Ухвала суду № 30556096, 09.04.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2013
Номер справи
2а/1270/7043/2012
Номер документу
30556096
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

УХВАЛА

09 квітня 2013 року Справа № 2а/1270/7043/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді Широкої К.Ю.,

при секретарі судового засідання Бондар Ю,М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську заяву Державного підприємства «Підприємства Перевальської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області № 15» про розстрочення виконання судового рішення від 04 жовтня 2012 року у справі № 2а/1270/7043/2012 за адміністративним позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Підприємства Перевальської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань у луганській області № 15» про стягнення коштів за податковим боргом платника податків у сумі 305 669,13 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

04 жовтня 2012 року Луганським окружним адміністративним судом було винесено постанову за адміністративним позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Підприємства Перевальської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань у луганській області № 15» про стягнення коштів за податковим боргом платника податків у сумі 305 669,13 грн.

04 березня 2013 року на адресу суду надійшла заява від Державного підприємства «Підприємства Перевальської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області № 15» про розстрочення виконання шляхом розстрочення терміну його виконання на 10 років, починаючи з березня 2013 року та закінчуючи лютим 2023 року, шляхом сплати податкового боргу рівними частинами по 2547,24 грн. щомісячно, згідно графіку розстрочення.

В обґрунтування заяви про розстрочення виконання судового рішення відповідач зазначив, що виконання рішення суду ускладнено тяжким фінансовим становищем підприємства. Фінансування колонії з державного бюджету проводиться не в повному обсязі в потреби, тому за рахунок підприємства колонії проводиться часткове фінансування бюджетної діяльності колонії, це придбання продуктів, харчування для спецконтингенту, речових коштів від діяльності підприємства. Сплата одночасно боргу зазначеного за справою № 2а/1270/7043/2012. постанова луганського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2012 року значно впливає на діяльність підприємства та умови колонії в цілому. У зв'язку з викладеним просив розстрочити виконання постанови Луганского окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2012 року у справі № 2а/1270/7043/2012.

Представник заявника у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду повідомлений належним чином, до початку судового засідання надав заяву про відкладення розгляду справи (а.с. 134.137).

Представник позивача у судове засідання не з'явився, повідомлений про час, дату та місце розгляду заяви належним чином (а.с.136).

Згідно зі статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.

Розглянувши у судовому засіданні заяву про розстрочення виконання судового рішення, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2012 року за адміністративним позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області ДПС до Державного підприємства "Підприємство Перевальської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №15" про стягнення суми податкового боргу у розмірі 305669,13 грн.- задоволено в повному обсязі, - стягнуто з Державного підприємства "Підприємство Перевальської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №15" суму податкового боргу у розмірі 305 669,13 грн. (триста п'ять тисяч шістсот шістдесят дев'ять гривень 13 копійок) з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків - Державне підприємство "Підприємство Перевальської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №15", перерахувавши кошти на р/р 31110029700241, код платежу 14010100, одержувач - УДКСУ у Перевальському районі,банк ГУДКСУ у Луганській області, код 37934445, МФО 804013.

В апеляційному порядку вищезазначена постанова не оскаржувалась, набрала законної сили 23 жовтня 2012 року та підлягає виконанню.

Статтею 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 "Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження"при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).

Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

При вирішенні даної заяви суд вважає за необхідне зазначити, що заявником повинно також бути зазначено економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення зазначеного боргу внаслідок застосування режиму відстрочення та розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління чи збутом такого заявника. У даному випадку такі події у заявника відсутні, жодних доказів обставин, вказаних у заяві про розстрочення постанови суду відповідачем не надано.

Посилання на тяжке фінансове становище та відсутність майна, як на підставу для розстрочення виконання судового рішення, судом до уваги не беруться, оскільки, на думку суду, не є винятковою обставиною у розумінні статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Доказів наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, заявником суду не надано.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що ухилення від виконання постанови суду та невиконання норм діючого законодавства щодо сплати податкового боргу, тобто несплата коштів до бюджету, спричиняє значну шкоду державним інтересам.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 158, 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Державного підприємства «Підприємства Перевальської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області № 15» про розстрочення виконання судового рішення від 04 жовтня 2012 року у справі № 2а-/1270/7043/2012 за адміністративним позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Підприємства Перевальської виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань у луганській області № 15» про стягнення коштів за податковим боргом платника податків у сумі 305 669,13 грн. відмовити за необгрунтованістю.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяК.Ю. Широка