ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2013 р. Справа № 804/3591/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бондар М.В.,
при секретарі Салюк Л.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовною заявою Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Роман-Сервіс» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби (далі - Нікопольська ОДПІ, позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Роман-Сервіс» (далі - ПП «Роман-Сервіс», відповідач), в якому просить стягнути кошти ПП «Роман-Сервіс» з усіх розрахункових рахунків підприємства, відкритих у банківських установах, до бюджету держави на суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 20 384,00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 20 384,00 грн., який утворився внаслідок несплати податкових зобов'язань, нарахованих на підставі податкових повідомлень-рішень № 0001081520 від 15.06.2012 року, № 000107152 від 15.06.2012 року, № 0001381520 від 23.08.2012 року, №0002001520 від 07.11.2012 року.
Представники сторін у судове засідання не з`явились.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.
На адресу відповідача судом направлено повістку про виклик у судове засідання, призначене на 28.03.2013 року, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення про повернення «за відмовою адресата від одержання». Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ПП «Роман-Сервіс» (ідентифікаційний код 35004585) зареєстровано як юридична особа 19.06.2007 року виконавчим комітетом Нікопольської міської ради Дніпропетровської області, та перебуває на обліку в Нікопольській ОДПІ.
На підставі п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державних податкових інспекцій віднесено здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Згідно п.п.20.1.4 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
30.05.2012 року працівниками Нікопольської ОДПІ проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість. В ході перевірки було встановлено, що ПП «Роман-Сервіс» у декларації з ПДВ за лютий 2012 року неправомірно включено до складу податкового кредиту за лютий 2012 року податкову накладну № 22901 від 29.02.2012 року на суму ПДВ 11 433,60 грн., оскільки вона не зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. За результатами перевірки було складено акт № 390/152/35004585.
Згідно п. 201.10 ст. 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно п. 123.1 ст. 123 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
На підставі акта перевірки № 390/152/35004585 від 30.05.2012 року позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0001081520 від 15.06.2012 року, згідно до якого відповідачу нараховано суму податкового зобов`язання з податку на додану вартість за основним платежем в сумі 11 434,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 5 717,00 грн.
30.05.2012 року працівниками Нікопольської ОДПІ проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість. В ході перевірки було встановлено несвоєчасне подання декларації з податку на додану вартість за квітень 2012 року з встановленим граничним строком подання по 21.05.2012 року та фактичною датою подання 29.05.2012 року. За результатами перевірки було складено акт № 391/152/35004585.
Відповідно до пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно до п.п. 120.1 ст. 120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
На підставі акта перевірки № 391/152/35004585 від 30.05.2012 року позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0001071520 від 15.06.2012 року, згідно до якого відповідачу нараховано суму податкового зобов`язання, а саме штрафні (фінансові) санкції, з податку на додану вартість в розмірі 1020,00 грн.
10.08.2012 року працівниками Нікопольської ОДПІ проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість. В ході перевірки було встановлено неподання декларації з податку на додану вартість за травень 2012 року зі встановленим граничним строком подання по 20.06.2012 року. За результатами перевірки було складено акт № 903/152/35004585.
На підставі акта перевірки № 903/152/35004585 від 10.08.2012 року позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0001381520 від 23.08.2012 року, згідно до якого відповідачу нараховано суму податкового зобов`язання, а саме штрафні (фінансові) санкції, з податку на додану вартість в розмірі 1020,00 грн.
26.10.2012 року працівниками Нікопольської ОДПІ проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість. В ході перевірки було встановлено, що при перевірці декларації ПП «Роман-Сервіс» з ПДВ за лютий 2012 року виявлено порушення Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом МФУ від 25.11.2011 року № 1492 в частині не відображення в податковій декларації результатів перевірки податкового органу. За результатами перевірки складено акт № 1793/152/35004585.
Відповідно до пп. 4.6.7 п. 4.6 розділу V наказу Міністерства фінансів України від 25.11.2011 року № 1492 рядок 21.3 передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який (для декларації 0110 - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби.
На підставі акта перевірки № 1793/152/35004585 від 26.10.2012 року позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0002001520 від 07.11.2012 року, згідно до якого відповідачу нараховано суму податкового зобов`язання з ПДВ за основним платежем в сумі 795,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 398,00 грн.
У встановлені строки відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій сплачені не були.
Згідно з п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
При досліджені матеріалів справи в судовому засіданні встановлено, що на день розгляду справи судом, відповідачем податкові повідомлення-рішення не оскаржені та штрафна санкція не сплачена.
Згідно ч.1 ст. 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.
Відповідно до ст.16 ПК України платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законом терміни.
Згідно п.95.1 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.2 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючий такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам ДПС, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Вирішуючи спір, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство «Роман-Сервіс» (ідентифікаційний код - 35004585) та за рахунок належної готівки на користь бюджету, в рахунок погашення боргу з податку на додану вартість, суму коштів в розмірі 20 384 (двадцять тисяч триста вісімдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Постанова в повному обсязі виготовлена 29 березня 2013 року.
Суддя М.В. Бондар