Справа № 110/1086/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" квітня 2013 р.Красноперекопського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим
в складі: судді Халдєєвої О.В.
при секретарі: Конюховій Я.В.
за участю представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Комунального підприємства теплових мереж м.Красноперекопськ до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -
встановив:
14 березня 2013 року Комунальне підприємство теплових мереж м.Красноперекопськ звернулось до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що КПТМ м.Красноперекопськ є централізованим постачальником теплової енергії в м. Красноперекопськ і надавало власнику квартири АДРЕСА_1 послуги з централізованого опалення. Відповідач ці послуги не сплачував, а тому станом на 1 грудня 2012 року утворилась заборгованість в сумі 8840,34 грн.
Ухвалою Красноперекопського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 07 лютого 2013 року скасовано наказ про стягнення з ОСОБА_3 на користь КПТМ м.Красноперекопськ заборгованості у сумі 8840,34 грн.
У звязку із наявною заборгованістю позивач вимушений звернутися до суду з позовом про стягнення з відповідача на його користь заборгованості в розмірі 8840,34 грн. та понесених КПТМ м.Красноперекопськ судових витрат, а саме стягнення на їх користь з відповідача судового збору, сплаченого за подачу заяви про видачу судового наказу в розмірі 107,30 грн. і 114,70 грн;7.40 грн за подачу позовної заяви до суду.
Представник позивача ОСОБА_1 в судове засідання зявився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягає на їх задоволенні,ОСОБА_3В самовільно провела демонтаж опалюючих приборів, чим порушила п 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою KM України від 21.07.2005 р. № 630,та ця обставина не є підставою для припинення нарахування оплати за надані послуги.
Представник відповідача ОСОБА_2 з позовом не згоден, суду пояснив, що квартира АДРЕСА_2 з грудня 2010 року відключена від централізованого опалення. В квартирі відповідачки встановлено автономне опалення, що підтверджується актом Красноперекопського УЕГХ на пуск газу,тому з 21.12.2010 року відповідачка не отримує фактично теплову енергію, та вважає що не повинна за це сплачувати гроші. Крім того, ОСОБА_3В має двоє малолітніх дітей, та позивач не довів суду що є власником внутрібудинкових сітей будинку в якому проживає ОСОБА_3
Заслухавши представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи та оцінивши надані докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 1 статті 11 ЦПК України, якою встановлений принцип диспозитивності цивільного судочинства, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до вимог ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
За положеннями ч. 1 ст. 13 ЦК України цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства.
Суд може відмовити в захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень ч. ч. 2 5 ст. 13 цього Кодексу ( ч. 3 ст. 16 ЦК України).
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обовязки визначені Законом України Про житлово-комунальні послуги, що набрав чинності 30.07.2004 року.
Згідно з положеннями ст. 1 цього Закону виконавець - субєкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору; споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Відповідно до ст. 13 вказаного Закону до числа житлово-комунальних послуг відносяться й послуги з централізованого опалення.
Пунктом 5 частини 2 ст. 20 зазначеного Закону передбачено обовязок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення (далі ЦО) та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж ЦО та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж ЦО та постачання гарячої води забороняється.
Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 (далі Порядок). Порядком установлено, що для вирішення питання відключення споживача від мережі ЦО він повинен звернутися до міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мережі (далі Комісія) з відповідною письмовою заявою. Комісія після вивчення наданих власником документів приймає відповідне рішення, яке оформляється протоколом. При позитивному рішенні заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі ЦО. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі ЦО виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником. Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньобудинкової мережі ЦО виконується монтажною організацією, яка реалізує проект. По закінченні робіт складається акт про відключення від мережі ЦО і подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.
Судом встановлено, що власником квартири № 1 по вул Спортивна, 3 в м. Красноперекопськ АР Крим є ОСОБА_3
Згідно з довідкою КП ЖЕО Красноперекопської міської ради у квартирі зареєстрована ОСОБА_3В та її сини ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5.ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Як вбачається з договору № 31 від 08.04.2009 року позивач та відповідачка уклали договір про надання послуг по централізованому опаленню, згідно п 10.2 якого відключення від системи централізованого опалення може бути проведено тільки при наявності у абонента дозволу міжвідомчої комісії на відключення від сітей ЦО з повним пакетом документів(технічні умови,акти і т.п.) (а.с.6)
На квартиру № 1 по вул Спортивна, 3 в м. Красноперекопськ АР Крим на імя ОСОБА_3 відкритий особовий рахунок.
Встановлено і це не спростовано представником відповідача, що в період з 2010 року по 01.12.2012 року КПТМ м. Красноперекопська в установленому законом порядку надавало послуги з централізованого опалення багатоквартирного будинку № 3 по вул. Спортивна у м.Красноперекопськ, забезпечуючи власника квартира ОСОБА_3 можливість користуватися цими послугами, проте у цей період утворилась заборгованість по квартирі №1 цього будинку у розмірі 8840,34 гривень (а.с. 8).
