ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
25 березня 2013 року № 826/3653/13-а
Суддя Винокуров К.С., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1
до Міністерства молоді та спорту України
про скасування положення, зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Міністерства молоді та спорту України про:
- визнання вимог Положення про ЄСКУ (наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту № 4017 від 17.11.2009 р. «Про внесення змін до Положення про Єдину спортивну класифікацію України, затвердженого наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 07.04.2006 № 1088» зареєстрований у Міністерстві юстиції України 7 грудня 2009 року за №1172/17188), такими, що суперечать Конституції та чинному законодавству України, і є дискримінаційними, а саме: «Особи, які виконали зазначені кваліфікаційні норми і вимоги, повинні мати вищу освіту з фізичного виховання і спорту освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», стаж роботи зі спортсменом (командою) не менше 3-ьох років, бути у списках збірних команд України, затверджених наказом центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту»;
- скасування вимоги Положення про ЄСКУ (наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту № 4017 від 17.11.2009 р. «Про внесення змін до Положення про Єдину спортивну класифікацію України, затвердженого наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 07.04.2006 № 1088» зареєстрований у Міністерстві юстиції України 7 грудня 2009 року за №1172/17188), такими, що суперечать Конституції та чинному законодавству України, а саме: «Особи, які виконали зазначені кваліфікаційні норми і вимоги, повинні мати вищу освіту з фізичного виховання і спорту освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», стаж роботи зі спортсменом (командою) не менше 3-ьох років, бути у списках збірних команд України, затверджених наказом центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту»;
- визнання відмови відповідача у присвоєнні позивачу спортивного звання «Заслужений тренер України» дискримінаційною;
- зобов'язання відповідача присвоїти позивачу спортивне звання «Заслужений тренер України» з гирьового спорту;
- стягнення з відповідача на користь позивача моральної шкоди у розмірі 100 000 грн.
Згідно ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 далі - КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
В силу положень п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно з ч. 2. ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, зокрема, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України.
Так, заявлені позивачем вимоги: «визнати вимоги Положення про ЄСКУ такими, що суперечать Конституції» та «скасувати вимоги Положення такими, що суперечать Конституції», оскільки до компетенції адміністративного суду не відноситься розгляд справ про визнання правового акту таким, що не відповідає Конституції як акту найвищої юридичної сили.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про Конституційний Суд України» виключно Конституційним Судом України може бути прийнято рішення щодо неконституційності правових актів повністю чи в їх окремих частинах з підстав їх невідповідності Конституції України.
Пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі встановленого, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо «визнати вимоги Положення про ЄСКУ такими, що суперечать Конституції» та «скасувати вимоги Положення такими, що суперечать Конституції».
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров