Постанова № 30572141, 03.04.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2013
Номер справи
2а/0570/14967/2012
Номер документу
30572141
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2013 р. Справа №2а/0570/14967/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 14год.03хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Зеленова А.С.,

при секретарі Афанасьєві Д.Б.,

за участю:

представника позивача Поволоцької Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Централізована енергопостачальна компанія» до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0006061503 від 10.10.2012 року, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Централізована енергопостачальна компанія" звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0006061503 від 10.10.2012 року /а.с.2-3/.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що підставою для донарахування позивачу спірним податковим повідомленням-рішенням штрафних (фінансових) санкцій є встановлене актом перевірки порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати за землю в розмірі 99995,93 грн. - 20% від грошового зобов'язання. Позивач не погоджується із прийнятим податковим повідомленням-рішенням, оскільки відповідачем було порушено норми Податкового кодексу України під час проведення перевірки та під час прийняття вказаного рішення. крім того дані, що містяться в акті перевірки не відповідають дійсності, а саме: акт перевірки містить вказівки на первинні документи, які не існують.

Просив суд задовольнити позов /а.с.2-3/.

Представник позивача у судовому засіданні підтримала позов у повному обсязі, надала пояснення аналогічні вкладеним у позовній заяві, просила суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі /а.с.112/ та письмові заперечення проти позову в яких зазначив, що в ході проведеної перевірки позивача встановлено порушення строків самостійно узгоджених податкових зобов'язань платником податків по орендній платі за землю, що стало підставою для застосування штрафної санкції у розмірі 99 995,93 гривень відповідно до статті 126 Податкового кодексу України. В акті перевірки було допущено технічну помилку щодо вказаних строків сплачених сум підприємством, однак штрафну санкцію розраховано відповідно до вимог діючого законодавства.

Вважає прийняте податкове повідомлення-рішення таким, що відповідає вимогам діючого законодавства, з огляду на що просив у задоволенні позову відмовити /а.с.53-54/.

Судом встановлено, що позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Централізована енергопостачальна компанія" зареєстроване як юридична особа 10.12.2002, включене до ЄДРПОУ за номером 32203226, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (бланк серії А01 № 342996), довідкою Головного управління статистики у Донецькій області серії АА № 544549 від 10.04.2012 /а.с.32,33/.

Позивач діє на підставі Статуту, затвердженого у новій редакції рішенням Єдиного учасника Товариства - Компанією LAUFFER B.V. /а.с.34-36/.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Централізована енергопостачальна компанія" перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Дарницькому районі міста Києва Державної податкової служби.

20.07.2005р. ТОВ «ЦЕК» уклало з Київською міською радою договір оренди земельних ділянок строком дії на 15 років /а.с.9-11/.

31.01.2011р позивачем було подано до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва Державної податкової служби податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), в якій задекларував податкове зобов'язання з орендної плати за землі державної або комунальної власності на 2011 рік в сумі 5 845 792,04 гривень, зі сплатою по 487149,34 гривень щомісячно /а.с.12-15/.

Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва Державної податкової служби проведено перевірку дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання платіжних доручень до установ банку Товариством з обмеженою відповідальністю "Централізована енергопостачальна компанія" за період з 30.04.2011р. по 31.08.2012р., за наслідками якої складено акт від 10.10.2012 № 4907/1503-32203226 /а.с.6/.

Згідно з вказаним актом, встановлено порушення позивачем п. 287.3 та п. 287.4 ст. 287 Податкового кодексу України в частині порушення строків сплати податкових зобов'язань по орендній паті за землю: по строку сплати 30.04.2011р податкове зобов'язання у розмірі 88436,44 гривень фактично сплачено 31.08.2012р, тобто із затримкою 489 календарних днів; по спорку сплати 30.05.2011 податкове зобов'язання у розмірі 411543,18гривень фактично сплачено 31.08.2012р., тобто із затримкою 459 календарних днів /а.с.6,124/.

10.10.2012р на підставі вказаного акту перевірки та відповідно до статті 126 Податкового кодексу України відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006061503, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 20% несвоєчасно сплаченої суми податкового зобов'язання, у розмірі 99995,93 гривень /а.с.7/.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 287.1 статті 287 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно з вимогами пункту 287.3 цієї статті, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Пунктом 287.4 цієї ж статті передбачено, що податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Як встановлено у судовому засіданні , податкове зобов'язання за квітень 2011 року по строку сплати 30.04.2011 у розмірі 88436,44 гривень сплачено 31.08.2015, тобто із затримкою 489 календарних днів, а податкове зобов'язання за травень 2011 року по строку сплати 30.05.2011 у розмірі 411543,18 гривень сплачено 31.08.2012 року, із затримкою 459 календарних днів. Зазначена обставина також підтверджується наданою позивачем банківською випискою по рахунку /а.с.91/.

Так, 31.08.2012р ТОВ «ЦЕК» сплачено орендну плату за землю за серпень 2012 року у сумі 500 000грн. /а.с.91/.

Згідно до п.87.9 ст.87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи дану вимогу Податкового кодексу України ДПІ у Дарницькому районі м. Києва ДПС 31.08.12 платіжним дорученням №383 здійснило перерозподіл суми платежу у розмірі 500 000грн. на погашення боргу минулих років в сумі 499979,62грн. та пені 20,38грн.

По факту сплати податковим органом здійснено нарахування штрафної санкції за несвоєчасну сплату орендної плати за землю.

Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, 126.1. У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Оскільки у даному випадку затримка сплати податку склала 489 календарних днів, то відповідачем обґрунтовано визначено розмір штрафу - 20 % погашеної суми податкового боргу, тобто 99995,93 гривень.

Зауваження представника позивача, щодо невідповідності висновків акта перевірки, прийнятому податковому повідомленню-рішенню, суд не приймає до уваги, оскільки використання даного аргументу є лише формальною підставою для скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №0006061503 від 10.10.2012р..

Крім того, представником відповідача в запереченнях на адміністративний позов надані пояснення/а.с.53-54/, що в акті перевірки від 10.10.2012 №4907/1503-32203226 було допущено технічну помилку, а прийняте податкове повідомлення-рішення узгоджується із розрахунком даного рішення /а.с.122/ та матеріалами справи.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією

та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для

прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій

дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими

несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на

досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач довів правомірність спірного податкового повідомлення-рішення, з огляду на що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Централізована енергопостачальна компанія» до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0006061503 від 10.10.2012 року - відмовити.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 03 квітня 2013 року в присутності представника позивача.

Постанови у повному обсязі складено та підписано 08 квітня 2013 року.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови у повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Зеленов А. С.