1423/644/2012
Центральний районний суд м. Миколаєва
_______________
Справа №1423/644/2012р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2012 року Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Селіванова О.О. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Служби безпеки України в Миколаївській області про притягнення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого командиром військової частини А0390, ідентифікаційний код не відомий, місце мешкання: АДРЕСА_1,
до адміністративної відповідальності за п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
10.01.2012 року головним спеціалістом сектору охорони державної таємниці Управління СБ України в Миколаївської області майором ОСОБА_2 був складений протокол №64/4/6, згідно якого вбачається, що відповідно до вимог ст.20 Закону України «Про державну таємницю»(далі - Закону), комісія УСБУ в Миколаївській області провела спеціальну експертизу наявності умов, необхідних для провадження такої діяльності у 2210 станції фельд'єгерсько-поштового зв'язку (в/ч А0390) (акт обл. №64/4/170се від 02.12.2011р.).
Під час спецекспертизи встановлено, що стан охорони державної таємниці у в/ч А0390 не повною мірою відповідає вимогам чинного законодавства України.
Згідно наказу командира в/ч А0224 №275 від 20.12.2006р. ОСОБА_1 прийняв посаду командира в/ч А0390 та приступив до виконання службових обов'язків.
Відповідно до вимог ч.6 ст.5 та ч.1 ст.37 Закону, вимог п.3 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003р. № 1561-12 (далі - Порядок-1561) забезпечення охорони держаної таємниці на підприємстві, в установі, організації покладається на їх керівників. Керівники підприємств, установ, організацій зобов'язані знати вимоги законодавства у сфері охорони державної таємниці, стан справ у структурних підрозділах, своєчасно вживати заходів для забезпечення режиму секретності, здійснювати постійний контроль за охороною державної таємниці на підприємстві, в установі та організації.
Відповідно до вимог п.1.3. «Інструкції з порядку охорони державної таємниці в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України», затвердженої наказом МО України №600 від 16.11.2006 року (далі -Інструкції) безпосередня відповідальність за організацію та здійснення необхідних заходів з охорони державної таємниці покладається на командира військової частини. Командир військової частини зобов'язаний знати фактичний стан справ у військовій частині щодо забезпечення охорони державної таємниці та організовувати постійну роботу з виявлення та закриття можливих каналів витоку секретної інформації; визначати посадовим (службовим) особам військової частини завдання та обов'язки з охорони державної таємниці, спрямовувати їх роботу на виконання вимог законодавства про державну таємницю та здійснювати постійний контроль за забезпеченням охорони державної таємниці та ін.
Разом з тим, в результаті спецекспертизи встановлено, що ОСОБА_1 зазначені вище обов'язки належним чином не виконувалися.
А саме, встановлено, що в порушення зазначених норм Закону, Порядку-1561 та Інструкції ОСОБА_1 не здійснював постійний контроль за забезпеченням режиму секретності в результаті чого у підпорядкованій йому військовій частині були наступні порушення вимог режиму секретності.
Зокрема, в порушення вимог п.22 Порядку-1561 матеріали для переоформлення спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, були подані в/ч А0390 до Управління СБ України в Миколаївській області несвоєчасно та з порушенням встановлених термінів. Згідно вимог даного пункту Порядку-1561 матеріали для переоформлення дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, подаються органу СБУ не пізніше ніж за місяць до закінчення терміну дії попереднього дозволу. Зокрема, термін дії спеціального дозволу №МИ 1-2008-76 від 02.12.2008р. закінчився 02 грудня 2011 року, а заявка в/ч А0390 була передана Управлінню СБУ в Миколаївській області лише 17.11.2011р.
Крім того, в порушення вимог ч.2 ст.21 Закону у в/ч А0390 проведено реорганізацію режимно-секретного органу, яку не погоджено з Управлінням СБ України в Миколаївській області.
В порушення вимог п.п.164, 165, 169 Порядку-1561 в режимних приміщеннях в/ч А0390, які згідно актів їх обстеження (акти інв. №№32,33 від 28.02.08р.) придатні лише для проведення робіт з матеріальними носіями секретної інформації, максимальний гриф секретності яких становить «цілком таємно», проводилася робота та тимчасове зберігання пакетів з грифом «особливої важливості». Зокрема, протягом 2010 року в/ч А0390 доставлено 25 таких пакетів, а протягом 2011 року - 34 пакети. В результаті чого, дані матеріальні носії секретної інформації (далі-МНСІ) тимчасово зберігалися в режимних приміщеннях в/ч А0390 №4 та №5 (з моменту їх приймання для відправки та безпосередньо відправки адресату).
Дане порушення мало місце під час попередньої перевірки стану охорони державної таємниці (акт обл. №64/4/148т від 19.10.2010р.). Разом з тим, станом на дату проведення спеціальної експертизи, ОСОБА_1 не вжив заходів щодо його усунення, що є грубим порушенням вимог ч.5 ст.37 Закону та п.710 Порядку-1561.
Також в порушення вимог ч.6 ст.5 та ч.1 ст.37 Закону України «Про державну таємницю», вимог п.3 Порядку-1561 та п.1.3. Інструкції ОСОБА_1 належним чином не здійснював контроль за дотримання вимог законодавства при скасуванні працівникам частини допуску до державної таємниці, в результаті чого в порушення вимог п.80 Порядку-1561, станом на 22 листопада 2011 року не був скасований допуск до державної таємниці і відповідні матеріали на скасування допуску до УСБУ не направлялися) колишньому військовослужбовцю в/ч А0390 ОСОБА_3, який згідно наказу командира частини №42 від 02.11.2011р. вибув для проходження служби у в/ч А3674.
Наявність зазначених вище порушень законодавства з питань охорони державної таємниці, свідчить про те, що в порушення вимог ч. 6 ст.5 та ч.1 ст.37 Закону України «Про державну таємницю»та вимог п.3 Порядку-1561 постійний контроль за забезпечення охорони державної таємниці у в/ч А0390 ОСОБА_1, належним чином не здійснюється.
Таким чином, капітан ОСОБА_1, будучи командиром в/ч А0390, не контролював стан охорони державної таємниці, чим скоїв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.6 ч.1 ст.212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не зявився, про час і місце слухання справи його було повідомлено належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомив.
Однак, обставини вчинення правопорушення підтверджено даними протоколу №64/4/6 від 10.01.2012р. та іншими письмовими матеріалами справи.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП.
Керуючись п.6 ч.1 ст.212-2, ст.ст.283-285 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн.
Кошти перерахувати на р/р №31412542700006, банк УДК в Миколаївській області, ОКПО 23626096, МФО 826013, КЕКА 23030300, одержувач держбюджет Центрального району м. Миколаєва.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб з дня винесення постанови.
Суддя О.О. Селіванова