Згідно з актом від 21.12.2010 року відповідач самовільно демонтував у своїй квартирі радіатори опалення. Встановив котел, який було запущено, про що свідчить акт пуску без дати.
Але встановлено, що квартира відповідача відповідно до Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачаннязатвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства №4 від 22 листопада 2005 року не відключалася від системи централізованого теплопостачання, тобто відповідач по справі станом з березня 2010 року по грудень 2012 року являвся споживачем теплопостачання.
Згідно п. 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою KM України від 21.07.2005 р. № 630, відключення споживача від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
Згідно п. 2.1 Порядку відключення житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 р., для вирішення питання відключення окремих приміщень житлового будинку від мереж централізованого опалення власник, наймач (орендар) приміщення повинен звернутися до постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення.
Відповідачем всупереч вимогам ст. 60 ЦПК України не надано жодного доказу про надання йому дозволу на відключення квартири від мереж централізованого опалення та встановлення автономного опалення у квартирі за період з 01.03.2010 року по 01.12.2012 року.
Вищезазначені документи в матеріалах справи відсутні.
Посилання представника відповідача на акт пуску газу в грудні 2010 року та довідку КП ЖЕО від 21.12.2010 року про самовільне відключення квартири від ЦО як на підтвердження правомірності відключення від ЦО і виключення його як споживача цих послуг, не є належними доказами, виходячи з Порядку відключення житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 р.
Відсутні в матеріалах справи і докази про не належне надання позивачем послуг по теплопостачанню в квартиру відповідача. Акти про невідповідність температурного режиму санітарним нормам у квартирі відповідача, останнім не складалися та до суду не подавалися.
Ці обставини встановлені судом, підтверджені доказами, що є у справі, сторонами не заперечуються.
Доводи представника відповідача про те що позивач не підтвердив суду його право володіння внутрібудинковими сетями централізованого опалення для суду значення не мають, так як правовідносини виникли між сторонами на підставі договору про надання послуг по централізованому опаленню від 08.04.2009 року та відповідачка порушила п 10.2 умов вищевказаного договору, проведя самовільне відключення квартири від системи централізованого опалення.
Статтями 20, 21 Закону України Про житлово-комунальні послуги від 24.06.2004 року визначено обовязки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, обовязком споживача є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом, а обовязком виконавця надання житлово-комунальних послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення із споживачем договору на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Ціни/тарифи на комунальні послуги формуються і затверджуються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом, що відповідає частині 2 статті 14 Закону України Про житлово-комунальні послуги. Плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку (стаття 32 Закону України Про житлово-комунальні послуги).
З урахуванням того, що сторони уклали договір на постачання теплової енергії від 08.04.2009 року, позивач надавав відповідачу послуги теплову енергію для опалення житлового приміщення та гарячого водопостачання, а відповідач претензій щодо їхньої якості не заявляв, суд вважає що слід застосувати до спірних правовідносин статті 526, 610, 614 ЦК України, які регламентують загальні умови виконання зобовязання, правові наслідки та відповідальність за порушення зобовязання.
З викладених підстав суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, а саме: з ОСОБА_3 підлягає стягненню заборгованість у розмірі 8840,34 грн.
Відповідно до ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує, у тому числі, питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.
Відповідно до частини 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
З матеріалів справи вбачається, що у звязку з розглядом в суді даної справи КПТМ м.Красноперекопськ понесло витрати на оплату судового збору в сумі 114 грн.70 коп.,7,40 грн і 107,30 грн. при подачі заяви про видачу судового наказу.
Виходячи з того, що позовні вимоги задоволено повністю, тому з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судові витрати пропорційно до задоволеного позову.
На підставі викладеного, відповідно зі ст. ст. 13, 16, 525, 526, 610, 614, 642 ЦК України, ст. ст. 20,21 Закону України Про житлово-комунальні послуги, Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою KM України від 21.07.2005 р. № 630, Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212 - 215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов Комунального підприємства теплових мереж м.Красноперекопськ задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4 АРК,що зареєстрований м Красноперекопськ,вул. Спортивна.3 кв 1, на користь Комунального підприємства теплових мереж м.Красноперекопськ (р/р 26034300045644 КРУ ПАТ ОщадбанкМФО 324805, ОКПО 20723344) заборгованість в сумі 8840,34 грн. і 229,40 грн. на відшкодування судових витрат.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається до Апелляційного суду АР Крим через Красноперекопський міськрайонний суд шляхом подачі апеляції протягом 10 днів з дня оголошення рішення.
Суддя