ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-47/15295-2012 27.03.13
за позовом: Служби безпеки України, м.Київ, ЄДРПОУ 00034074
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «КЛО», с.Петропавлівська Борщагівка, ЄДРПОУ 21563629
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), м.Київ, ЄДРПОУ 26199097
про зобов'язання вчинити дії
Суддя Любченко М.О.
Представники сторін:
від позивача: Рященко О.О. - по дов.
Шевчук В.В. - по дов.
від відповідача: не з'явився
від третьої особи: не з'явився
СУТЬ СПРАВИ:
Позивач, Служба безпеки України, м.Київ звернувся до господарського суду міста Києва із позовом до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «КЛО», с.Петропавлівська Борщагівка про зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняту земельну ділянку по вул.Василенка, 3 у м.Києві, яка надана Службі безпеки України у постійне користування згідно з державним актом серії ІІ-КВ №004157 від 12.07.1999р. на право постійного користування землею, привівши її у придатний для використання стан.
Відповідно до ч.5 ст.22 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
За приписами п.3.8 постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України» в разі зміни складу суду розгляд справи починається заново, а отже, спочатку починається й перебіг строку вирішення спору.
Розпорядженням від 22.01.2013р. голови господарського суду м.Києва, у зв'язку із перебуванням судді Станіка С.Р. на лікарняному, справу №5011-47/15295-2012 передано на розгляд судді Любченко М.О.
Таким чином, враховуючи положення постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України» та зміст розпорядження від 22.01.2013р. голови господарського суду м.Києва, розгляд справи №5011-47/15295-2012 розпочався заново з 22.01.2013р.
13.03.2013р. на адресу господарського суду м.Києва надійшла заява №16/1063 від 12.03.2013р. Служби безпеки України, в якій позивач заявив вимоги про зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняту частину земельної ділянки площею 0,23 га по вул.Василенка, 3 у м.Києві, привівши її у придатний для використання стан шляхом демонтажу та вивезення з території земельної ділянки обладнання (11 ємностей для зберігання нафтопродуктів, паливороздавального обладнання, в тому числі, 7 паливороздавальних колонок, іншого допоміжного та супутнього обладнання), яке використовується Товариством з обмеженою відповідальністю «Кло» для зберігання та відпуску (торгівлі) нафтопродуктів, в тому числі, зрідженого газу.
Наразі, суд зазначає, що розгляд справи №5011-47/15295-2012 по суті розпочався судом у судовому засіданні 13.03.2013р., про що свідчить відповідний протокол.
За таких обставин, виходячи з того, що заяву №16/1063 від 12.03.2013р. було надано позивачем до канцелярії господарського суду м.Києва перед судовим засіданням 13.03.2013р., суд дійшов висновку, що відповідна заява подана до початку розгляду справи по суті, з огляду на що судом розглядаються остаточні позовні вимоги Служби безпеки України до Товариства з обмеженою відповідальністю «КЛО» про зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняту частину земельної ділянки площею 0,23 га по вул.Василенка, 3 у м.Києві, привівши її у придатний для використання стан шляхом демонтажу та вивезення з території земельної ділянки обладнання (11 ємностей для зберігання нафтопродуктів, паливороздавального обладнання, в тому числі, 7 паливороздавальних колонок, іншого допоміжного та супутнього обладнання), яке використовується Товариством з обмеженою відповідальністю «Кло» для зберігання та відпуску (торгівлі) нафтопродуктів, в тому числі, зрідженого газу.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на закінчення строку дії договору №19/6-933 від 24.12.2008р. оренди державного майна, а також бездіяльність відповідача щодо звільнення зайнятої земельної ділянки та приведення її у придатний для використання стан.
Відповідач у судові засідання 20.11.2012р., 25.12.2012р., 22.01.2013р., 13.02.2013р., 13.03.2013р., 27.03.2013р. не з'явився.
При цьому, про розгляд справи №5011-47/15295-2012 був обізнаний, про що свідчать клопотання б/н від 19.11.2012р., б/н від 03.12.2012р., б/н від 22.01.2013р. відповідача про відкладення розгляду справи та наявні у матеріалах справи повідомлення про вручення поштових відправлень.
Ухвалою від 13.02.2013р. господарського суду м.Києва залучено до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), м.Київ.
Третя особа у судові засідання 13.03.2013р., 27.03.2013р. не з'явилась, у поясненнях №93/13-юр від 12.03.2013р. підтримала вимоги, викладені у позовній заяві, розгляд справи просила здійснити без участі представника Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Аналогічні вимоги передбачені і для третіх осіб, що встановлено у ст.27 вказаного нормативно-правового акту.
