Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/1794/13-к
1-кс/279/148/13
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"02" квітня 2013 р.
м. Коростень
Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду м. Коростеня Куліченко М.В. , розглянув клопотання слідчого Коростенської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Житомирської області Каленчука А.М. від 28.03.2013 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42012060000000012 від 28 грудня 2012 року, погодженого ст. прокурором Коростенської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Житомирської обл. Рудик В.Р., за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191, ч.2 ст. 364 КК України про надання дозволу на призначення позапланової виїзної ревізії, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло клопотання слідчого Коростенської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Житомирської області Каленчука А.М. від 28.03.2013 про надання дозволу на призначення позапланової виїзної ревізії.
Як зазначено в клопотанні, Службою автомобільних доріг в Житомирській області в період з 01.04.2010 по 01.07.2012 прийнято до оплати та оплачено акти приймання виконаних підрядних робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, до яких структурними підроздалами ДП "Житомирський облавтодор" включено вартість роботи машин та механізмів (автогрейдер, екскаватор, бульдозер, каток, трактор, навантажувач, кущоріз, тощо), які фактично у вказаний період не використовувалися та робота яких документально не підтверджена, внаслідок чого службовими особами служби автомобільних доріг в Житомирській області, шляхом зловживання своїм службовим становищем вчинено розтрату державного майна, яке виразилося в порушення вимог п.3.3.10.1 Державних будівельних норм України Д.1.1-1-2000 "Правила призначення вартості будівництва", що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт, оплачених Службою автомобільних доріг в Житомирській області на загальну суму 709 852,05 грн., що на 2012 рік є особливо великим розміром.
Також, всупереч вимог ст. ст. 2, 3 ст. 40 Закону України "Про здійснення державних закупівель", облавтодором та його філіями протягом 2010-2012 років, без застосування визначених законодавством процедур закупівель, укладено договори на закупівлю товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 15 188 506, 79 грн з ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна», ПП «Дакар», ТОВ «Континент Нафто Трейд», ТОВ виробничо-торгівельна фірма «Авіас», Житомирською філією ТОВ «Золотий екватор», ПП «Торгівельна компанія «Енергія».
У зазначений період підприємством та його філіями здійснено оплату вартості придбаних матеріальних цінностей в сумі, що перевищує мінімальну вартісну межу, визначену ст. 2 Закону, при якій застосовується застосовується процедура закупівлі.
За результатами проведеного порівняльного аналізу цін, за якими закуповувались товарно-матеріальні цінності, з цінами, наданими Житомирським обласним територіальним управлінням антимонопольного комітету України та ДП «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків», що здійснюють моніторинг цін, встановлено, що внаслідок не проведення процедур закупівель та порушень при їх проведенні підприємству завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 2 771 058,30 грн.
Крім того, у порушення вимог ст.ст. 27, 29, 30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" ТОВ "Олімп" неправомірно визначено переможцем торгів щодо закупівлі солі технічної, ТОВ "Бюро Ейнштейн" - щодо закупівлі продуктів нафтоперероблення, чим завдано збитків державі на загальну суму 658 384,09 грн.
У порушення вимог ст.ст. 65, 218 ГК України, ч.1 ст. 611 ЦК України в облавтодорі не проведено вчасно позовну роботу по 46-ти дебіторах, що призвело до пропущення термінів позовної давності та втраті боржника в зобов`язанні, чим завдано матеріальної шкоди підприємству у сумі 1 597,21 тис. грн.
Також, на підприємстві обліковується заборгованість по позиках на загальну суму 307,5 тис. грн., виданих працівникам апарату Управління у період 2008-2010 роках, але не погашених ними при звільненні. При цьому претензійно-позовна робота щодо повернення зазначених коштів відсутня.
