Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про призначення економічної експертизи
02 квітня 2013 р. Справа № 805/2087/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого- судді Кошкош О.О.
при секретарі Яковецькій О.В.
за участю представника позивача Блохіна О.Є.
представника відповідача Сиромятникової Є.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Шахтарськантрацит» Відокремленого підрозділу «Шахта «Шахтарська-Глибока» до Управління Пенсійного фонду України у м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області про визнання дій протиправними та скасування розрахунку,
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство «Шахтарськантрацит» Відокремлений підрозділ «Шахта «Шахтарська-Глибока» звернулось до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України у м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області про визнання дій протиправними та скасування розрахунку.
В судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про призначення експертизи та запропоновано питання, вирішення яких необхідно для прийняття повного та обґрунтованого рішення по справі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти призначення судової економічної експертизи заперечував.
Відповідно до вимог ст. 81 Кодексу адміністративного судочинства України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначаються судом. Суд повинен вмотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості.
З метою забезпечення додержання вимог частини 3 статті 129 Конституції України, всебічного та об'єктивного розгляду адміністративної справи для з'ясування обставин, що мають значення для вирішення адміністративної справи і потребують спеціальних знань у галузі економіки, та складністю спору, суд дійшов висновку про необхідність призначення судової економічної експертизи.
Керуючись ст.ст. 14, 81, 156, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Призначити в адміністративній справі за позовом Державного підприємства «Шахтарськантрацит» Відокремленого підрозділу «Шахта «Шахтарська-Глибока» до Управління Пенсійного фонду України у м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області про визнання дій протиправними та скасування розрахунку судову економічну експертизу.
Проведення експертизи доручити фахівцям Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз за адресою: 83015, м. Донецьк, в. Лівенка, 4.
Передати експерту матеріали справи № 805/2087/13-а згідно з переліком.
Попередити судового експерта, якому доручено проведення даної експертизи, про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку відповідно до статті 384 Кримінального кодексу України та за відмову від надання висновку відповідно до статті 385 Кримінального кодексу України.
Зобов'язати позивача та відповідача на вимогу експерта передати усі необхідні для проведення експертизи документи первинної бухгалтерської та податкової звітності.
Витрати, пов'язані з проведенням судової економічної експертизи, покласти на Державне підприємство «Шахтарськантрацит» Відокремленого підрозділу «Шахта «Шахтарська-Глибока».
Поставити перед експертом наступні питання:
1. Чи підтверджується документально розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій № 56/04 від 04.01.2012 року за списком № 2 Управління Пенсійного фонду України у м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області? Якщо ні-в якій сумі існує розбіжність?
2. В якому розмірі підлягають відшкодуванню щомісячно у 2012 році з боку Державного підприємства «Шахтарськантрацит» Відокремленого підрозділу «Шахта «Шахтарська-Глибока» фактичні витрати Управління Пенсійного фонду України у м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України відповідно до визначеного чинним законодавством України порядку визначення сум даних витрат та згідно з рішенням (протоколами, розпорядженнями) про призначення пенсії працівникам Державного підприємства «Шахтарськантрацит» Відокремленого підрозділу «Шахта «Шахтарська-Глибока»?
3. Чи відповідає дійсності та даним документів щодо складу витрат та факту їх понесення Управлінням Пенсійного фонду України у м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області визначений Державним підприємством «Шахтарськантрацит» Відокремленого підрозділу «Шахта «Шахтарська-Глибока» розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України у розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах № 56/04 від 04.01.2012 року Управління Пенсійного фонду України у м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області? Якщо ні-щодо яких видів витрат та в якій сумі існує розбіжність?
4. Чи включені Управлінням Пенсійного фонду України у м. Шахтарсьтку та Шахтарському районі Донецької області до суми, що підлягають відшкодуванню з боку Державного підприємства «Шахтарськантрацит» Відокремленого підрозділу «Шахта «Шахтарська-Глибока» за розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій № 56/04 від 04.01.2012 року за списком № 2 суми виплат, надбавок і підвищень, що призначені відповідно до законодавства України та виплачуються за рахунок інших джерел, ніж кошти Пенсійного фонду України? Якщо так-то в якій сумі?
У разі неможливості проведення експертизи у встановлений строк, надати суду письмове повідомлення.
Провадження в справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кошкош О.О.