Постанова № 30337394, 29.03.2013, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.03.2013
Номер справи
760/3898/13-п
Номер документу
30337394
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3-1875/13

у справі №760/3898/13-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 березня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з УБОЗ ГУМВС України в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер суду не відомий, працює першим заступником Голови правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, проживає за адресою: АДРЕСА_1,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суддя, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді першого заступника Голови правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі-Фонд), являючись посадовою особою юридичної особи публічного права, яка одержує заробітну плату за рахунок державного бюджету та є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення (підпункт «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»), в порушення вимог п. 1 ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - «Фінансовий контроль» не подав у встановлений законодавством термін за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) - «Порушення вимог фінансового контролю».

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнав. В обґрунтування заперечень зазначив, що він не вважає себе суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, оскільки не отримує заробітну плату за рахунок державного бюджету.

Також посилався на те, що Фонд є одержувачем бюджетних коштів на безповоротній основі від розпорядника бюджетних коштів і використовує їх на підставі затвердженого плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.

Зазначив, що отримання та підтвердження використання коштів відображено у Звіті про надходження та використання коштів загального фонду (форма № 2 д, 2 м) та Звіті про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (форма № 4-Зд, № 4- Зм) за програмою КПКВ 2751370 «Фінансова підтримка Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву», КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Проте, у період 2011- 2013р.р. асигнування по КЕКВ 1111 (з 01.01.2013 року КЕКВ 2111) «Заробітна плата» Державній спеціалізованій фінансовій установі «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» не спрямовувались.

Вважає, що зазначений вище порядок отримання та використання коштів фінансової підтримки не є одержанням заробітної плати працівниками Фонду, в тому числі і ним, за рахунок державного чи місцевого бюджету в розумінні Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Просив закрити справу за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, посилався, що ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - «Фінансовий контроль», якою встановлено обов'язок щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за відповідною формою, набрала чинності з 1 січня 2012 року. Вважає, що подавати декларацію в 2012 році про доходи за 2011 рік, він не мав законних підстав.

Прокурор в судовому засіданні, вважаючи обставини вчинення ОСОБА_1 корупційного правопорушення доведеними, просив застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, думку прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КпАП України неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Примітка. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" .

З матеріалів справи встановлено, що Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі - Фонд), належить до сфери управління Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, утворена за Постановами Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 N 334 та від 02.06.2000 № 885 Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією як юридична особа (свідоцтво серія А01 №727771), юридична та фактична адреса: м. Київ, вул. М.Кривоноса, 2-А.

Фонд при здійсненні своєї діяльності керується законодавством України та статутом Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі - Статут), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2000 року № 1604.

Пунктом 5 Статуту передбачено, що однією з основних цілей діяльності Фонду є виконання Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2002 р. № 1089.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» та Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», додатки № З «Розподіл видатків Державного бюджету України», за кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (КПКВК ДБ) - 2751370 та кодом функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету (КФКВК) 1060, передбачено «Фінансову підтримку Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву», яка становить 6 млн. 800 тис. грн.на поточний рік.

Відповідно до затвердженого Паспорту згаданої бюджетної програми на 2012 рік (далі - Паспорт), Розділу 7 «Завдання бюджетної програми» - фінансова підтримка надається Фонду для організації ним роботи, пов'язаної з наданням та обслуговуванням пільгового довгострокового державного кредиту, наданого молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам та договорів з часткової компенсації відсоткової ставки по кредитам комерційних банків, укладених у попередніх роках.

Згідно Розділу 10 Паспорту «Результативні показники бюджетної програми», підпунктом 2 пункту 1 «Показники затрат» визначено граничну чисельність працівників Фонду та його регіональних управлінь, яка склала 344 особи. Згідно підпункту 2 пункту 3 «Показники ефективності» цього ж розділу Паспорту, визначено середні витрати на забезпечення діяльності одного працівника Фонду, які склали: 16 278,1 грн. із загального фонду бюджету та 3 488,4 грн. із спеціального фонду бюджету.

Згідно Плану використання бюджетних коштів на 2012 рік Фонду, погодженого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та зареєстрованим і взятим на облік Управлінням Державного казначейства у Подільському районі м. Києва ГУДКУ у м. Києві 24.02.2012, за КПКВК 2751370 «Фінансова підтримка Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву», КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» у пункті 1.1 «Поточні видатки» передбачено «Заробітна плата» - загальний фонд 1 144 638,2, спеціальний фонд 877 193,0. Разом з «Нарахуванням на заробітну плату» поточні видатки бюджетних коштів на заробітну плату Фону становлять 2 756 865,0 грн.

В Плані використання бюджетних коштів на 2011 рік, видатки бюджетних коштів спрямовувались з цією ж метою.

Пунктом 8 Статуту Фонду передбачено, що кошти Фонду, окрім передбачених Державним бюджетом України, формуються за рахунок інших надходжень, не заборонених законодавством. Так само, фонд заробітної плати Фонду, окрім бюджетних коштів передбачених Паспортом бюджетної програми на поточний рік та Планом використання бюджетних коштів, формується з різних не заборонених законодавством джерел.

Зміст підпункту «а» пункту 2 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є: «посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини першої цієї статті, але одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету», в частині «...одержання заробітної плати за рахунок державного чи місцевого бюджету», не містить виключного характеру, а тому не забороняє, окрім бюджетної складової, одержувати частину заробітної плати сформованої за рахунок інших не заборонених законодавством джерел.

Таким чином, Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» є юридичною особою публічного права, оплата праці працівників якої здійснюється частково за рахунок державного бюджету та інших не заборонених законодавством джерел.

З огляду на те, що відповідно до Паспорту бюджетної програми на 2011 рік, що затверджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України передбачено та затверджено порядок надання коштів, в тому числі на заробітну плату з Державного бюджету та згідно Плану використання бюджетних коштів на 2011 рік виплата заробітної плати ДСФУ "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" становила в розмірі 2 731 847,00 грн., а тому суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 в 2011 році отримував заробітну плату, в тому числі і за рахунок Державного бюджету.

Згідно Наказу голови правління Фонду № 22-к від 10.06.2010 ОСОБА_1 було призначено на посаду першого заступника голови правління Фонду з посадовим окладом згідно штатного розпису.

Відповідно до положень Розподілу функціональних повноважень між головою правління Фонду, першим заступником та заступниками голови правління, затвердженого Наказом № 253/9 від 08.11.2011, випливає, що останній при виконанні посадових обов'язків під час перебування на зазначеній посаді, наділений організаційно-розпорядчими, адміністративно-господарськими та консультативно-дорадчими функціями, а тому являється посадовою особою.

Отже, з 10.06.2010 по т.ч. ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, що одержує заробітну плату за рахунок державного бюджету, а отже відповідно до підпункту «а» пункту 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, на якого Законом покладено обов'язок подачі у строк до 01.04.2012 за місцем роботи (служби) декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік за встановленою формою.

Судом встановлено та не заперечувалось ОСОБА_1, що відповідної декларації за місцем роботи останній не подав, що також підтверджується поясненням начальника відділу кадрів Фонду Мохд В.Б. та листом-відповіддю за № 128/У-1 від 22.01.2013 на запит ГУБОЗ № 9/14-498 від 18.01.2013.

Суд не приймає до уваги посилання ОСОБА_1 на те, що він не є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, оскільки вони не узгоджуються з дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи та спростовуються, зокрема, довідкою спеціаліста Державної фінансової інспекції м. Києва № 26-0617- 17/2427 від 20.02.2013 року, листом Управління державної казначейської служби України у Подільському районі м. Києва № 26-04-10/106 від 18.02.2013 року, згідно яких за рахунок Державного бюджету України, у т.ч. упродовж 2011-2012 років, здійснювались видатки, нарахування та виплата заробітної плати працівникам Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

Визначених законом поважних причин щодо неподання ОСОБА_1 за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік в строк до 01.04.2012 року, судом не встановлено.

З огляду на викладене, посилання ОСОБА_1 на те, що на нього не був покладений обов'язок подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік, суд вважає безпідставними та такими, що не узгоджується з вимогами ч. 1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Відповідно до ч. 1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

Відповідно до прикінцевих та перехідних положень вищезгаданого Закону вбачається , що він набирає чинності з 1 липня 2011 року, крім статей 11 і 12, які набирають чинності з 1 січня 2012 року. У декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік відомості про витрати надаються з дня набрання чинності цим Законом.

За таких обставин, ОСОБА_1 зобов»язаний був подати декларацію за 2011 рік до 01.04.2012 року.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

При призначенні виду і міри адміністративного стягнення ОСОБА_1, виходячи з вимог закону, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують його відповідальність.

В якості ознак, що характеризують особу порушника, суд враховує, що він має постійне місце проживання, працює, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, матеріальної шкоди своїми діями нікому не заподіяв.

Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.

Враховуючи обставини справи, а також те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, його майновий стан, вважаю можливим піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170, 00 гривень.

Керуючись ст.9, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 гривень, який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: найменування банку ГУДК в м. Києві р/р: 31119149700010; одержувач платежу: УДК СУ Солом»янського району м. Києва; МФО 820019; Ідентифікаційний код: 38050812; код платежу: 21081100.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя :