Копія
Справа № 822/1101/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 квітня 2013 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Петричковича А.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Віньковецького районного управління юстиції у Хмельницькій області, про визнання протиправною та скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач 01.03.2012 року звернувся до суду з позовом до Відділу Державної виконавчої служби Віньковецького районного управління юстиції у якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №36487951 від 11.02.2013 року з виконання постанови ВДАІ за №041840 від 10.03.2009 року, про стягнення з ОСОБА_1 штрафу в сумі 300 гривень.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що постанова відділу ДВС є протиправною, оскільки виконавче провадження відкрито по примусовому виконанню постанови ВДАІ №36487951 від 10.03.2009 року, про стягнення із позивача штрафу у розмірі 300 грн., строк для пред'явлення якого закінчився, відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".
29.03.2013 року до суду поступила заява позивача від 28.03.2013 року у якій він вказує, що позов підтримує і просить вирішити справу за його відсутності.
Відповідач надіслав суду заперечення №08-23/12/3 від 13.03.2013 року і лист №03-24/1444 від 25.03.2013 року, в якому просив в задоволенні позову відмовити, яке обгрунтовує Законом України "Про виконавче провадження" і вважає, що при винесенні оскаржуваної постанови діяв правомірно.
Відповідно до ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши докази, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити з наступних підстав.
Суд встановив, що постановою головного державного виконавця Шуляковою Л.В. Державної виконавчої служби Віньковецького районного управління юстиції від 11.02.2013 року №36487951 відкрито виконавче провадження по примусовому виконанні постанови ВДАІ №041840 від 10.03.2009 року, про стягнення з ОСОБА_1 300 гривень штрафу, яка направлена позивачу-боржнику листом №03-24/506-507 від 11.02.2013 року і ним отримана 23.02.2013 року, відповідно довідки "Укрпошти" №08/6-м-40 від 27.03.2013 року.
Письмовим запереченням відповідача №08-23/12/3 від 13.03.2013 року стверджено, що ним отримано 11.02.2013 року постанову МВ ДВС Кам"янець-Подільського міськрайонного управління юстиції, про закінчення виконавчого провадження від 27.06.2012 року за виконавчим провадженням щодо стягнення з ОСОБА_1 300 гривень штрафу.
Згідно постанови про відкриття виконавчого провадження МВ ДВС Кам"янець-Подільського міськрайонного управління юстиції ВП №17984486 від 15.03.2010 року відкрито провадження по примусовому виконанні постанови ВДАІ №041840 від 10.03.2009 року, про стягнення з ОСОБА_1 300 гривень штрафу.
Відповідно до статті 1 Закону України від 21.04.1999 № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (із змінами та доповненнями) (далі - Закон) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Частиною другою статті 2 Закону встановлено, що примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України «Про державну виконавчу службу».
Примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом (частина перша статті 17 Закону України «Про виконавче провадження»).
Як встановлено ч. 7 ст. 20 Закону, виконавче провадження може бути передано від одного органу державної виконавчої служби до іншого, від одного державного виконавця до іншого в порядку, встановленому Міністерством юстиції України.
Такий порядок визначено розділом VI Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 2 квітня 2012 року N 512/5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 2 квітня 2012 року за N 489/20802 (далі Інструкція).
Згідно пунктів 6.4 - 6.6 Інструкції, передача виконавчого провадження до іншого органу ДВС або у зв'язку з утворенням виконавчої групи при іншому органі ДВС здійснюється за вмотивованою постановою особи, яка прийняла рішення про передачу матеріалів виконавчого провадження, яка надсилається сторонам виконавчого провадження та до відповідного органу ДВС.
У постанові обов'язково зазначаються обставини, які обумовили передачу виконавчого провадження, особа, якій передаються матеріали виконавчого провадження (керівник виконавчої групи), а також встановлюються строки передачі, які не можуть перевищувати п'яти робочих днів.
При передачі матеріалів виконавчого провадження до іншого органу ДВС державний виконавець або керівник виконавчої групи в день одержання матеріалів виконавчого провадження виносить постанову про прийняття виконавчого провадження до виконання, яку надсилає сторонам виконавчого провадження із супровідним листом, у якому зазначає свій робочий телефон, дні прийому та місцезнаходження органу ДВС, до якого передано виконавче провадження або при якому утворено виконавчу групу.
Отже, з наведеного з урахуванням розпорядження УДВС Головного управління юстиції у Хмельницькій області №45 від 05.10.2012 року слідує, що начальник Кам'янець-Подільського міськрайонного управління відділу повинен був передати, а начальник Віньковецького районного управління юстиції прийняти і відповідно винести постанову про прийняття виконавчого провадження до виконання, а не постанову про відкриття виконавчого провадження, що є у цьому випадку.
Крім цього, суд враховує вимоги ст.22 Закону, якою визначаються строки пред"явлення виконавчих документів до виконання, чого також не дотримався відповідач, адже 27.06.2012 року ДВС безпідставно закрив виконавче провадження відкрите - 15.03.2010 року, а 11.02.2013 року інший орган ДВС фактично знову відкрив провадження іншою постановою по одному й тому ж документу - постанова ВДАІ №36487951 від 10.03.2009 року, що є порушенням Закону.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, суд приходить до висновку, що суб"єкт владних повноважень, який заперечує проти позову не довів законність постанови ВП №36487951 від 11.02.2013 року про відкриття виконавчого провадження, що встановлено доказами, які перевірено судом, тому позов задовольняється.
Враховуючи задоволення позову, згідно до ч. 1 ст.94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються з Державного бюджету України.
Керуючись Законом України "Про виконавче провадження" і ст.ст. 158-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №36487951 від 11.02.2013 року.
Присудити позивачу з Державного бюджету України судові витрати в сумі 34 (тридцять чотири) гривні 41 копійку, шляхом списання з рахунків відповідача.
Копії постанови надати сторонам.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/А.І. Петричкович"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович