УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" жовтня 2012 р. справа № 2а-1131/11
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Проценко О.А.
суддів: Туркіної Л.П. Мельника В.В.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1
на постанову Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 26 липня 2011 року у справі № 2а-1131/11
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Новоархангельської райдержадміністрації
про визнання неправомірною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та зобов'язання його вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
Заявлено позов про визнання протиправними дії відповідача та зобов'язання останнього здійснення перерахунок, нарахування та виплату позивачці державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності до ст..15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для дітей віком до шести років, на час її виплати у період з 07.01.2011 року до досягнення нею трирічного віку. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачка отримує нараховану управлінням допомогу значно меншу, ніж встановлено Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», тому наполягає на задоволенні позову.
Постановою суду першої інстанції у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з судовим рішенням, позивачка подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та направити справу на продовження розгляду. Апелянт вважає, що суд невірно застосував норми матеріального та процесуального права.
Перевіривши судове рішення з урахуванням апеляційної скарги, слід зазначити наступне.
З матеріалів справи вбачається, що позивачка має дитину ІНФОРМАЦІЯ_1 -ОСОБА_2 , у зв'язку з чим перебуває на обліку у відповідача, який на підставі Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»виплачує позивачці допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Щодо права позивачки на отримання соціальної допомоги по догляду за дитиною, народженою 09.11.2010 року, до досягнення нею трирічного віку сторони не сперечаються. З матеріалів справи вбачається, що сторони не можуть дійти згоди щодо умов застосування ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Спірні правовідносини регулюються нормами Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Порядком призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751.
Так, згідно з нормами вищезазначеного Закону громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України. Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.».
Згідно з положеннями п.п. 2,3 Ст. З Закону про держдопомогу: «Відповідно до цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми: 2) допомога при народженні дитини; 3) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;». Згідно з положеннями ч. 1 Ст. 5 Закону про держдопомогу: «Всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків» та згідно з положеннями пп.2 п.1 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми»(Далі - Порядок): «Цей Порядок визначає умови призначення і виплати таких видів державної допомоги сім'ям з дітьми, передбачених Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми": 2) допомога при народженні дитини (пункти 10-16 цього Порядку);».
У 2011 році допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснювалась відповідно до ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", де зазначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень". За п.3 розділу VIII "Прикінцеві положення викладено в редакції допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50%, з 01 січня 2009 року - 75%, з 01 січня 2010 року - 100% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Позивачка 04.03.2011 року звернулась до відповідача із заявою про перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У письмовій відповіді відповідачем запропоновано позивачці надати необхідні документи, проте позивачкою на момент винесення рішення судом першої інстанції відповідних документів надано не було.
Тобто, з аналізу вищезазначених норм Закону вбачається, що кожні шість місяців особа, яка претендує на отримання допомоги має надати до відповідного органу документи на підтвердження розміру середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, чого позивачкою здійснено не було і за відсутності яких відповідач позбавлений можливості визначити розмір виплат.
За таких обставин, суд першої інстанції обґрунтовано відмовив позивачу в задоволенні позову. Висновки суду першої інстанції відповідають фактичним обставинам справи та підтверджуються зібраними по справі доказами. Апеляційна скарга задоволенню не підлягає. Постанову суду першої інстанції слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст.195,197,198,200,205,206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 26 липня 2011 року у справі № 2а-1131/11 залишити без задоволення.
Постанову Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 26 липня 2011 року у справі № 2а-1131/11 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена згідно зі ст. 212 КАС України.
Головуючий: О.А. Проценко
Суддя: Л.П. Туркіна
Суддя: В.В. Мельник