Згідно із 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених ст.69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Одночасно, відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
Згідно із п.3.9.2 Постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
За таких обставин, незважаючи на те, що відповідач та третя особа у відповідні судові засідання не з'явилися, за висновками суду, наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення у відповідності до ст.75 Господарського процесуального кодексу України, а неявка вказаних учасників судового спору не перешкоджає вирішенню справи по суті.
Крім того, судом прийнято до уваги, що третьою особою у поясненнях №93/13-юр від 12.03.2013р. було викладено власну правову позицію по суті спору та заявлено про розгляд справи без участі Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, господарський суд встановив:
Відповідно до ч.1 ст.13 Конституції України земля є об'єктом права власності українського народу, від імені якого це право здійснюють органи державної влади і органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією, іншими законодавчими актами України.
Частинами 1, 2 ст.1 Земельного кодексу України 1990р. (який діяв на момент виникнення у позивача права постійного користування на землю) встановлено, що земельні відносини в Україні регулюються цим Кодексом та іншими актами законодавства України і Республіки Крим, що видаються відповідно до нього. Завданням земельного законодавства є регулювання земельних відносин з метою створення умов для раціонального використання й охорони земель, рівноправного розвитку всіх форм власності на землю і господарювання, збереження та відтворення родючості грунтів, поліпшення природного середовища, охорони прав громадян, підприємств, установ і організацій на землю.
Згідно із ч.ч.1, 2, 5 ст.7 вказаного нормативно-правового акту користування землею може бути постійним або тимчасовим. Постійним визнається землекористування без заздалегідь установленого строку. У постійне користування земля надається Радами народних депутатів із земель, що перебувають у державній власності: громадянам України для ведення селянського (фермерського) господарства, особистого підсобного господарства; сільськогосподарським підприємствам і організаціям; громадським об'єднанням; релігійним організаціям; промисловим, транспортним та іншим несільськогосподарським підприємствам, установам і організаціям; організаціям, зазначеним у статті 70 цього Кодексу, для потреб оборони; для ведення лісового господарства спеціалізованим підприємствам; житловим, житлово-будівельним, гаражно-будівельним і дачно-будівельним кооперативам; спільним підприємствам, міжнародним об'єднанням і організаціям з участю українських, іноземних юридичних і фізичних осіб, підприємствам, що повністю належать іноземним інвесторам.
За приписами ст.22 Земельного кодексу України 1990р. право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право.
За змістом ст.23 вказаного Кодексу право постійного користування землею посвідчується державними актами, які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними Радами народних депутатів.
Виходячи зі змісту державного акту ІІ-КВ №004157 від 12.07.1999р. на право постійного користування землею, наданого позивачем до матеріалів справи, на підставі рішення №22/123 від 29.10.1998р. Київської міської ради, земельна ділянка, яка знаходиться за адресою: м.Київ, вул.Миколи Василенка, 3 загальною площею 3,3390 га, передана Службі безпеки України на праві постійного користування для експлуатації та обслуговування комплексу службово-технічних будівель та споруд.
За таких обставин, враховуючи положення ст.ст.1, 7, 22, 23 Земельного кодексу України, а також зміст державного акту ІІ-КВ №004157 від 12.07.1999р. на право постійного користування землею, суд дійшов висновку, що законним користувачем земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м.Київ, вул.Миколи Василенка, 3 загальною площею 3,3390 га, є саме Служба безпеки України.
Як свідчать матеріли справи, 24.12.2008р. між позивачем (орендодавець) та відповідачем (орендар) був укладений договір №19/6-933 оренди державного майна, за змістом п.1.1 якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування майно - резервуарний парк у складі: резервуари стаціонарні для зберігання ПММ Р-6 - 3 шт., насоси БКФ - 2 шт., світильники РК - 125 - 6 шт., паливно-роздавальні колонки КР - 40 - 2 шт., камеру для фарбування - 1 шт., верстат вертикальний свердлувальний 2Б - 125 - 1 шт., стіл для зачистки - 1 шт., верстаки слюсарні - 3 шт., розміщені на земельній ділянці площею 0,13 га за адресою: м.Київ, вул.Василенко, 3.
На виконання вказаного договору між Службою безпеки України та Товариством з обмеженою відповідальністю «КЛО» було підписано акт передачі майнового комплексу в оренду згідно із договором №19/6-133 від 24.12.2008р.
Пунктом 10.1 договору №19/6-933 від 24.12.2008р. оренди державного майна сторони погодили шестимісячний строк його дії, а саме з 01.01.2009р. до 30.06.2009р. включно.
Відповідно до змісту п.2 додаткової угоди №1 від 17.06.2009р. до договору оренди державного майна від 24.12.2008р. пункт 10.1 договору викладено в наступній редакції: «Цей договір укладено строком на 6 місяців, що діє з 01.07.2009р. до 31.12.2009р. включно. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення цього договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором. Зазначені дії оформляються додатковим договором, який є невід'ємною частиною договору при обов'язковій наявності дозволу органу, уповноваженого управляти об'єктом оренди».
Будь-які інші додаткові угоди щодо продовження сторонами строку дії договору №19/6-933 від 24.12.2008р. оренди державного майна у матеріалах справи №5011-47/15295-2012 відсутні.
Як встановлено судом, відповідно до акту прийняття-передачі матеріальних цінностей, повернутих з оренди №19/1-448 від 28.02.2011р. Товариством з обмеженою відповідальністю «КЛО» було повернуто Службі безпеки України майно, орендоване у позивача на підставі договору №19/6-933 від 24.12.2008р. оренди державного майна, а саме: резервуарний парк у складі: резервуарів стаціонарні для зберігання ПММ Р-6 - 3 шт., насосів БКФ - 2 шт., світильників РК - 125 - 6 шт., паливно-роздавальних колонок КР - 40 - 2 шт., камер для фарбування - 1 шт., верстату вертикального свердлувального 2Б - 125 - 1 шт., столу для зачистки - 1 шт., верстаків слюсарних - 3 шт., розміщених на земельній ділянці площею 0,13 га за адресою: м.Київ, вул.Василенко, 3.
З огляду на припинення дії договору №19/6-933 від 24.12.2008р. оренди державного майна, листами №18/3581 від 24.05.2012р., №18/6996 від 09.10.2012р. позивач вимагав від відповідача терміново звільнити земельну ділянку, яка розташована за адресою: м.Київ, вул.М.Василенка, 3 та належить Службі безпеки України на праві постійного користування.
Проте, за твердженням позивача, земельна ділянка, розташована за адресою: м.Київ, вул.М.Василенка, 3, площею 0,23 га Товариством з обмеженою відповідальністю «КЛО» звільнена не була, внаслідок чого Служба безпеки України звернулась до господарського суду м.Києва з позовом до відповідача про зобов'язання Товариство з обмеженою відповідальністю «КЛО» звільнити самовільно зайняту частину земельної ділянки площею 0,23 га по вул.Василенка, 3 у м.Києві, привівши її у придатний для використання стан шляхом демонтажу та вивезення з території земельної ділянки обладнання (11 ємностей для зберігання нафтопродуктів, паливороздавального обладнання, в тому числі, 7 паливороздавальних колонок, іншого допоміжного та супутного обладнання), яке використовується Товариством з обмеженою відповідальністю «Кло» для зберігання та відпуску (торгівлі) нафтопродуктів, в тому числі, зрідженого газу.
Відповідно до приписів ст.1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельних ділянок - це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Згідно із ст.9 Земельного кодексу України передбачено, що до повноважень Київської міської ради у галузі земельних відносин належить, зокрема, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності.
Пунктами 2.1, 2.5 Порядку здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель у м.Києві, що затверджений рішенням №16/890 від 25.09.2003р. Київської міської ради, встановлено, що забезпечення здійснення самоврядного контролю за додержанням вимог законодавства щодо раціонального використання та охорони земель покладено на Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). Самоврядний контроль за виконанням вимог земельного законодавства здійснюється, у тому числі, шляхом проведення перевірок.
Пунктом 3.2 вказаного Порядку передбачено, що посадові особи Головного управління мають право, зокрема, обстежувати земельні ділянки, в тому числі ті, що перебувають у власності та користуванні юридичних чи фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель.
Відповідно до п.2.8 рішення №198/7535 від 15.03.2012р. Київської міської ради «Про діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) перейменовано у Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Виходячи зі змісту Положення про Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке затверджено рішенням №182/342 від 19.12.2002р., вказаний орган є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та згідно з законодавством виконує функції територіального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, є підзвітним та підконтрольним Київській міській раді та безпосередньо підпорядковується Київському міському голові.
На зазначений департамент згідно із п.3.5 Положення покладено обов'язок стосовно виявлення землі, що використовується не за цільовим призначенням та з порушенням установлених законодавством вимог.
