурологіччних загальнодержавних заходів в ДП «Державна театрально-видовищна агенція»за період з 01.01.06р. по 01.09.07р.

За результатами ревізії складено акт від 31.10.2007р. № 04-30/940, який підписано без зауважень та заперечень генеральним директором підприємства відповідача.

В ході проведення ревізії було виявлено порушень фінансової дисципліни на загальну суму 51750,01 гривень.

Ревізією обгрунтованості включення до розрахунків транспортного обслуговування заходів та відповідно до актів виконаних робіт пробігу автомобіля в окремих випадках встановлено завищення пробігу (кілометражу).

Як наслідок, через порушення пп. 1, 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»та п. 2.1, 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, відповідачем в період з 01.01.2006р. по 01.01.2007р. зайво використано бюджетних коштів на загальну суму 17018,9 гривень.

Ревізією фактично проведених витрат по проведеному III Міжнародному фестивалю дитячого фольклору «Котилась торба...»у м. Кузнєцовську Рівненської області та їх документальному підтвердженні встановлено, що згідно договору про надання послуг від 19.05.2006 №1232, укладеного з ВП «Рівненська АЕС»ДП НАЕК «Енергоатом»та акту виконаних робіт від 22.05.2006 б/н з прикладеним до нього розрахунком за підготовку номерів і проживання, підприємством відповідача в червні 2006 року за рахунок коштів державного бюджету по КПКВ 1801320 «Заходи з виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей та молоді»проведено оплату послуг по проживанню учасників Заходу на загальну суму 9996,2 грн., з них 2652,21 грн. - за проживання учасників Заходу (16 осіб) в період з 15.05.2006 по 18.05.2006 в готелі «Вараш»ВП «Рівненська АЕС»ДП НАЕК «Енергоатом», тоді як наказом Міністерства культури та туризму України від 10.05.2006 № 279/0/16-06 «Про проведення III Міжнародного фестивалю дитячого фольклору «Котилася торба...»та договором на соціально-творче замовлення 10.05.2006 № 59 термін підготовки та проведення Заходу визначено з 11 по 15 травня 2006 року.

Також, актом виконаних робіт, підписаним відповідачем в особі генерального директора Верблянського Е.М. та Міністерством культури і туризму України в особі першого заступника міністра Корнієнка В.В. підтверджено виконання робіт щодо проведення Заходу з 11 по 15 травня 2006 року.

Як наслідок, встановлено, що підприємством відповідача не дотримано умови договору на соціально-творче замовлення від 10.05.06 №59 та порушено наказ Міністерства культури та туризму України від 10.05.06 № 279/0/16-06 «Про проведення III Міжнародного фестивалю дитячого фольклору «Котилася торба...»і пп. 1, 8 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», пп. 2.1, 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, в червні 2006 року зайво витрачено кошти Державного бюджету України по КЕКВ 1172 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не внесені до заходів розвитку»КПКВ 1801320 «Заходи з виявлення та підтримки творче обдарованих дітей та молоді»на загальну суму 2652,21 гривень.

Поряд з цим, в порушення п. 5.8.5. Порядку реалізації програм та проведення заходів у сфері культури, затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України від 08.05.2007 № 429/0/16-07, в період з 01.05.2007 по 01.09.2007 ДП «Державна театрально-видовищна агенція»укладалися договори підряду та проводилась оплата робіт нештатних працівників не за середніми розмірами посадових окладів (ставок заробітної плати), затвердженими для аналогічних категорій працівників відповідних галузей, та фактично відпрацьований час, а на договірних умовах, в результаті на оплату праці зайво витрачено коштів Державного бюджету України на загальну суму 32078,9 гривень, в тому числі нарахування до фондів 8103,6 гривень.

З метою забезпечення усунення виявлених порушень КРУ в м. Києві, керуючись ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», направило до ДП «Державна театрально-видовищна агенція»вимогу «Про результати ревізії»від 14.11.07 № 26-03-14/10393.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Вищенаведені вимоги КРУ в м. Києві листом від 06.12.2007 № 95 ДП «Державна театрально-видовищна агенція»визнало та повідомило про розробку головним бухгалтером підприємства відповідача графіку погашення зайво витрачених коштів до Державного бюджету України в 2008 році, а саме: заробітної плати в сумі 23975,30 грн., транспортних послуг у розмірі 17018,9 грн., оплату послуг з проживання на суму 2652,21 грн., а також про проведення взаємозвірки з фондами соціального страхування з метою зменшення розміру відрахувань на суму 8103,6 грн. внаслідок зайвої оплати праці.

Однак, станом на 05.12.2008р. вимога КРУ в м. Києві ДП «Державна театрально-видовищна агенція»не виконана.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідно до п. 45 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. № 550 (далі-Порядок), у міру виявлення ревізією порушень законодавства посадові особи служби, не чекаючи закінчення ревізії, мають право усно рекомендувати керівникам об'єкта контролю невідкладно вжити заходів для їх усунення та запобігання у подальшому.

Пунктом 46 Порядку передбачено, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Про усунення виявлених ревізією фактів порушення законодавства цей об'єкт контролю у строк, визначений вимогою про їх усунення, повинен інформувати відповідний орган служби з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень.

Як зазначалось, ДП «Державна театрально-видовищна агенція»направлено на адресу КРУ в м. Києві лист від 06.12.2007 року № 95, з якого вбачається, що за наслідками ревізії головним бухгалтером розробляється графік погашення заборгованості зайво витрачених коштів до державного бюджету, однак наведених вище документів, що підтверджували б усунення порушення на день слухання справи в суді позивачеві не надано.

Пунктом 10 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»та п. 50 Порядку встановлено право органів державної контрольно-ревізійної служби звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Враховуючи, що законна вимога позивача відповідачем визнана, в адміністративному або судовому порядку не оскаржена, проте на день розгляду справи у суді не виконана, то є підстави для задоволення позову.

Керуючись ч.3 ст. 160 КАС України, а також ст.ст. 161-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Задовольнити позов повністю.

2.          Зобов’язати Державне підприємство «Державна театрально-видовищна агенція»(04050, м. Київ, вул. Артема, 81 (юридична адреса); 01001, м. Київ, вул. Софіївська, 1, кв. 30 (фактична адреса); р/р 35234001004229 УДК у Шевченківському районі м. Києва, МФО 820019, ЄДРПОУ 33948323) виконати вимогу Контрольно-ревізійного управління в м. Києві від 14.11.07р. № 26-03-14/10393, а саме: здійснити відшкодування завданих державі збитків, спричинених незаконним використанням коштів Державного бюджету України, внаслідок зайво проведених виплат заробітної плати в сумі 23975,30 грн.; провести взаємозвірку з фондами соціального страхування з метою зменшення розміру відрахувань на суму 8103,6 грн., внаслідок зайвої оплати праці, забезпечити повернення зазначених коштів до Державного бюджету України та забезпечити повернення до Державного бюджету України зайво використаних бюджетних коштів на оплату транспортних послуг в сумі 17018,9 грн. та на оплату послуг з проживання на суму 2652,21грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                                    В.І.Келеберда