Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 квітня 2013 року Справа № 811/824/13-а
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравчук О.В. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді
до відповідача - Комунального підприємства "Надра Кіровоградщини" Кіровоградської обласної ради
про стягнення заборгованості.
До Кіровоградського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді (далі - позивач) до Комунального підприємства "Надра Кіровоградщини" Кіровоградської обласної ради (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальну суму 168 463,35 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Кіровограді як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Комунальне підприємство "Надра Кіровоградщини" Кіровоградської обласної ради подавало звіти до Управління та самостійно декларувало суми єдиного соціального внеску за період з квітня 2011 по серпень 2012 року. Однак, сума заборгованості не повністю сплачувалась відповідачем, за що Управлінням було нараховано штрафну санкцію та пеню, а відтак позивач просить суд стягнути її з відповідача.
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 14 березня 2013 року по справі було відкрито скорочене провадження.
Зазначену ухвалу відповідачу було направлено 15 березня 2013 року та ним отримано 20 березня 2013 року (а.с.30), однак, станом на 01 квітня 2013 року заперечення на адміністративний позов відповідачем не подано.
Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно і неупереджено оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
В С Т А Н О В И В:
Комунальне підприємство "Надра Кіровоградщини" Кіровоградської обласної ради 19 грудня 2008 року зареєстроване Виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради як юридична особа (а.с.7-8) та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Кіровограді як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с. 9).
Так, посадовими особами Управління Пенсійного фонду в м.Кіровограді з 8 по 11 жовтня 2012 року була проведена планова перевірка Комунального підприємства "Надра Кіровоградщини" Кіровоградської обласної ради щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у період з 01 квітня 2011 року по 31 серпня 2012 року.
За результатами перевірки було складено акт від 11 жовтня 2012 року № 180, згідно якого Управлінням встановлено порушення відповідачем пунктів 4, 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI та підпунктів 4.2.1,4.2.3,4.3.7 пункту 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 - несвоєчасна сплата авансових платежів єдиного внеску за 2011- 2012 року (а.с. 14-23).
Так, на підставі акту перевірки Начальником управління було винесено рішення від 11 жовтня 2013 року № 2576 про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату суми авансових платежів єдиного внеску на суму 3759,99 грн., рішення відповідачу направлено та ним отримано, що підтверджується повідомлення про вручення поштової кореспонденції (а.с.13). Нарахування авансових платежів підприємством підтверджується розрахунком сум внеску за 2011-2012 року (а.с.23-24).
Однак, відповідач суми заборгованості не сплатив, як наслідок 11 січня 2013 року Управлінням було прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплати єдиного внеску № 30, згідно якого Комунальному підприємству "Надра Кіровоградщини" Кіровоградської обласної ради було нараховано штрафні (фінансові) санкції та пеню на загальну суму 164 703,36 грн. (сума штрафу - 23033,04 грн., та пеня - 141 670,32 грн.) (а.с.11)
Як вбачається з матеріалів справи, вищезазначені рішення про сплату недоїмки в судовому порядку відповідачем не оскаржувалась, а тому вважаються узгодженими.
Отже, борг Комунального підприємства "Надра Кіровоградщини" Кіровоградської обласної ради перед Управлінням наразі становить 168 463,35 грн.
Процедура нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску та розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначена статтями 7, 8, 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон), та Розділом 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року № 994/18289 (далі - Інструкція).
Відповідно до частини першої статті 7 Закону, базою для нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача.
Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Згідно із частиною другою статті 25 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Відповідно до пункту 2 частини одинадцятої статті 25 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Згідно вимог частини десятої статті 25 цього ж Закону, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Згідно п.4.3.6. розділу 4 Інструкції, суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Частиною дванадцятою статті 9 Закону встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Аналіз вищезазначених норм свідчить про те, що на відповідача покладено обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до пунктів 1,6,7 статті 25 Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
З матеріалів справи вбачається, що в порушення вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" відповідачем не сплачена сума зобов'язання за період з квітня 2011 по серпень 2012 року., в зв'язку із чим виникла заборгованість зі сплаті єдиного внеску в розмірі 168 463,35 грн. Сума боргу підтверджується розрахунком сум заборгованості по рішенням про застосування фінансових санкцій та нарахування пені (а.с.10,12).
Враховуючи те, що рішення про сплату боргу на вказану суму до органів державної виконавчої служби не направлялись, заборгованість зі сплати єдиного внеску підлягає стягненню у судовому порядку.
Керуючись статтями 7-11, 71, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства "Надра Кіровоградщини" Кіровоградської обласної ради (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 36298683) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансовій санкції та пені на загальну суму 168 463, 35 грн. (сто шістдесят вісім тисяч чотириста шістдесят три гривні, тридцять п'ять копійок) на користь Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді (код ЄДРПОУ 20650088) на рахунок 37197101001101, МФО 823016, код 20650088 ГУДКУ у Кіровоградській області.
Постанову звернути до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд в 10- денний строк з дня отримання копії цієї постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.В. Кравчук