ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2013 р. Справа № 821/919/13-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Херсонській області до Іванівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) про зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Державна фінансова інспекція в Херсонській області (далі - позивач, ДФІ) звернулась до суду із позовом до Іванівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі - відповідач, Центр), в якому просить зобов'язати відповідача виконати пункт 7 вимоги Генічеської міжрайонної державної фінансової інспекції від 14.01.2013 р. № 43-29/47.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання пункту 5.3.2.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Херсонській області на 4 квартал 2012 р. працівниками Генічеської МДФІ проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Іванівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за період з 01.11.2009 р. по 01.11.2012 р.
У ході ревізії встановлено порушення відповідачем фінансової дисципліни, які зафіксовані в акті ревізії від 04.01.2013 р. № 43-27/01, а саме: за період з 01.01.2010 р. по 31.12.2010 р. безпідставно нараховано та сплачено внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування на нараховану та виплачену компенсацію за невикористану відпустку при звільнені працівників на загальну суму 753,32 грн., чим порушено вимоги п. 2 Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.1998 року № 697. Станом на 26.02.2013 року не усунуто порушення щодо зайвої сплати внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 753,32 грн.
Відповідач добровільно не виконав пункт 7 вимоги від 14.01.2013 року № 43-29/47, що стало підставою для звернення позивача до суду.
Представники сторін до суду надали заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження. Представник відповідача заперечував проти задоволення позову з підстав, викладених у письмових запереченнях від 18.03.2013 року № 80, посилаючись на наступне.
Компенсація за невикористану відпустку є об'єктом для нарахування та утримання єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Якщо компенсація за невикористану відпустку нарахована та виплачена працівнику в день його звільнення (тобто в день, коли працівник фактично перебував у трудових відносинах з відповідним підприємством), страхові та єдині внески нараховуються та сплачуються до бюджету Пенсійного фонду України в повному обсязі.
Відповідно до ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності, якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходив з наступного.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 р. № 765 утворено територіальні органи Державної фінансової інспекції, як юридичну особу публічного права, шляхом перетворення територіальних органів Головного контрольно-ревізійного управління.
Пунктом 7 статті 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Украйні" від 26.01.1993 р. № 2939-ХІІ (далі - Закон № 2939-ХІІ) встановлено право органів державної контрольно-ревізійної служби у випадку, коли ревізією фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю, виявлені порушення, надсилати такому об'єкту письмову вимогу щодо усунення порушень законодавства, із зазначенням строку виконання вимоги.
Отже, вимога про усунення порушень є відповідним рішенням суб'єкта владних повноважень, що приймається на підставі висновків ревізії та згідно статті 15 Закону № 2939-ХІІ та є обов'язковою до виконання.
Судом встановлено, що на виконання пункту 5.3.2.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Херсонській області на 4 квартал 2012 р. працівниками Генічеської МДФІ проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Іванівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за період з 01.11.2009 р. по 01.11.2012 р.
Ревізією встановлено порушення відповідачем фінансової дисципліни, а саме: за період з 01.01.2010 р. по 31.12.2010 р. безпідставно нараховано та сплачено внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування на нараховану та виплачену компенсацію за невикористану відпустку при звільнені працівників на загальну суму 753,32 грн., чим порушено вимоги п. 2 Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.1998 року № 697. Станом на 26.02.2013 року не усунуто порушення щодо зайвої сплати внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 753,32 грн. За результатами ревізії складено акт ревізії від 04.01.2013 року № 43-27/01.
За наслідками проведеної ревізії, директору Іванівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гончаровій О. В. надіслано вимогу від 14.01.2013 року №43-29/47, пунктом 7 якої відповідача зобов'язано провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до фондів на суму 753,32 грн. та надано строк до 14.02.2013 року надати інформацію про вжиті заходи.
Станом на 26.02.2013 р. відповідачем пункт 7 вимоги від 14.01.2013 р. №43-29/47 не виконано.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України" законні вимоги осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що перевіряються.
Суд зазначає, що пунктом 2 Розпорядження Кабінету міністрів України "Питання зміцнення фінансово - бюджетної дисципліни" від 19.01.2011 року № 148 - р. передбачена відповідальність керівника за невиконання вказаних вимог.
Враховуючи те, що відповідачем пункт 7 вимоги від 14.01.2013 р. № 43-29/47 не оскаржено ні до ДФІ, ні до суду, належних доказів виконання вимоги від 14.01.2013 р. не надано, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ДФІ в Херсонській області у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 122, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Зобов'язати Іванівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконати п. 7 вимоги від 14.01.2013 року №43-29/47, а саме: провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до фондів на суму 753,32 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 9.3