Як свідчать матеріали справи, 15.01.2013р. посадовою особою Головного управління земельних ресурсів Табор А.В. в присутності представників Служби безпеки України - Пасюкова С.В. та Бернацького О.А. було проведено обстеження земельної ділянки та складено акт №14/09, відповідно до якого встановлено наступне:
Земельна ділянка на вул.Миколи Василенка, 3 у Солом'янському районі м.Києва на підставі рішення №22/123 від 29.10.1998р. Київської міської ради передана Службі безпеки України у постійне користування для експлуатації та обслуговування комплексу службово-технічних будівель та споруд. Право постійного користування посвідчено державним актом №69-4-00009 від 12.07.1999р. на право постійного користування землею.
Під час проведення перевірки виявлено, що на обстеженій частині площею 0,23 га вказаної земельної ділянки розміщено будівлі та споруди, обладнання для зберігання та відпуску (торгівлі) нафтопродуктів. Також встановлено, що на підставі торговельного патенту №624787, виданого Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі міста Києва на період з 01.01.2011р. по 31.12.2015р., торгівля нафтопродуктами на час обстеження здійснювалась Товариством з обмеженою відповідальністю «КЛО».
Наразі, на виконання вимог ухвали від 13.02.2013р. господарського суду м.Києва посадовою особою Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в присутності представників Служби безпеки України - Пасюкова С.В. та Євтушенко Є.В. було повторно проведено обстеження земельної діялнки та складено акт №143/09 від 11.03.2013р., відповідно до якого встановлено, що на обстеженій частині площею орієнтовно 0,23 га вказаної земельної ділянки розміщені ємності у кількості не менше 11 одиниць та паливороздавальне обладнання, в тому числі, паливороздавальні колонки у кількості 7 одиниць, які відокремлені залізобетонною огорожею та огорожею із бетонних блоків, ємність заблокована із паливороздавальною колонкою, будівля (диспетчерська), яка використовується для управління паливороздавальним та іншим обладнанням, а також інше допоміжне та супутнє обладнання. Перераховані об'єкти на час обстеження використовувались Товариством з обмеженою відповідальністю «КЛО» для зберігання та відпуску нафтопродуктів, в тому числі, зрідженого газу. Також Департаментом земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) встановлено, що торгівля нафтопродуктами здійснювалась вказаною юридичною особою на підставі торговельного патенту №624787, виданого Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі міста Києва на період з 01.01.2011р. по 31.12.2015р. Згідно із довідкою №18/2672 від 11.03.2013р. залізобетонна огорожа, огорожа із бетонних блоків та будівля диспетчерської перебувають на балансі Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України.
Таким чином, враховуючи приписи ст.1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», приймаючи до уваги матеріали обстеження спірної земельної ділянки, судом встановлено, що земельна ділянка площею 0,23 га, яка розташована по вул.Василенка, 3 у місті Києві, зайнята та використовується відповідачем самовільно.
Відповідачем, всупереч вимог ст.129 Конституції України, ст.ст.4-3, 33 Господарського процесуального кодексу України, зазначені вище факти належними та допустимими доказами не спростовані, доказів виникнення права власності, права постійного користування або права оренди на спірну земельну ділянку до матеріалів справи не представлено.
Одночасно, підстав набуття права на землю згідно із ст.120 Земельного кодексу України, ст.377 Цивільного кодексу України відповідачем до матеріалів справи не надано, а судом не встановлено.
Крім того, суд приймає до уваги пояснення №93/13-юр від 12.03.2013р. Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), відповідно до яких документів, що посвідчують право Товариства з обмеженою відповідальністю «КЛО» на спірну земельну ділянку, передбачених ст.126 Земельного кодексу України, третьою особою не зареєстровано.
Відповідно до п.3.1 постанови №6 від 17.05.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» у вирішенні питання про застосування відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки господарським судам необхідно враховувати, що саме по собі встановлення судом наявності фактичного користування земельною ділянкою без документів, що посвідчують права на неї, не є достатньою підставою для кваліфікації такого використання земельної ділянки як самовільного її зайняття. Господарським судам у вирішенні таких спорів необхідно досліджувати, чи передбачено спеціальним законом отримання правовстановлюючих документів на земельну ділянку для розміщення певних об'єктів, причини відсутності таких документів у особи, що використовує земельну ділянку, наявність у особи права на отримання земельної ділянки у власність чи в користування, вжиття нею заходів до оформлення права на земельну ділянку тощо.
За висновками суду, необхідність оформлення речових прав на земельну ділянку, яка розташована за адресою: м.Київ, вул.М.Василенка, 3 для використання її під розміщення відповідного обладнання для торгівлі нафтопродуктами, обумовлена приписами розділів ІІІ та ІV Земельного кодексу України.
Суд зазначає, що у матеріалах справи відсутні докази прийняття уповноваженим органом будь-яких рішень щодо передачі спірної земельної ділянки під розташування певного обладнання відповідачу.
При цьому, доказів передачі Службою безпеки України права користування земельною ділянкою в розмірі, який необхідний для функціонування об'єкту нафтопродуктами, відповідачем не представлено.
Одночасно, відповідачем не наведено, а судом не встановлено поважних причин відсутності у відповідача правовстановлюючих документів на спірну земельну ділянку, як і не надано доказів вжиття Товариством з обмеженою відповідальністю «КЛО» заходів до оформлення права на земельну ділянку.
При цьому, як вказувалось вище, під час розгляду справи відповідачем належними та допустимими доказами не спростовано встановлених у актах перевірки дотримання вимог земельного законодавства фактів самовільного зайняття спірної земельної ділянки.
За приписами ч.ч.1, 2 ст.152 Земельного кодексу України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Статтею 212 Земельного кодексу України передбачено імперативне правило, відповідно до якого самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.
Згідно із ч.3 ст.212 вказаного Кодексу повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду.
За таких обставин, враховуючи, що протиправне використання відповідачем спірної земельної ділянки обмежує законного користувача у праві використовувати її за цільовим призначенням, приймаючи до уваги, що відповідач самовільно займає земельну ділянку і продовжує її використовувати в своїх інтересах, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Служби безпеки України до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «КЛО», с.Петропавлівська Борщагівка про зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняту частину земельної ділянки площею 0,23 га по вул.Василенка, 3 у м.Києві, привівши її у придатний для використання стан шляхом демонтажу та вивезення з території земельної ділянки обладнання (11 ємностей для зберігання нафтопродуктів, паливо роздавальне обладнання, в тому числі, 7 паливороздавальних колонок, інше допоміжне та супутнє обладнання), яке використовується Товариством з обмеженою відповідальністю «Кло» для зберігання та відпуску (торгівлі) нафтопродуктів, в тому числі, зрідженого газу є правомірними та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно із ст.49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір в сумі 1073 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, а судовий збір в сумі 45 грн. належить повернути позивачу на підставі п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір», у зв'язку із внесенням збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.22, 43, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Задовольнити у повному обсязі позов Служби безпеки України, м.Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю «КЛО», с.Петропавлівська Борщагівка про зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняту частину земельної ділянки площею 0,23 га по вул.Василенка, 3 у м.Києві, привівши її у придатний для використання стан шляхом демонтажу та вивезення з території земельної ділянки обладнання (11 ємностей для зберігання нафтопродуктів, паливо роздавальне обладнання, в тому числі, 7 паливороздавальних колонок, інше допоміжне та супутнє обладнання), яке використовується Товариством з обмеженою відповідальністю «КЛО» для зберігання та відпуску (торгівлі) нафтопродуктів, в тому числі, зрідженого газу.
Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КЛО» (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с.Петропавлівська Борщагівка, вул.Велика Кільцева, 2, ЄДРПОУ 21563629) звільнити самовільно зайняту частину земельної ділянки площею 0,23 га по вул.Василенка, 3 у м.Києві, привівши її у придатний для використання стан шляхом демонтажу та вивезення з території земельної ділянки обладнання (11 ємностей для зберігання нафтопродуктів, паливо роздавальне обладнання, в тому числі, 7 паливороздавальних колонок, інше допоміжне та супутнє обладнання), яке використовується Товариством з обмеженою відповідальністю «КЛО» для зберігання та відпуску (торгівлі) нафтопродуктів, в тому числі, зрідженого газу.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КЛО» (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с.Петропавлівська Борщагівка, вул.Велика Кільцева, 2, ЄДРПОУ 21563629) на користь Служби безпеки України (01034, м.Київ, Шевченківський район, вул.Володимирська, буд.33, ЄДРПОУ 00034074) судовий збір в сумі 1073 грн.
Видати накази після набрання рішенням суду законної сили.
Повернути Службі безпеки України (01034, м.Київ, Шевченківський район, вул.Володимирська, буд.33, ЄДРПОУ 00034074) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 45 грн., сплачений на підставі платіжного доручення №4377 від 18.10.2012р.
У судовому засіданні 27.03.2013р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повне рішення складено 01.04.2013р.
Суддя М.О. Любченко