Постанова № 30404731, 25.03.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2013
Номер справи
805/633/13-а
Номер документу
30404731
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 березня 2013 р. Справа №805/633/13-а

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Загацької Т.В.,

при секретарі Телешові В.О.,

за участі: представника позивача Резакової Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк, вул.50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби до державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення податкової заборгованості у загальному розмірі 522862,26 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби, звернувся до суду з адміністративним позовом до державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення податкової заборгованості з земельного податку з юридичних осіб, з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні ресурси, з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях на об'єктах, із збору за забруднення навколишнього природного середовища, з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у загальному розмірі 522862,26 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість перед бюджетом, яка виникла у період з 14.01.2010 року по 30.11.2012 року у сумі 522862,26 грн.

З метою погашення податкового боргу позивачем було здійснено заходи щодо стягнення податкового боргу, а саме: винесені та направлені відповідачу перша та друга податкові вимоги. Однак, в порушення норм чинного законодавства, відповідачем податковий борг не сплачений.

На підставі вищезазначеного, позивач просив суд стягнути з державного підприємства «Шахтарськантрацит» податкову заборгованість у загальному розмірі 522862,26 грн.

До початку розгляду справи по суті позивач надав заяву про уточнення позовних вимог, згідно якої просив стягнути з державного підприємства «Шахтарськантрацит» податкову заборгованість у загальному розмірі 514625,95 грн.

Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні змісту позовних вимог, позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, через канцелярію суду надав клопотання, згідно якого проти задоволення позовних вимог не заперечував, визнав позовні вимоги у повному обсязі, просив розглядати справу без його участі.

Відповідно ч. 1,3 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частинами 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

На підставі викладеного суд приймає визнання адміністративного позову до уваги, крім того, суд вбачає за необхідне зазначити наступне.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Позивач відповідно до норм Податкового кодексу України є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в України», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач зареєстрований як юридична особа 08 вересня 2004 року виконавчим комітетом Шахтарської міської ради Донецької області, ідентифікаційний код юридичної особи 32299510 згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, перебуває на обліку як платник податків 08.05.2003 року в Державній податковій інспекції у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 19311/19-013 від 11.12.2012 року.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, відповідачем надані до позивача наступні податкові декларації екологічного податку:

- вх. № 9023692070 від 03.05.2012 року за звітний (податковий) період - 1 квартал 2012 року, згідно рядка 1 якої відповідач визначив суму нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку за звітний квартал, у тому числі: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення у розмірі 22937,35 грн.; за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти у розмірі 32145,79 грн.; за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у розмірі 762,91 грн.;

- вх. № 9043915806 від 26.07.2012 року за звітний (податковий) період - 2 квартал 2012 року, згідно рядка 1 якої відповідач визначив суму нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку за звітний квартал, у тому числі: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення у розмірі 16870,54 грн.; за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти у розмірі 31239,84 грн.; за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у розмірі 36,72 грн.;

- вх. № 9070011247 від 06.11.2012 року за звітний (податковий) період - 3 квартал 2012 року, згідно рядка 1 якої відповідач визначив суму нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку за звітний квартал, у тому числі: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення у розмірі 16698,53 грн.; за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти у розмірі 29484,45 грн.

Відповідачем були надані до позивача наступні податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності):

- вх. № 9006517719 від 17.02.2012 року за звітний період - 2012 рік, згідно рядка 5 якої відповідачем нараховано земельного податку на 2012 рік усього у розмірі 21200,75 грн., у тому числі по строку сплати 30.09.2012 року у розмірі 39,88 грн., по строку сплати 30.10.2012 року у розмірі 1766,74 грн., по строку сплати 30.11.2012 року у розмірі 1766,74 грн.;

- вх. № 9006536432 від 18.02.2012 року за звітний період - 2012 рік, згідно рядка 5 якої відповідачем нараховано земельного податку на 2012 рік усього у розмірі 98454,34 грн., у тому числі по строку сплати 30.03.2012 року у розмірі 8204,55 грн., по строку сплати 30.04.2012 року у розмірі 8204,55 грн., по строку сплати 30.05.2012 року у розмірі 8204,55 грн., по строку сплати 30.06.2012 року у розмірі 8204,55 грн., по строку сплати 30.07.2012 року у розмірі 8204,55 грн., по строку сплати 30.08.2012 року у розмірі 8204,55 грн., по строку сплати 30.09.2012 року у розмірі 8204,55 грн., по строку сплати 30.10.2012 року у розмірі 8204,55 грн., по строку сплати 30.11.2012 року у розмірі 8204,55 грн.;

- вх. № 9006443651 від 17.02.2012 року за звітний період - 2012 рік, згідно рядка 5 якої відповідачем нараховано земельного податку на 2012 рік усього у розмірі 10892,41 грн., у тому числі по строку сплати 30.09.2012 року у розмірі 198,00 грн., по строку сплати 30.10.2012 року у розмірі 907,70 грн., по строку сплати 30.11.2012 року у розмірі 907,70 грн.

Відповідачем були надані до позивача наступні розрахунки суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів:

- вх. № 4028 від 26.02.2009 року за звітний період - 2009 рік, згідно якого відповідачем визначена сума сплати податку, у тому числі по строку сплати 15.01.2010 року у розмірі 15485,75 грн.;

- вх. № 9000455385 від 26.02.2010 року за звітний період - 2010 рік, згідно якого відповідачем визначена сума сплати податку, у тому числі по строку сплати 15.04.2010 року у розмірі 12206,75 грн., по строку сплати 15.01.2011 року у розмірі 12206,75 грн.

Судом встановлено, що позивачем були прийняті наступні податкові повідомлення - рішення:

- № 0004881510 від 11.10.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 3207,41 грн. за платежем: надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 18.10.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0004871510 від 11.10.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 4000,00 грн. за платежем: надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 18.10.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0004861510 від 11.10.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 07,90 грн. за платежем: надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 18.10.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0001931510 від 09.04.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 19307,14 грн. за платежем: інші збори за забруднення навколишнього природного середовища. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 11.04.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0002321510 від 14.05.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20042,11 грн. за платежем: інші збори за забруднення навколишнього природного середовища. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 16.05.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0003881510 від 05.07.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 16040,75 грн. за платежем: інші збори за забруднення навколишнього природного середовища. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 10.07.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0004131510 від 07.08.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 14000,00 грн. за платежем: інші збори за забруднення навколишнього природного середовища. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 09.08.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0004231510 від 29.08.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10200,00 грн. за платежем: інші збори за забруднення навколишнього природного середовища. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 31.08.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0004851510 від 11.10.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 7620,00 грн. за платежем: інші збори за забруднення навколишнього природного середовища. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 13.10.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0004791510 від 08.10.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 636,39 грн. за платежем: земельний податок з юридичних осіб. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 10.10.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0001561510 від 27.03.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 2443,37 грн. за платежем: земельний податок з юридичних осіб. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 29.03.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0002261510 від 04.05.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 2770,39 грн. за платежем: земельний податок з юридичних осіб. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 08.05.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0003321510 від 01.06.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 1634,24 грн. за платежем: земельний податок з юридичних осіб. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 05.06.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0004251510 від 29.08.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 1473,02 грн. за платежем: земельний податок з юридичних осіб. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 31.08.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0004801510 від 08.10.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 3124,95 грн. за платежем: земельний податок з юридичних осіб. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 10.10.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0004811510 від 08.10.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 331,91 грн. за платежем: земельний податок з юридичних осіб. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 10.10.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0000011720 від 16.01.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 1772,53 грн. за платежем: податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 17.01.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.;

- № 0014081720 від 27.02.2012 року, згідно якого відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 2711,82 грн. за платежем: податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Вищевказане повідомлення - рішення отримане відповідачем 28.02.2012 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Відповідно до договору про розстрочення податкового боргу від 26 травня 2006 року № 10, відповідачу нарахована сума заборгованості, у тому числі: по строку сплати 02 жовтня 2012 року у розмірі 213,11 грн., по строку сплати 01 листопада 2012 року у розмірі 213,11 грн., по строку сплати 06 березня 2012 року у розмірі 667,63 грн., по строку сплати 05 квітня 2012 року у розмірі 667,63 грн., по строку сплати 07 травня 2012 року у розмірі 667,63 грн., по строку сплати 04 червня 2012 року у розмірі 667,63 грн., по строку сплати 04 липня 2012 року у розмірі 667,63 грн., по строку сплати 03 серпня 2012 року у розмірі 667,63 грн., по строку сплати 03 вересня 2012 року у розмірі 667,63 грн., по строку сплати 02 жовтня 2012 року у розмірі 667,63 грн., по строку сплати 01 листопада 2012 року у розмірі 667,63 грн.

Також позивачем, у зв'язку з несплатою відповідачем податкових зобов'язань, була нарахована пеня з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у розмірі 1842,21 грн., з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні ресурси у розмірі 1977,21 грн., з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях на об'єктах у розмірі 03,55 грн., із збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 83528,44 грн., з земельного податку з юридичних осіб у загальному розмірі 18637,82 грн., з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 21374,81 грн.

Позивачем виставлена відповідачу перша податкова вимога № 1/298 від 26 липня 2005 року, згідно якої станом на 26 липня 2005 року загальна сума податкового боргу вказаного платника податків за погодженими податковими зобов'язаннями становить 28091,95 грн. Вищезазначена податкова вимога отримана відповідачем 12.10.2005 року, що підтверджується його підписом на корінці першої податкової вимоги.

