ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Вінниця
03 квітня 2013 р. Справа № 802/1080/13-а
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді: Дончика Віталія Володимировича,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Жмеринського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Вінницької області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області (далі - ТУ ГДІ на автотранспорті у Вінницькій області) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1.) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій
в с т а н о в и в :
В березні 2013 року прокурор звернувся в суд, в інтересах держави в особі ТУ ГДІ на автотранспорті у Вінницькій області, з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, відповідно до постанови про застосування фінансових санкцій № 157813 від 17.12.2012 року.
Зазначав, що в ході перевірки дотримання вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 статті 39 цього закону, надання послуг по перевезенню пасажирів без наявності ліцензійної картки. Постановою начальника ТУ ГДІ на автотранспорті у Вінницькій області № 157813 від 17.12.2012 року до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. Посилаючись на те, що в добровільному порядку сума штрафу не сплачена, позивач позбавлений самостійно можливості його стягнення в судовому порядку, прокурор звернувся до суду із даним позовом.
Враховуючи, що сума позову ґрунтується на рішенні позивача щодо якого завершився встановлений строк оскарження, судом в порядку статті 183-2 КАС України при розгляді даної справи застосовано скорочене провадження.
Копію ухвали про відкриття скороченого провадження судом направлено на адресу відповідача, що вказана в позовній заяві, яку останній отримав 21.03.2013 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення (а.с.19). Протягом встановленого ст. 183-2 КАС України строку, заперечень проти позову не подано.
Оцінивши повідомлені прокурором обставини справи та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в порядку скороченого провадження, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що в ході здійснення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом державними інспекторами ТУ ГДІАТ у Вінницькій області встановлено, що в порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час надання ОСОБА_1 послуг по перевезенню пасажирів, а саме експлуатація легкового автомобіля «Опель Вектра» н/з НОМЕР_1, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки, про що складено акт № 067360 від 14.12.2012 року (а.с.9).
Позивачем направлено ФОП ОСОБА_2 повідомлення (лист 02-3/) та роз'яснено порядок розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, крім того повідомлено про місце і час її розгляду, яке отримано відповідачем 17.12.2012 року про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.8).
17.12.2012 року заступником Голови ліквідаційної комісії ТУ ГДІ на автотранспорті у Вінницькій області розглянуто справу щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт та за результатами її розгляду у відповідності до ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" винесено постанову № 157813, якою застосовано до відповідача фінансову санкцію у розмірі 1700,00 грн. (а.с.7). Постанова отримана відповідачем 08.01.2013 року (а.с.5).
Станом на день розгляду даної справи доказів щодо оскарження постанови та її виконання в добровільному порядку -суду не надано.
Відповідно до статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема, ліцензійну картку.
Абзацом третім частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, в тому рахунку: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до пункту 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 (далі - Порядок), копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Пунктом 32 Порядку встановлено, що скарга на постанову про застосування фінансових санкцій може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю. Скарга на постанову подається протягом 10 днів після її винесення.
Відомостей про оскарження постанови суду подано не було.
Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
У встановлені законодавцем строки відповідачем штраф не сплачено.
Згідно статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру", підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою
Згідно положень частини 2 статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 35, 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167,183-2, 254, 255, 257 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) в дохід Державного бюджету України (р/р 31111106700002, код ЄДРПОУ 38054707 УДКСУ, Держбюджет м. Вінниці 21081100, ГУДКСУ у Вінницькій області м. Вінниця, МФО 802015) 1700 (одна тисяча сімсот) гривень штрафних санкцій, застосованих відповідно до постанови № 157813 від 17.12.2012 року.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Суддя /підпис/ Дончик Віталій Володимирович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: