Постанова № 30539991, 28.03.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2013
Номер справи
805/2865/13-а
Номер документу
30539991
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 березня 2013 р. Справа №805/2865/13-а

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Ушенка С.В.,

при секретарі - Ромашовій О.О.,

за участю

представника позивача - Дан В.В. (за довіреністю),

представника відповідача - ОСОБА_2 (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Амвросіївському районі Донецької області Державної податкової служби звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 1 671 392,95 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що ФО-П ОСОБА_3, на момент звернення до суду, має податковий борг, який утворився у зв'язку із несплатою податкового зобов'язання у зазначеному вище розмірі з податку на додану вартість на підставі податкових повідомлень - рішень від 26.08.2011 року за № 0006751750, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість по вітчизняних товарах на суму 1 558 802,68 грн. (1247042,14 грн. - за основним платежем, 311760,54 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями) та від 26.08.2011 року за № 0006761750, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість по вітчизняних товарах на суму 5 270,00 грн. (штрафні (фінансові) санкції) та пені в розмірі 107 320,27 грн. Просить задовольнити позовні вимоги.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеним в позові, та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог і просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги позивача визнав у повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши в судовому засіданні всі обставини справи і перевіривши їх наявними в ній доказами в межах заявлених позовних вимог, суд приймає постанову про задоволення адміністративного позову, оскільки це не суперечить закону і не порушує чиїх-небудь прав, свобод та інтересів, виходячи при цьому з наступного.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції, зокрема, виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Відповідно до приписів абз. 1-2 ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», - завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до п.п. 41.1.1. п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, - контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2. цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Органом стягнення, у відповідності до приписів п.п. 14.1.137. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п. 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України, - органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Таким чином, позивач - є суб'єктом владних повноважень, яка в даних правовідносинах реалізує повноваження надані їй Податковим кодексом та Законом України «Про державну податкову службу в Україні».

ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3, АДРЕСА_1) 30.03.2010 р. зареєстрована Амвросіївською районною державною адміністрацією Донецької області за № 2 236 000 0000 001966 як фізична особа - підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію.

На обліку в ДПІ в Амвросіївському районі Донецької області ДПС як платник податків перебуває з 31.03.2010 року за № 7866, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків, та є платником податку на додану вартість.

Під час виконання господарських операцій, згідно Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 3 липня 1998 року № 727/98 (далі - Указ № 727), мав свідоцтво про сплату єдиного податку серії НОМЕР_4 від 07 квітня 2010 року.

Згідно з реєстраційними даними видами господарської діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 визначено посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту, інші види оптової торгівлі, роздрібна торгівля іншими непродовольчими товарами, не віднесеними до інших групувань, оренда інших машин та устаткування, ремонт і технічне обслуговування електронно-обчислювальної техніки, надання інших комерційних послуг.

На підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 77.1, п. 77.4 ст. 77, ст.. 79 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, відповідно до наказів ДПІ в Амвросіївському районі від 08.07.2011 року № 106, від 20.07.2011 року № 114 та плану - графіку проведення планових перевірок суб'єктів господарювання було проведено документальну планову невиїзну перевірку фінансово-господарської діяльності з питань дотримання ОСОБА_3 вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період господарської діяльності з 31.03.2010 року по 31.12.2010 року відповідно до затвердженої програми перевірки, за результатам якої складений акт перевірки від 10.08.2011 року № 881/1750/НОМЕР_3.

В ході перевірки податковим органом виявлено порушення, а саме:

1. абз. а, б пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 4 ст. 14 розділу ІV Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян», абз. 1 п. 14.5 Інструкції про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, затвердженої наказом ДПА України:

а) не надані до ДПІ в Амвросіївському районі декларації про доходи за 1 півріччя 2010 року; 9 місяців 2010 року (з 01.07.2010 року по 30.09.2010 року) 2010 рік (з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року);

б) не надані до ДПІ в Амвросіївському районі декларації з податку на додану вартість за липень 2010 року, за серпень 2010 року, за вересень 2010 року, за жовтень 2010 року, за листопад 2010 року, за грудень 2010 року;

2. п. 1, 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» в частині:

а) умов запровадження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб та перевищення граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у 2 кварталі 2010 року на 2710285,64 грн.;

б) заниження обсягу виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) за період з 01.04.2010 року по 30.06.2010 року в сумі 2710285,64 грн., з 01.04.2010 року по 30.09.2010 року у сумі 7918589,89 грн., з 01.04.2010 року по 31.12.2010 року в сумі 8612214,15 грн.

3. п. 9.12 ст. 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», ст. 13 розділу ІV Декрету КМУ України «Про прибутковий податок з громадян» в частині заниження:

а) валового доходу за період з 01.04.2010 року по 30.06.2010 року в сумі 2359203,46 грн.; за період 01.07.2010 року по 31.12.2010 року в сумі 6235210,69 грн.;

б) заниження витрат, пов'язаних з одержанням доходу за період з 01.04.2010 року по 30.06.2010 року в сумі 2155028,24 грн., з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року в сумі 6059462,35 грн.;

в) заниження чистого (оподатковуваного) доходу з 01.04.2010 року по 30.06.2010 року в сумі 204175,22 грн., з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року в сумі 175748,34 грн.;

г) заниження податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності в сумі 56988,53 грн. у тому числі з 01.04.2010 року по 30.06.2010 року в сумі 30626,28 грн., з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року в сумі 26362,25 грн.

4. пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2, пп. 3.1.1 п. 3.1, п. 4.7 ст. 4, пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7, п. 9.4 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме не за реєстрування з 01.07.2010 року платником податку на додану вартість, в результаті чого занижено податок на додану вартість у період, що перевірявся на загальну суму 1247042,14 грн., в тому числі за липень 2010 року - 335344,71 грн., серпень 2010 року - 379366,35 грн., вересень 2010 року - 385130,83 грн., жовтень 2010 року - 142671,14 грн., листопад 2010 року - 4529,11 грн.

На підставі акту перевірки від 10.08.2011 року № 881/1750/НОМЕР_3 ДПІ в Амвросіївському районі були прийняті у відношенні ФО-П ОСОБА_3 податкові повідомлення - рішення від 26.08.2011 року за № 0006751750, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість по вітчизняних товарах на суму 1 558 802,68 грн. (1247042,14 грн. - за основним платежем, 311760,54 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями) та від 26.08.2011 року за № 0006761750, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість по вітчизняних товарах на суму 5 270,00 грн. (штрафні (фінансові) санкції).

Зазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем були оскаржені до Донецького окружного адміністративного суду. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2011 року у задоволенні позову ФО-П ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі Донецької області про скасування податкових повідомлень-рішень від 26.08.2011 року № 0006751750 та від 26.08.2011 року №000676175 - відмовлено в повному обсязі. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19.12.2011 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2011 року залишено без змін.

Відповідно до ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою відповідачем узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість була нарахована пеня в сумі 107 320,27 грн., яка до теперішнього часу на сплачена.

Таким чином, заборгованість з ПДВ складає 1 671 392,95 грн., що підтверджується даними зворотнього боку облікової картки платника податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п.п. 16.1.4. п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України, - платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПКУ), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно з ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом. Пунктом 129.3 цієї статті встановлено, що нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.

Згідно з пунктом 36.1. статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 36.5. статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Доказів сплати заборгованості відповідач не надав.

Відповідно до пункту 59.1. статті 59 Податкового Кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

З метою погашення податкового боргу відповідачу було направлено рекомендованим листом з повідомленням податкову вимогу за № 531 від 19.12.2012р., яку отримано 22.12.2012 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Однак, прийняті заходи не призвели до повного погашення суми податкового боргу. Відповідач не оспорював податкову вимогу.

11.02.13 р. податковим органом винесено рішення № 1/19-012 про опис майна у податкову заставу та складений акт опису майна № 1/19-012 від 12.02.2013 р.

Пунктом 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

У відповідності до п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості у відповідача та вжиття заходів її стягнення.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що податкова вимога в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалась та не скасована, доказів про сплату заборгованості суду не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись, ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-71, 86, 94, 158-163, 185-186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3, АДРЕСА_1; АДРЕСА_2) на користь Державного бюджету (р/р № 31119029700115, ОКПО 37903820, МФО 834016, отримувач Амвросіїв. УК/Амвросіїв. р-н /14010100, банк отримувача ГУ ДКСУ у Донецькій області) кошти в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 1 671 392 (один мільйон шістсот сімдесят одна тисяча триста дев'яносто дві) грн. 95 коп.

Повний текст постанови виготовлено і підписано 01.04.2013 р., її вступну та резолютивну частини проголошено в судовому засіданні 28.03.2013 р. в присутності представників сторін та приєднано до матеріалів справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ушенко С. В.