Також позивачем виставлена відповідачу друга податкова вимога № 2/434 від 24 листопада 2005 року, згідно якої станом на 24 листопада 2005 року загальна сума податкового боргу вказаного платника податків за погодженими податковими зобов'язаннями становить 321651,58 грн. Вищезазначена податкова вимога отримана відповідачем 29.11.2005 року, що підтверджується його підписом на корінці другої податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Перелік підстав, наявність яких надає можливість визначати податкові вимоги відкликаними визначений ст. 60 Податкового кодексу України.

При цьому, зазначеною статтею Кодексу визначено, що якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.

Як вбачається із матеріалів справи починаючи з 26 липня 2005 року (дата формування першої податкової вимоги) по теперішній час відповідач безперервно мав податковий борг, у зв'язку з чим податкові вимоги № 1/298 від 26 липня 2005 року та № 2/434 від 24 листопада 2005 року є чинними.

Тобто, на час розгляду справи у відповідача існує податкова заборгованість з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у загальному розмірі 61556,04 грн., у тому числі за основним платежем 56506,42 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 3207,41 грн., за пенею 1842,21 грн.; з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні ресурси у загальному розмірі 98847,29 грн., у тому числі за основним платежем 92870,08 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 4000,00 грн., за пенею 1977,21 грн.; з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях на об'єктах у загальному розмірі 811,08 грн., у тому числі за основним платежем 799,63 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 07,90 грн., за пенею 03,55 грн.; із збору за забруднення навколишнього природного середовища у загальному розмірі 170738,44 грн., у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями 87210,00 грн., за пенею 83528,44 грн.; з земельного податку з юридичних осіб м. Харцизьк у загальному розмірі 4766,63 грн., у тому числі за основним платежем 3999,58 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 636,39 грн., за пенею 130,66 грн.; з земельного податку з юридичних осіб с. Зуївка у загальному розмірі 109732,01 грн., у тому числі за основним платежем 79849,62 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 11445,97 грн., за пенею 18436,42 грн.; з земельного податку з юридичних осіб с. Троїцько - Харцизьк у загальному розмірі 2416,05 грн., у тому числі за основним платежем 2013,40 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 331,91 грн., за пенею 70,74 грн.; з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у загальному розмірі 65758,41 грн., у тому числі за основним платежем 39899,25 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 4484,35 грн., за пенею 21374,81 грн., що підтверджується даними зворотного боку облікових карток платника податків станом на 21.03.2013 року.

Згідно п.16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб, з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні ресурси, з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях на об'єктах, із збору за забруднення навколишнього природного середовища, з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Отже, наявними в матеріалах справи документами підтверджено правомірність визначеної позивачем суми податкового боргу відповідача та наявність підстав для стягнення зазначеної суми боргу в судовому порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Наявними в матеріалах справи документами підтверджено, що на день звернення позивача до суду із позовом, позивачем були вчинені всі залежні від нього дії, направлені на стягнення наявної суми податкового боргу з відповідача, проте зазначені дії не призвели до позитивних результатів.

Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача про наявність підстав для стягнення з відповідача загальної суми податкового боргу у розмірі 514625,95 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, 105, 158 -162, 183-2 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області Державної податкової служби до державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення податкової заборгованості у загальному розмірі 514625,95 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства «Шахтарськантрацит» (ЄДРПОУ 32299510) з рахунків у банках, обслуговуючих підприємство на користь бюджету суму податкової заборгованості з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у розмірі 61556 (шістдесят одна тисяча п'ятсот п'ятдесят шість) грн. 04 коп., код платежу - 8519010100; з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні ресурси у розмірі 98847 (дев'яносто вісім тисяч вісімсот сорок сім) грн. 29 коп., код платежу - 8519010200; з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях на об'єктах у розмірі 811 (вісімсот одинадцять) грн. 08 коп., код платежу - 8519010300; із збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 170738 (сто сімдесят тисяч сімсот тридцять вісім) грн. 44 коп., код платежу - 8519050200; з земельного податку з юридичних осіб м. Харцизьк у розмірі 4766 (чотири тисячі сімсот шістдесят шість) грн. 63 коп., код платежу - 5013050100; з земельного податку з юридичних осіб с. Зуївка у розмірі 109732 (сто дев'ять тисяч сімсот тридцять дві) грн. 01 коп., код платежу - 5113050101; з земельного податку з юридичних осіб с. Троїцько - Харцизьк у розмірі 2416 (дві тисячі чотириста шістнадцять) грн. 05 коп., код платежу - 5113050102; з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 65758 (шістдесят п'ять тисяч сімсот п'ятдесят вісім) грн. 41 коп., код платежу - 5012020100.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті в нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 25.03.2013 року, постанова в повному обсязі буде виготовлена 29.03.2013 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя Загацька Т. В.