Постанова № 30395811, 21.03.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.03.2013
Номер справи
822/848/13-а
Номер документу
30395811
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/848/13-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 березня 2013 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБлонського В.К., при секретарі Дехтярук В.В. , за участі: представника позивача Баюк О.О.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення штрафних санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до відповідача про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700 грн., за порушення законодавства про рекламу.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 09.11.2012 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області було складено протокол про порушення законодавства про рекламу №0025 по факту розміщення та розповсюдження реклами знижки цін на продукцію по АДРЕСА_1 магазин "ІНФОРМАЦІЯ_1", без зазначення відомостей про дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, чим порушено вимоги частини 5 статті 8 Закону України "Про рекламу".

Інспекцією направлялись листи до ФОП ОСОБА_4, щодо надання матеріалів, які необхідні для здійснення повноважень передбачених Законом України "Про рекламу" (копії свідоцтва про державну реєстрацію, копію договору з виробником реклами, копію затвердженого макету реклами з виробником, довідку про вартість виготовлення та розповсюдження реклами). Пояснень з приводу виявленого порушення відповідач не надав, на запити інспекції не відреагував, витребовувані документи не представив.

08.12.2012 року спеціалістом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області було складено протокол №0030 про порушення законодавства про рекламу по факту неподання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4., інформації щодо вартості виготовлення та розповсюдження реклами знижки цін на продукцію по АДРЕСА_1 магазин "ІНФОРМАЦІЯ_1" реклами знижки цін на продукцію -20%, -30%, -40% без зазначення відомостей про дату початку і закінчення знижки цін на продукцію. Вказаним порушено вимоги частини 2 статті 26 Закону України "Про рекламу".

25.12.2012 року (відповідно до протоколу № 0025 від 09.11.2012 року) позивачем прийняте рішення № 24 про накладення штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. Відповідач у добровільному порядку штраф не сплатив, у зв'язку з чим позивач просить стягнути штраф з останнього в дохід державного бюджету.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю та пояснила суду, що обставини підтверджуючі позовні вимоги викладені у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув повторно, хоча був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не подав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 5 статті 8 Закону України "Про рекламу" № 270/96-ВР від 03.07.1996 року реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.

В судовому засіданні встановлено, що 09.11.2012 року працівниками Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області складено протокол про порушення законодавства про рекламу №0025 по факту розміщення та розповсюдження реклами знижки цін на продукцію по АДРЕСА_1 магазин "ІНФОРМАЦІЯ_1", без зазначення відомостей про дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, чим порушено вимоги частини 5 статті 8 Закону України "Про рекламу".

Нормами частини 2 статті 26 Закону України "Про рекламу" встановлено, що на вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео - та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.

На виконання даного припису Закону працівниками Інспекції 09.11.2012 року та 23.11.2012 направлялись листи на адресу ФОП ОСОБА_4, щодо надання матеріалів, які необхідні для здійснення повноважень передбачених Законом України "Про рекламу", а саме: копії свідоцтва про державну реєстрацію, копію договору з виробником реклами, копію затвердженого макету реклами з виробником, довідку про вартість виготовлення та розповсюдження реклами. Пояснення з приводу виявленого порушення відповідач не надав, на запити Інспекції не відреагував, витребовуваних документів не представив. 08.12.2012 року спеціалістом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області складено протокол №0030 відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, який допустив порушення частини 2 статті 26 Закону України "Про рекламу". Рішенням Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області № 0030 від 08.12.2012 року розпочато розгляд справи про порушення законодавства про рекламу.

Згідно з частиною 6 статті 27 цього Закону за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

25.12.2012 року позивачем за даним фактом прийняте рішення № 24 про накладення на відповідача штрафу в розмірі 1700 грн.

Вказане рішення направлене відповідачеві та ним оскаржене не було.

У добровільному порядку відповідач штраф не сплатив, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне стягнути дану суму штрафних санкцій з нього в дохід державного бюджету.

Враховуючи викладене, на підставі ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 27 Закону України "Про рекламу", керуючись ст.ст. 7 - 12, 17, 18, 70, 71, 86, 159 - 163, 183-2, 254 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід державного бюджету (ГУДКСУ у м. Хмельницькому, і/к 38045529, р/р 31119106700002, банк ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013) штрафні санкції в розмірі 1700 грн., (одна тисяча сімсот гривень).

Апеляційна скарга на постанову суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 27 березня 2013 року

Суддя/підпис/В.К. Блонський"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський