Постанова № 30419701, 01.04.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2013
Номер справи
2а-5191/10/0470
Номер документу
30419701
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2013 р. Справа № 2а-5191/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до приватного підприємства "Пектораль" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

27 квітня 2010 року Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до приватного підприємства «Пектораль», в якому просить стягнути з приватного підприємства «Пектораль» (ідентифікаційний код 30648429, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Івана Богуна, б.6) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 2 259 218,43 грн. (р/р33213800700029, код платежу 11010101, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012) на користь держави.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Нікопольською ОДПІ було проведено планову виїзну перевірку ПП «Пектораль» з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період діяльності з 01.04.2006р. по 31.03.2009р. про що складено Довідку № 89/172.30648429 від 26.08.2009р. В порушення норм Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-IV від 22.05.2003р., що діяв в вищезазначений період, відповідач не забезпечив своєчасну сплату до бюджету суми податку з доходів фізичних осіб, що призвело до виникнення заборгованості у сумі 2 259 218,43 грн., яка до теперішнього часу залишається несплаченою.

Представник позивача в судове засідання не прибув, надавши до суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.

15 січня 2013 року позивач звернувся до суду з клопотанням, в якому просить замінити Нікопольську об'єднану державну податкову інспекцію на її правонаступника - Нікопольську об'єднану державну податкову інспекцію Дніпропетровської області Державної податкової служби.

Суд ухвалив допустити процесуальне правонаступництво та замінити позивача Нікопольську об'єднану державну податкову інспекцію на Нікопольську об'єднану державну податкову інспекцію Дніпропетровської області Державної податкової служби.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що приватне підприємство «Пектораль» зареєстроване Нікопольською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області 14.12.1999 р. та включене до ЄДРПОУ.

Позивачем було проведено планову виїзну перевірку ПП «Пектораль» з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період діяльності з 01.04.2006р. по 31.03.2009р., про що складено Довідку № 89/172.30648429 від 26.08.2009р.

Згідно з пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-IV від 22.05.2003р. податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

В порушення зазначеної норми відповідач не забезпечив своєчасну сплату (перерахування) до бюджету суми податку з доходів фізичних осіб, а саме вказаною перевіркою встановлено кредитове сальдо по податку з доходів фізичних осіб на виплачені доходи та на невиплачену заробітну плату по терміну сплати для місячного податкового періоду за перевіряємий період складає 2 259 218.43 грн., у т.ч.:

- 33 696,90 грн. - кредитове сальдо по утриманому податку з доходів фізичних осіб на виплачені доходи за період з 01.07.2005р. по 31.03.2006р.;

- 45 158,35 грн. - кредитове сальдо по податку з доходів фізичних осіб на виплачену заробітну плату за березень 2006р.;

- 2 104 515 грн. - кредитове сальдо по податку з доходів фізичних осіб на виплачені доходи за період з 01.04.2006р по 31.03.2009р. - 104 824,49 грн. за квітень 2006р., 84 326,86 грн. за травень 2006р., 92 686,48 грн. за червень 2006р., 112 451,37 грн. за липень 2006р., 78 593,59 грн. за серпень 2006р., 60 883,25 грн. за вересень 2006р., 103 722,98 грн. за жовтень 2006р., 56 663,22 грн. за листопад 2006р., 63 602,38 грн. за грудень 2006р., 10 739,56 грн. за січень 2007р., 27 928,52 грн. за лютий 2007р., 5 942,66 грн. за березень 2007р., 86 670,99 грн. за квітень 2007р., 83 346.46 грн. за травень 2007р., 31 799,53 грн. за червень 2007р., 126 141,30 грн. за липень 2007р.. 73 030,55 грн. за серпень 2007р., 82 653,15 грн. за вересень 2007р., 77 322,62 грн. за жовтень 2007р., 63 208,81 грн. за листопад 2007р., 95 350,38 грн. за грудень 2007р., 23 635,92 грн. за січень 2008р., 50 771,53 грн. за лютий 2008р., 60 785,93 грн. за березень 2008р., 60 014,28 грн. за квітень 2008р., 48 819,27 грн. за травень 2008р., 49 588,95 грн. за червень 2008р., 42 416,83 грн. за липень 2008р., 192 568,43 грн. за серпень 2008р., 13 929,32 грн. за вересень 2008р., 10 974,54 грн. за жовтень 2008р., 17 359,72 грн. за листопад 2008р., 4 285,03 грн. за грудень 2008р., 174,72 грн. за січень 2009р., 2 381,34 грн. за лютий 2009р., 4 920,04 грн. за березень 2009р.;

- 75 848,18 грн. - кредитове сальдо по податку з доходів фізичних осіб на невиплачену заробітну плату по терміну сплати для місячного податкового періоду за вересень 2008р. - лютий 2009р. - 23 700,40 грн. за вересень 2008р., 13 809,10 грн. за жовтень 2008р., 11 769,31 грн. за листопад 2008р. 11 702,01 грн. за грудень 2008р., 3 710,52 грн. за січень 2009р., 11 156,84 грн. за лютий 2009р.

Відповідно до ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України. Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.

Згідно з пп.3.2.1 п.3.2 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000р. у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Згідно п.1.2 ст.1 Закону №889-IV дохід - сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, чи набутих незаконним шляхом у випадках, визначених підпунктом 4.2.16 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.

Згідно п.1.6 ст. 1 Закону №889-IV Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Відповідно до п.п.8.1.1 п. 8.1 ст. 8 зазначеного Закону податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Згідно пп. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 Закону №889 - IV у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.

Відповідно до пп. 16.3.5 п.16.3 ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.

Згідно з пп. 16.3.4 п.16.3 ст.16 вказаного Закону контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу.

Приймаючи рішення по справі, суд також враховує, що в провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №2а-7065/10/0470 за позовом приватного підприємства "Пектораль" до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції про зобов'язання списати безнадійний податковий борг. Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 липня 2010 року в задоволенні позовних вимог ПП "Пектораль" було відмовлено.

Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства «Пектораль» (ідентифікаційний код 30648429, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Івана Богуна, б.6,) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 2 259 218,43 грн. (два мільйона двісті п'ятдесят дев'ять тисяч двісті вісімнадцять гривень сорок три копійки) на р/р 33213800700029, код платежу 11010101, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012 на користь держави.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Суддя Постанова не набрала законної сили 01 квітня 2013 року. СуддяВ.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник