УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" березня 2013 р. справа № 0827/2а-12918/11
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Чередниченко В.Є.
суддів: Коршуна А.О. Панченко О.М.
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 21 листопада 2011 року у справі № 0827/2а-12918/11 за позовом ОСОБА_1 до інспектора державної патрульної служби відділу державної автомобільної інспекції м. Марганець Козиря Максима Сергійовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ :
24 жовтня 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до інспектора державної патрульної служби відділу державної автомобільної інспекції м. Марганець Козиря Максима Сергійовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
21 листопада 2011 року ухвалою Шевченківського районного суду м. Запоріжжя позов залишено без розгляду, у зв'язку з пропуском позивачем десятиденного строку оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Не погодившись з ухвалою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення норм процесуального права, просив скасувати оскаржувану ухвалу та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Перевіривши законність та обґрунтованість оскаржуваної ухвали суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до статті 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Згідно статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суд першої інстанції залишаючи позов ОСОБА_1 без розгляду виходив з того , що позивач звернувся до суду 24.10.2011 року, тобто після спливу одного року з дня винесення постанови.
Однак в матеріалах справи відсутні будь-які докази отримання позивачем постанови від 15 вересня 2010 року, що позбавляє суд першої інстанції зробити об'єктивний висновок щодо пропуску позивачем строку звернення до суду за захистом своїх прав.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завдання адміністративного судочинства є захист прав, свобод чи інтересів фізичних осіб. Прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити, що відповідно до частин 1,4 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Таким чином, суд апеляційної інстанції зробив висновок, що судом першої інстанції не повно встановлені обставини справи, а відтак суд першої інстанції безпідставно залишив позов без розгляду.
З урахуванням вищенаведеного, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала суду першої інстанції скасуванню з направлення справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Керуючись: пунктом 3 частини 1 статті 199, 205, 206 КАС України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Ухвалу Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 21 листопада 2011 року у справі 0827/2а-12918/11 - скасувати та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: В.Є. Чередниченко
Суддя: А.О. Коршун
Суддя: О.М. Панченко