Як вбачається з акту № 06-06-09/093 від 13.11.2012, ревізію фінансово-господарської діяльності ДП «Житомирський облавтодор» ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги України» проведено лише за II-IV квартал 2010 року, 2011 рік та завершений звітний період 2012. Крім того, ревізією констатовано лише факт наявності заборгованості по позиках, виданих працівникам апарату управління ДП «Житомирський облавтодор». Станом на 01.10.2012 по обліку підприємства обліковується не погашені наступні позики: начальником ВТВ ОСОБА_3 в розмірі 75,00 тис. грн., якого звільнено з роботи в червні 2010 року, начальником контрольно-ревізійного відділу та кадрової роботи ОСОБА_4 в розмірі 66,40 тис. грн., якого звільнено з роботи в квітні 2012 року, заступником директора - головного інженера ОСОБА_5 в розмірі 39,86 тис. грн., якого звільнено з роботи в червні 2011 року. Однак, перевірка законності видачі даних позик не проводилась, осіб, відповідальних за не проведення претензійно-позовної роботи не визначено.
Аналогічно, актом № 06-06-09/093 від 13.11.2012 констатовано факт наявності дебіторської заборгованості по 46-ти дебіторах, стосовно яких пропущено терміни позовної давності, що призвело до спричинення шкоди підприємству в розмірі 1 597,21 тис. грн. та втраті боржника в зобов`язанні. Перевірка причин виникнення указаної дебіторської заборгованості, осіб, відповідальних за не проведення претензійно-позовної роботи не проведена.
Також, ревізією фінансово-господарської діяльності ДП «Житомирський облавтодор» ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги України» за II-IV квартал 2010 року, 2011 рік та завершений звітний період 2012 (акт № 06-06-09/093 від 13.11.2012) встановлено лише порушення, які мали місце при проведенні комітетом з конкурсних торгів процедури закупівель по предмету «Сіль технічна та сіль технічна з антизлежувачем в кількості 9000 т.», відповідно порушення при визначенні ТОВ «Олімп» переможцем процедури закупівлі.
Крім того, актом № 06-06-09/093 від 13.11.2012 констатовано факт укладання договорів на закупівлю ТМЦ та відшкодування транспортних послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель на загальну суму 15 188 506,79 грн., однак що саме придбано, на підставі чого, ким та коли здійснювалось придбання указаних ТМЦ не зазначено, в тому числі не перевірено, чи була можливість забезпечення проведення тендерних процедур для придбання указаних ТМЦ.
Так само, не досліджено в повному обсязі питання прийняття та оплати Службою автомобільних доріг в Житомирській області в період з 01.04.2010 по 01.07.2012 актів приймання виконаних підрядних робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, до яких структурними підроздалами ДП "Житомирський облавтодор" включено вартість роботи машин та механізмів (автогрейдер, екскаватор, бульдозер, каток, трактор, навантажувач, кущоріз, тощо), які фактично у вказаний період не використовувалися та робота яких документально не підтверджена, внаслідок чого службовими особами Служби автомобільних доріг в Житомирській області вчинено розтрату державного майна, на загальну суму 709 852,05 грн., що на 2012 рік є особливо великим розміром. Так правильність визначення вартості будівництва та фактичних обсягів виконаних робіт проведено вибірковим способом за квітень-грудень 2010 року, січень-грудень 2011 року та січень-червень 2012 року.
Таким чином, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії, спеціальними знаннями для якої володіють лише спеціалісти Державної фінансової інспекції в Житомирській області.
Перевіривши надані матеріали, клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку слідчого, який клопоче задовольнити його клопотання, думку прокурора, який підтримав клопотання та просив його задовольнити з підстав, зазначених в клопотанні, враховуючи те, що на даний час дійсно у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії, для проведення якої необхідні спеціальні знання, якими володіють спеціалісти Державної фінансової інспекції в Житомирській області, керуючись ст. ст. 40, 93, 110 КПК України, ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», Постановою Кабінету Міністрів № 968 від 07.09.2011 «Питання Державної фінансової інспекції", "Порядком взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України", -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання задоволити. Надати дозвіл на проведення спеціалістами Державної фінансової інспекції в Житомирській області ,у кримінальному провадженні за № 42012060000000012 від 28 грудня 2012 року позапланової виїзної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Житомирський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» (ЄДРПОУ 32008278), яке розташоване за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 75, за період з 01.11.2007 по даний час, терміном 15 робочих днів, починаючи з 08.04.2013 по 22.04.2013.
2. Питання, що підлягають з`ясуванню такою ревізією будуть визначені слідчим, в рамках кримінального провадження за № 42012060000000012 від 28 грудня 2012 року.
3. Встановити тривалість ревізії-15 робочих днів.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її винесення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Куліченко М.В.