Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
24.12.2012 р. Справа № 2а-3079/12/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Зіньковський О.А., в порядку письмового провадження вирішив адміністративну справу
за позовомПриватного підприємства "НІКІ", пров.Лікарняний 12, Криве Озеро, Кривоозерський район, Миколаївська область, 55104;доПервомайської ОДПІ Миколаївської області ДПС, вул. Дзержинського 18, м.Первомайськ, Миколаївська область, 55213;проскасування податкового повідомлення - рішення від 09.02.12р. №0000021600;Приватне підприємство "НІКІ" звернулось до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення Кривоозерської МДПІ від 09.02.12р. №0000021600 (ухвалою суду від 12.09.12р. було здійснено заміну відповідача Кривоозерської МДПЇ її правонаступником Первомайською ОДПІ Миколаївської області Державної податкової служби).
Слухання справи неодноразово відкладалось у зв'язку із неявкою позивача та надання останнім клопотань про перенесення слухання справи (а.с.92).
24.12.12р. від позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, у судове засідання не з'явився (а.с.95) та надав суду письмові заперечення де зазначив, що позовні вимоги не визнає та зазначає, що податкове повідомлення-рішення від 09.02.12р. №0000021600 прийнято у відповідності до вимог чинного законодавства (а.с.51-55).
Відповідно положень ст.122 та ст.128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд, - встановив:
Позивачем подано до відповідача податкову декларацію з ПДВ за листопад 2011р. (разом із Реєстром виданих та отриманих податкових накладних та розрахунком коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1); заявою про повернення суми бюджетного відшкодування (Д4); розрахунком суми бюджетного відшкодування (Д3); розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5); (а.с.15-26).
За результатами перевірки позивача відповідачем (акт від 20.01.12р. -а.с.7-8) виявлено недоліки в оформленні податкової декларації за листопад 2011р., а саме: відсутній додаток (Д2) до декларації з ПДВ, обов'язковість подання якого передбачено законодавством.
Позивачу було запропоновано доопрацювати подані документи і подати до податкового органу декларацію з ПДВ у строки передбачені чинним законодавством (лист Кривоозерської МДПІ Миколаївської області від 02.12.11р. №2609/10/15-200 (а.с.27-28).
Відповідачем не було здійснено заходів щодо доопрацювання поданої податкової декларації з ПДВ за листопад 2011р., оскільки лист відповідача з викладеними зауваженнями до податкової звітності з ПДВ від 02.12.11р. за №2609/10/15-200 позивачем отримано 14.12.11р. В той же час, при граничному строку подання податкової декларації до 20.12.11р., при повній обізнаності, позивач не був позбавлений права на подання належним чином оформленої податкової декларації у встановлені законодавством строки.
У зв'язку із цим, листом відповідача від 21.12.11р. за №2785/10/15-200 повідомлено позивача, що податкова декларація з ПДВ за листопад 2011р. не визнається, як податкова декларація з ПДВ, оскільки зазначена декларація подана з порушенням вимог ст.46 ПК України, а саме відсутній Додаток (Д2) до декларації з ПДВ, обов'язковість подання якого передбачено законодавством.
Актом про результати камеральної перевірки позивача від 20.01.12р. за №3/1600/13871274 встановлено факт неподання позивачем податкової декларації з ПДВ за листопад 2011р., а саме граничним строком подання податкової декларації за ПДВ за листопад 2011р. є 20.12.11р.
09.02.2012р. відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000021600 (а.с.6) відповідно до якого, на позивача накладено штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1020грн.
Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку про не обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Стаття 19 ч.2 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зазначена норма дає підстави для висновку про те, що діяльність органів або посадових осіб, які здійснюють владні управлінські функції, має здійснюватись виключно в межах їх законодавчо визначених повноважень і реалізація таких повноважень повинна відповідати способу, встановленому законодавством.
Так, згідно п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Згідно з п.49.1 ст.49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до норм п.49.3. ст.49 ПКУ - податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Кодексом, в один із таких способів:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Підпунктом 49.18.1 п.49.18 ст.49 ПКУ встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Звітним (податковим періодом) є один календарний місяць (п.202.1 ст.202 ПК України).
Відповідно до п.49.8 ст.49 ПКУ - прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених п.48.3 та 48.4 ст.48 ПКУ. У разі подання платником податків податкової декларації, заповненої з порушенням вимог п.48.3 та 48.4 ст.48 ПКУ, податковий орган зобов'язаний надати платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті декларації із зазначенням причин такої відмови, (п.49.11 ст. 49 ПКУ).
Суд не погоджується із позицією позивача щодо наявності фактів порушення відповідачем порядку прийняття податкової декларації за листопад 2011р. з ПДВ.
Доводи позивача не знайшли свого підтвердження належними доказами та спростовуються матеріалами справи.
Так, розділом V Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затвердженого Наказом ДПА України від 25.01.11р. №41 зареєстрованого в МЮ України від 16.02.11р. за №197/18935, визначено порядок заповнення податкової декларації, а саме:
- якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту отримано від'ємне значення, то заповнюється рядок 19 декларації;
- якщо за результатами поточного звітного (податкового) періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту (заповнено рядок 19 декларації), така сума враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди, у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ (що значиться на особовому рахунку платника на перше число звітного (податкового) періоду (відображається у рядку 20.1 декларації)), а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного періоду (відображається у рядку 20.2 декларації поточного звітного періоду та переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного періоду);
- якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення (рядок 22 декларації), подається (додаток 2).
Платники, які відповідно до ст.200 розділу V ПК України мають право на бюджетне відшкодування ПДВ та заповнили рядок 22 декларації, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають (додаток 3).
Значення рядка 3 (додаток 3) переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний (податковий) період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 декларації.
При цьому платники податку, які мають право на отримання бюджетного (відшкодування та прийняли рішення про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок у банку (заповнено рядок 23.1 декларації), подають (додаток 4).
Відповідно до п.25 розділу III Порядку №41 після подання декларації за звітний (податковий) період платник податку має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий період подати нову декларацію з виправленими показниками.
Згідно з п.120.1 ст.120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу.
За допущене порушення, відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до позивача в сумі 1020грн.
Таким чином, податкове повідомлення - рішення від 09.02.12р. №0000021600 є законним та таким, що прийняте у відповідності до законодавства.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач довів суду правомірність оскаржуваного рішення та прийняття його в межах своєї компетенції та у спосіб встановлений законодавством.
У зв'язку з цим, суд вважає позовні вимоги не обґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі покладені на позивача.
Керуючись статтями 2, 7, 11, 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволені позову відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Зіньковський О.А.