ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601 м. Київ, вул. К. Каменєва, 8, корп. 1ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
місто Київ
15 березня 2013 року Справа №2а-15571/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
судді:Пісоцької О.В.,розглянувши у приміщенні суду у місті Києві у порядку письмового провадження справу
за позовною заявою державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»дотовариства з обмеженою відповідальністю «Грімальді»простягнення штрафу у розмірі 5100грн. 00коп., ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» (далі - ДП «Укренерго», позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Грімальді» (далі - ТОВ «Грімальді», відповідач), у якій просить стягнути з відповідача 5100грн. 00коп. штрафу.
Ухвалами суду від 13 листопада 2012 року та 05 грудня 2012 року відкрито провадження у справі та, відповідно, призначено останню до судового розгляду в судовому засіданні.
У судовому засіданні представник ДП «Укренерго» просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, обґрунтовуючи їх тим, що за результатами проведеної перевірки відповідача видано обов'язковий для виконання припис №01/11-66-306 від 17 жовтня 2011 року з зазначенням заходів та строків їх виконання. В зв'язку з тим, що 10 квітня 2012 року за результатами перевірки ТОВ «Грімальді» на предмет виконання вимог вказаного припису встановлено факт його невиконання, позивачем була винесена постанова від 20 квітня 2012 року №01/11-44-033 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства про теплопостачання у розмірі 5100грн. 00коп.
Також представником позивача вказувалось на те, що відповідно до встановленої законодавством процедури на адресу відповідача надсилались вказані припис та постанова, проте, зазначена сума штрафу ТОВ «Грімальді» в добровільному порядку не сплачена, що й зумовило подання даного позову. Зауважувала на тому, що припис та постанова є чинними, відповідачем у встановленому законодавством порядку не оскаржені.
ТОВ «Грімальді» прибуття повноважного представника у судові засідання не забезпечило, письмових заперечень на адресу суду не направило, тоді як належним чином повідомлене про час, дату та місце судового розгляду справи.
Ухвалою суду від 20 лютого 2013 року (протокольною) розгляд справи продовжено у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, врахувавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.
17 жовтня 2011 року за результатами проведеної позапланової перевірки виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме припису від 23 березня 2011 року №01/11-67-083, а також з метою усунення порушень законодавства у галузі теплопостачання на підставі статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року №877-V, статті 14 Закону України «Про теплопостачання» від 06 червня 2005 року №2633-IV та акта від 23 березня 2011 року №01/11-67-141, старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Криворізького відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області Турчиним Б.О. ТОВ «Грімальді» видано обов'язковий для виконання припис №01/11-66-306 (далі - припис №01/11-66-306) із зазначенням заходів та строків їх виконання.
Припис направлений уповноваженою особою ДП «Укренерго» засобами поштового зв'язку, отримано представником ТОВ «Грімальді» 20 жовтня 2011 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення, наявна в матеріалах справи. Сторонами не надано письмових доказів, які б свідчили про оскарження відповідачем виданого припису №01/11-66-306.
10 квітня 2012 року під час позапланової перевірки відповідача, проведеної державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії Колесником Віталієм Васильовичем у присутності адміністратора ТОВ «Грімальді» Шалікіна Сергія Васильовича, встановлено факт невиконання вимог пунктів 1-21 припису, про що складено акт перевірки (протокол) від 10 квітня 2012 року №01/11-67-029/13 та протокол від 10 квітня 2012 року №01/11-67-029, які надіслані супровідним листом на адресу відповідача засобами поштового зв'язку.
Відповідно до статті 27 Закону України «Про електроенергетику», статті 31 Закону України «Про теплопостачання», пунктів 7, 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312, старшим державним інспектором Криворізького відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії Дніпропетровської області Роменським І.І. прийнято постанову від 20 квітня 2012 року №01/11-44-033 про накладення на ТОВ «Грімальді» штрафу у розмірі 5100грн. 00коп. Вказана постанова направлена на адресу відповідача засобами поштового зв'язку, отримана уповноваженим представником ТОВ «Грімальді» 27 квітня 2012 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення, наявна в матеріалах справи.
На дослідження суду представниками сторін не надано письмових доказів, які б свідчили про оскарження у встановленому законодавством порядку вказаної постанови позивача або про сплату визначеного штрафу.
З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши, відповідно до статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України, докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору в межах заявлених вимог, суд дійшов наступних висновків.
Законом України «Про електроенергетику» від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР (з урахуванням відповідних змін на час виникнення спірних правовідносин; далі - Закон України №575/97-ВР) визначено правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, відповідно до статті 9 Закону України №575/97-ВР та пункту першого Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 серпня 1996 року №929 (з урахуванням відповідних змін на час виникнення спірних правовідносин; далі - Положення №929), здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія «Укренерго».
Відповідно до пункту 3 Положення №929 метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Згідно з частиною 6 Закону України №575/97-ВР інспектори з державного енергетичного нагляду мають право, зокрема, видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії, теплових, тепловикористальних установок та мереж, а також стосовно приведення технічного стану електричних, теплових, тепловикористальних установок та мереж, засобів обліку, контролю і регулювання виробництва, постачання та споживання енергії, організації їх експлуатації у відповідність із вимогами нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання споживачів енергії, теплових, тепловикористальних установок та мереж(пункт 2), складати в установленому законом порядку протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення (пункт 3).
Статтею 27 Закону України №575/97-ВР та статтею 31 Закону України «Про теплопостачання» від 02 червня 2005 року №2633-IV (далі - Закон України №2633) та Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312 затверджено Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (із змінами та доповненнями; далі - Положення №1312).
Положення №1312 визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
Пунктами 7, 8 Положення №1312 передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та оформлюється постановою цієї інспекції.
Відповідно до пункту 10 Положення №1312 суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Згідно пункту 11 Положення рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.
Як встановлено вище судом, докази про оскарження ТОВ «Грімальді» вищевказаних припису та постанови про накладення штрафу, винесених Криворізьким відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Дніпропетровській області, яка діє у складі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», сторонами суду не надано.
На час вирішення даного спору заборгованість зі сплати відповідачем до Державного бюджету України штрафу у розмірі 5100грн. 00коп. не погашена.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В матеріалах справи відсутні докази, які б спростовували доводи позивача.
Враховуючи вище встановлене, положення, зокрема, статей 2, 11, 71, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, чинність рішення позивача про накладення штрафу та несплату відповідачем визначеної суми, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ДП «Укренерго» є обґрунтованим та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 7, 9, 11, 69-72, 86, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
Позов державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Грімальді» (01034 м. Київ, вул. Олеся Гончара, 41; код за ЄДРПОУ 32829507) 5100грн. 00коп. (п'ять тисяч сто гривень 00коп.) штрафу до Державного бюджету України на п/р №31119106700008 у банку ГУ ДКСУ у м. Києві, код за ЄДРПОУ 26077939, МФО 820019, одержувач - Держказначейство в м. Києві за кодом бюджетної класифікації 21081100.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) О.В. ПісоцькаЗ оригіналом згідно.
Суддя О.В. Пісоцька