УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01 квітня 2013 року№ 812/3016/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Луганського обласного центру з надання вторинної правової допомоги про скасування повідомлення № С-01-01 від 14.01.2013, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення матеріальних витрат та нематеріальної шкоди , -
ВСТАНОВИВ:
29 березня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Луганського обласного центру з надання вторинної правової допомоги про скасування повідомлення № С-01-01 від 14.01.2013, зобов'язання вчинити певні дії, стягнути матеріальні витрати та нематеріальну шкоду на загальну суму -4075,00 грн.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ст. 21 КАС України, позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою, розглядаються в порядку одного судочинства. Позивач також може в одному провадженні з вимогою про вирішення публічно-правового спору заявити вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин.
Фактично в позовній заяві позивач заявив вимоги майнового та немайнового характеру.
Згідно із ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статтею 4 ЗУ "Про судовий збір " від 08.07.2011 №3674 передбачено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду:
- адміністративного позову майнового характеру -1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат;
- адміністративного позову немайнового характеру -0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, закон передбачає різні ставки до позовних вимог майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ч.1 ст.4 вищезазначеного закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Позивач не відноситься до категорії осіб, яким згідно ст.5 ЗУ № 3674 надаються пільги щодо сплати судового збору.
Суд критично оцінює посилання позивача на ст.14 ЗУ «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокурорами і суду» згідно із якою сторони в цих справах звільняються від сплати судових витрат, оскільки позивач звернувся до суду з іншим спором, а саме - ним оскаржується рішення Луганського обласного центру з надання вторинної правової допомоги.
Враховуючи вищевикладене, позивачем в порушення ч.3 ст.106 КАС України не додано документ про сплату судового збору за звернення до суду з адміністративним позовом, в якому заявлені позовні вимоги немайнового характеру( 0,03 розміру мінімальної заробітної плати ( 34,41 грн.) та майнового характеру (1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (114,70 грн.) та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат ), разом 149,11 грн.(34,41+114,70).
Згідно ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахуванням вимог ст.108 КАС України позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу надається строк для усунення недоліків.
В разі невиконання ухвали, позовну заяву буде повернуто.
Керуючись ст. ст. 104-106, 108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Луганського обласного центру з надання вторинної правової допомоги про скасування повідомлення № С-01-01 від 14.01.2013, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення матеріальних витрат та нематеріальної шкоди залишити без руху , надавши позивачу строк на усунення недоліків шляхом надання на адресу суду документу про сплату судового збору.
Недоліки повинні бути усунені протягом 5 днів з моменту отримання цієї ухвали. У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяС.М. Чиркін