ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 8/73
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
21 березня 2013 року
м. Київ
№ 826/3397/13-а
ВСТАНОВИВ:
15.03.2013 р. до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Державної податкової служби в Київські області до Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва та Пенсійного фонду України в якому просить:
1. Відкрити провадження у справі.
2. Задовольнити адміністративний позов ДПС у Київській області та скасувати рішення Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва №1176 від 01.03.2013 р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 23 739,88 грн. та нарахування пені у розмірі 2 617,21 грн.
3. Визнати незаконним та протиправним рішення Пенсійного фонду України №4976/09-10 від 25.02.2013 р. про залишення скарги без розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.03.2013 р. позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків адміністративного позову.
20.03.2013 р. через відділ документального обігу та контролю Окружного адміністративного суду м. Києва надійшла заява про усунення недоліків (вх. №03-4/17106 від 20.03.2013 р.).
Розглянувши адміністративний позов, суддя визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі згідно ст.107 Кодексу адміністративного кодексу України та відповідно надіслати копію адміністративного позову та доданих документів відповідачу.
Керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Закінчити підготовче провадження та призначити судовий розгляд справи, який відбудеться 08 квітня 2013 року о 13 годині 30 хвилин в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №69.
3. Явку повноважних представників сторін визнати обов’язковою.
4. Витребувати від позивача:
ь засвідчену копію документів, що на підставі яких діє позивач (свідоцтво про державну реєстрацію тощо), довідку з органу статистики про знаходження позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, довідку про наявність рахунків позивача у банківських установах або органах Державного казначейства України;
ь власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
ь всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.
5. В разі заперечень відповідачами щодо позовних вимог, відповідачам подати суду письмові пояснення по суті позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
6. Витребувати від Пенсійного фонду України:
ь оригінали і належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє відповідач, довідку з органу статистики про знаходження позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, довідку про наявність рахунків позивача у банківських установах або органах Державного казначейства України.
7. Витребувати від Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва:
ь оригінали і належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє відповідач, довідку з органу статистики про знаходження позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, довідку про наявність рахунків позивача у банківських установах або органах Державного казначейства України;
ь облікову картку Державної податкової служби в Київській області за 2011 – 2012 роки щодо обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
ь документи, на підставі яких було винесене рішення №1176 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
8. Покласти персональну відповідальність за виконання п.7 резолютивної частини ухвали на керівника Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва, та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду
У випадку неможливості з’явитись в судове засідання сторонам подати відповідне повідомлення про можливість розгляду справи за відсутності представника.
Суддя Б.В. Санін
Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками.
Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Роз’яснення прав та обов’язків особі, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.