Постанова № 30482562, 05.04.2013, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.04.2013
Номер справи
815/1845/13-а
Номер документу
30482562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/1845/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2013 року 10 год. 03 хв. м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Тарасишиної О.М.,

за участю секретаря Слободянюка К.С.,

представника позивача Шевчук Л.О.,

представника відповідача Кузнєцової Л.В.,

представника прокуратури Микулинської В.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до товариства з додатковою відповідальністю "Комсомолець" про стягнення 5100 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до товариства з додатковою відповідальністю "Комсомолець" про стягнення 5100 грн.

Ухвалою від 12.03.2013 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито скорочене провадження по даній справі.

21.03.2010 року (Вхід. № 8104/13) від відповідача до суду надійшли заперечення до позову.

Ухвалою суду від 25.03.2013 року справу призначено до судового розгляду.

Представники позивача та прокуратури у судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судове засідання з'явився, проти задоволення позовних вимог заперечував повністю, в тому числі посилаючись на письмові заперечення надані суду раніше.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.

Судом під час офіційного з'ясування обставин у справі встановлено наступне.

Відповідач в порушення вимог ст. 40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», не розкрито річну інформацію про емітента за 2011 рік шляхом надання до Одеського територіального управління національної комісії з цінних паперів та фондового ринку не пізніше 1 червня року, наступного за звітним та не розкрито річну інформацію емітента цінних паперів за 2011 рік шляхом оприлюднення в загальнодоступній інформаційній базі даних національної комісії з цінних паперів та фондового ринку не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, також відповідачем не розкрито регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2011 рік шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Постановами від 28.09.2012 № 581-ОД-1-Е, № 582-ОД-1-Е, № 58-ОД-1-Е відносно відповідача порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів та 12.10.2012 складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів № 272-ОД-1-Е, № 273-ОД-1-Е, № 274-ОД-1-Е.

Про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів відповідач був належним чином повідомлений, що підтверджується поштовим повідомленням.

Відповідно до п. 5 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та п. 1.5 Розділу XVII Правил розгляду справ про правопорушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 № 2272 (зі змінами), передбачено накладення на юридичних осіб штрафу за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно п. 6 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та п. 1.6 Розділу XVII Правил розгляду справ про правопорушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, передбачено накладення на юридичних осіб штрафу за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

П. 7 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та п. 1.7 Розділу XVII Правил розгляду справ про правопорушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, передбачено накладення на юридичних осіб штрафу за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За наслідками розгляду справи винесено постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 19.10.2012 Вказані постанови у встановленому законом порядку не оскаржені, фінансові санкції відповідачем не сплачені.Відповідно до Положення «Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).

Відповідачем на момент розгляду адміністративної справи штрафну санкцію не сплачено, рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку не оскаржено, також відповідачем не надано доказів щодо вилучення акцій з обігу.

Частиною 1 ст. 24 Закону України «Про господарські товариства» встановлено, що акціонерним визнається товариство, яке має статутний (складений) капітал, поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства.

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про господарські товариства», до акціонерних товариств належать: відкрите акціонерне товариство, акції якого можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах; закрите акціонерне товариство, акції якого розподіляються між засновниками і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, купуватися та продаватися на біржі.

Статтею 29 Закону України «Про господарські товариства» встановлено, що при створенні акціонерного товариства акції можуть бути розповсюджені шляхом відкритої підписки на них (у відкритих акціонерних товариствах) або розподілу всіх акцій між засновниками (у закритих акціонерних товариствах).

Відповідно до положень статті 81 Господарського кодексу України акціонерні товариства можуть бути відкритими або закритими.

Акції відкритого акціонерного товариства можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах. Акціонери відкритого товариства можуть відчужувати належні їм акції без згоди інших акціонерів та товариства.

Для створення акціонерного товариства засновники повинні зробити повідомлення про намір створити акціонерне товариство, здійснити підписку на акції, провести установчі збори і державну реєстрацію акціонерного товариства.

Частиною 1 ст. 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»передбачено: емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про:

-фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством;

-будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни ціни на його цінні папери;

-власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій.

Частина 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначає, що регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається ДКЦІІФР (в тому числі в електронному вигляді).

Під час розгляду адміністративної справи судом було встановлено, що відповідач - товариство з додатковою відповідальністю "Комсомолець" є правонаступником відкритого акціонерного товариства "Комсомолець", 13.01.2011 року здійснено запис в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення.

Відповідно до п. 11 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» у разі припинення емітента шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або банкрутства за рішенням вищого органу емітента або суду емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 11.1 цього пункту. Датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідного рішення вищим органом емітента, а в разі, якщо припинення емітента відбулося за рішенням суду, то датою виникнення подій вважається дата винесення судом відповідного рішення. У Повідомленні розкривається така інформація: дата прийняття рішення про припинення емітента; назва уповноваженого органу емітента, що прийняв це рішення, причини такого рішення та спосіб припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення, банкрутство), у тому числі дата проведення загальних зборів (для акціонерних товариств), на яких розглядалось зазначене питання, та результати голосування, із зазначенням кількості голосів "за" та кількості голосів "проти". У разі припинення за рішенням суду зазначається дата прийняття рішення суду, найменування та місцезнаходження суду, яким прийнято таке рішення. У разі поділу або перетворення зазначається повне найменування юридичної особи (осіб) правонаступника (правонаступників), порядок розподілу активів та зобов'язань, розмір статутного капіталу правонаступника (правонаступників). Також розкривається інформація про порядок та умови обміну акцій (часток, паїв) емітента, який припиняється, на акції (частки, паї) юридичних осіб - правонаступників.

Під час розгляду адміністративної справи, позивач зазначив, що акції ВАТ «Комсомолець» не були вилучені чи зупинено, скасовано обіг акцій, відповідачем відповідна заява не надавалась.

Окрім того суд зазначає, що згідно з протоколом № 1 загальних зборів учасників ТДВ «Комсомолець» від 28.12.2010 року у зв'язку з прийняттям на загальних зборах акціонерів ВАТ «Комсомолець» рішення про припинення шляхом перетворення у ТДВ «Комсомолець», було прийнято рішення заснувати ТДВ «Комсомолець», яке є правонаступником майнових прав та обов'язків ВАТ «Комсомолець» та виступити його засновником у зв'язку з тим, що ТДВ «Комсомолець» стає правонаступником всіх майнових прав та обов'язків ВАТ «Комсомолець» затвердити передавальний акт.

Згідно протоколу загальних зборів акціонерів ВАТ «Комсомолець» від 28.12.2010 року (а.с. 62-63) затверджено за ТДВ «Комсомолець» акції акціонерів, які не надавали заяви на обмін або викуп акцій.

Представник відповідача також пояснив суду, що під час припинення ВАТ «Комсомолець» та перетворення його у ТДВ «Комсомолець» вивільнення працівників не відбувалось.

Відтак судом встановлено, що ТДВ «Комсомолець» було утворено внаслідок перетворення ВАТ «Комсомолець», ТДВ «Комсомолець» є правонаступником ВАТ «Комсомолець» в тому числі в частині акцій.

Згідно з ч. 1 ст. 69 та ч. 1 ст. 70 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З урахуванням зазначеного, на підставі встановлених в судовому засіданні фактів та обставин, враховуючи, що мотивація та докази, наведені відповідачем, не дають адміністративному суду підстав для постановлення висновків, які б спростовували правову позицію представника позивача, а останнім доведено суду обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відтак, такі позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Згідно зі ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Оскільки відповідачем сума санкцій у добровільному порядку та у встановлений строк не сплачена, позивач правомірно, в межах повноважень та у спосіб, визначений Законом, звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення такої суми.

Враховуючи вищевикладені норми законодавства України та обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 03.04.2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 4, 5, 7-14, 69-71, 76, 79, 86, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до товариства з додатковою відповідальністю "Комсомолець" про стягнення 5100 грн.- задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю "Комсомолець" 5100 грн. (п'ять тисяч сто грн.) штрафних санкцій до Державного бюджету України на р/р 3111410670088, МФО 828011, код ЄДРПОУ 38019107, ГУДКСУ в Одеській області.

Судові витрати розподілити відповідно до статті 94 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо рішення було прийняте у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії такого рішення.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 05.04.2013 року.

Суддя О.М. Тарасишина

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю "Комсомолець" 5100 грн. (п'ять тисяч сто грн.) штрафних санкцій до Державного бюджету України на р/р 3111410670088, МФО 828011, код ЄДРПОУ 38019107, ГУДКСУ в Одеській області.

05 квітня 2013 року

.